aukštos kainos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „aukštos kainos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „aukštos kainos“.

Ekonomistas atsakė, kodėl Lietuvoje maisto kainos nekrenta: visose grandyse norima uždirbti daugiau

Kiekvieną savaitę daugybė lietuvių vyksta apsipirkti į Lenkiją. Daugelis pastebi, kad maisto produktai ir gėrimai ten daug pigesni nei Lietuvoje, ypač jeigu jiems dar taikoma nuolaida. Mūsų prekybos tinklai tikina, kad imasi priemonių mažinti maisto produktų kainas, kurios jau pasiekė ES vidurkį. Apie tai, kodėl Lietuvoje maistas nepinga, kai Lenkijoje – didžiulės nuolaidos, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja „Pricer.

Voveraičių mėgėjams – kainų šokas: „Nenormaliai brangiai prašo, dvigubai daugiau nei pernai“

Socialiniuose tinkluose grybautojai jau džiaugiasi pirmaisiais raudonikiais, lepšiukais ar vienu kitu gražuoliu baravyku. O ant prekystalių kol kas tik voveraitės. Ir jų, grybautojai teigia, kad reikia lyg su žiburiu ieškoti. Už litrą pirmųjų voveraičių, pavyzdžiui, Panevėžio turguje grybautojai prašo 9 ar 10 eurų. Už puslitrį voveraičių panevėžietė grybautoja prašo 5 eurų, o litrą parduoda po 9. Ir tokia kaina pirkėjų neatbaido. „Žmonės sako, kad pinigų neturi, pasirodo, turi.

Nerijus Mačiulis: „Kol yra norinčių gerti kavas už 3,5 euro, tai tol jos tiek ir kainuos“

Išankstinė metinė infliacija pamažėjo dar 2 procentais – iki 13-os. Pinga ir dalis produktų. Tačiau kainoms kavinėse tai jokios įtakos neturi ir vargu ar turės, nes daug žmonių pinigus taško neskaičiuodami – net kilus recesijai. TV3 žinių „Dienos komentare“ apie tai kalbėjo ekonomistas Nerijus Mačiulis. Ar tenkina tokie infliacijos mažėjimo tempai? Daugelis gyventojų turbūt sakytų, kad netenkina, nors mėnesiniai kainų pokyčiai yra labai kuklūs.

Jau 4 mėnesius kompensacijos už šildymą nesulaukianti Liudvika netiki, kad jos sulauks: „Sveikata blogėja“

Elektrai ir dujoms pabrangus dvigubai ar net trigubai, valdžia pareiškė, kad duos didžiules kompensacijas už šildymą. Tačiau kai kurie pensininkai šią žiemą badavo, nes kompensacijų taip ir nesulaukė. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže. Kasdienėmis maldomis Marijai, Dievui ir visiems šventiesiems vilnietė Liudvika Ravoit tikisi nors kiek palengvinti savo nelengvą dalią. 81-erių moteriai sunkiai sekasi išgyventi iš 560 eurų pensijos. „Negerai gyvenu, negerai.
2023-04-02

Sumokėjusi mokesčius, vilnietė Svetlana lieka su 40 eurų – išgyventi padeda labdaros valgyklos

Skurdas Lietuvoje matomas ne tik kaimeliuose, bet ir didmiesčiuose. Nors vilniečiams badauti netenka, o darbų yra, tačiau kainoms šovus į kosmines aukštumas, jie taip pat priversti susiveržti diržus. Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže. Beveik 2 metų Rokas ir penkiametis Arijus – brangiausia, ką turi netoli Vilniaus, Riešėje gyvenančios Julijos Janušienės šeima. Daugiausia šeimos išlaidų taip pat skiriama jiems, tiksliau – jų privačiam darželiui.
2023-04-01

Lietuvoje brangstant maistui, ekonomistas įsitikinęs – labiausiai skaudės patiems prekybininkams

Infliacija Lietuvoje – viena didžiausių Europos Sąjungoje, tačiau Vyriausybė aiškina, kad neturi jokių svertų pažaboti kainų augimą. Visgi yra šalių, kurios tiria infliacijos priežastis ir aiškinasi, kiek prie jos prisideda godūs verslininkai. Viena jų – Švedija, kurios tyrimo išvados atskleidė, kad godumas prie infliacijos visgi neprisidėjo. SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas mano, kad tokio tyrimo reikėtų ir Lietuvoje, nes jis leistų nustoti vadovautis nuomonėmis.

Skelbia, kad šildymo sezonas buvo vienas brangiausių, rudenį kainos bus panašios

Pasibaigęs šildymo sezonas buvo vienas brangiausių per dešimtmetį, o aukštos kainos išliks ir artimiausiu metu, sako energijos išteklių biržos operatorės „Baltpool“ atstovas.  Pasak biržos Prekybos skyriaus vadovo Vaidoto Jonučio, pernai rudenį, šildymo sezono pradžioje, skelbta prognozė radikaliai pasikeitė – vietoj tikėtino 30 proc. brangimo vidutinė centralizuotos šilumos kaina didėjo daugiau nei 70 proc.  „Prognozavome, kad galėtų brangti 30 proc.
2022-05-30

Planuojama atsisakyti smulkių euro centų: kaip tai paveiks kainas?

Dauguma europiečių pasisako už tai, kad būtų visiškai atsisakyta 1 ir 2 euro centų monetų, o visos kainos būtų apvalinamos į mažesnę arba didesnę pusę. Veikiausiai ilgainiui jų bus atsisakyta ir Lietuvoje. Specialistų nuomonės dėl to išsiskyrė, vieni tikina, kad bus pakeistos visų prekių kainos, jos taps didesnės. Tuo metu Lietuvos bankas ir ekonomistai tikina, kad kainos išliks tokios pat.
2021-12-08

„Arabų pavasaris“ Izraelyje prasidėjo nuo varškės

150 000 žmonių, pilnų ryžtingumo ir įsitikinusių dėl savo teisumo, išėjo į centrines didžiausių miestų aikštes, siekdami išreikšti protestą. Rankose jie laikė transparantus, pagyvenę žmonės ėjo šalia jaunimo, motinos vežė mažus vaikus vežimėliuose, senbuviai ėjo vieningai susikibę rankomis su naujais atvykėliais.
2011-08-04
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų