Nusileidus Pekino žaidynių uždangai – žiūrovų ilgesys, „burbulai“ ir griežta nuomonė

Pekino žiemos žaidynių uždanga nusileido sekmadienį. Dvi savaites trukusi sporto fiesta baigėsi. Visiems žaidynių dalyviams teko laikytis griežtų koronaviruso protokolo taisyklių, gyventi „burbuluose“. Nepaisant to, išvydome daug puikių varžybų ir įsimintinų momentų bei žaidynes supurčiusį dopingo skandalą. Kritikos strėlių teko atlaikyti ir organizatoriams. Lietuvos olimpinę komandą sudarė rekordiškai daug, 13, sportininkų.
Pekinas 2022 2022-02-22

Olimpinį auksą Pekine iškovojusi slaugė: „Gyvenimas ne toks ir blogas“

28-erių škotė Vicky Wright iš Pekino žiemos olimpinių žaidynių grįžo su aukso medaliu. Didžiosios Britanijos kerlingo rinktinės žaidėja svariai prisidėjo prie komandos triumfo. Britės tik dėl geresnių papildomų rodiklių pateko į atkrintamąsias varžybas, pusfinalyje 12:11 laimėjo, ko gero, gražiausią visos olimpiados kerlingo mačą prieš švedes, o finale 10:3 įveikė japones. V. Wright tai buvo pirmas olimpinis medalis per karjerą.

Kamila Valijeva pagaliau prabilo – dėkojo treneriams, Rusijai ir sirgaliams: „Čiuošiu dėl jūsų“

Pekino olimpinės žaidynės baigėsi, o skambiausias dopingo skandalas, kurio epicentre atsidūrė Kamila Valijeva, vis dar nėra išspręstas. Galutinio verdikto tebelaukianti 15-metė pirmadienį pirmą kartą po dviejų savaičių tylos nusprendė prabilti savo „Instagram“ paskyroje. „Mano pirmoji olimpiada pagaliau baigėsi ir aš noriu padėkoti tiems, kurie mane lydėjo į svarbiausią sportinės karjeros startą – Eteri, Sergejui ir Danilui.

Olimpinės nuoskaudos: 1000 atletų dopingo skandalas, marihuanos rūkymas ir girtuokliavimas

Pekino žiemos žaidynės jau baigėsi, tačiau olimpinė dvasia vis dar gyva, o kilęs skandalas dėl Rusijos dailiojo čiuožimo sportininkės galimo dopingo skandalo verčia prisiminti neeilinius nutikimus skirtingų žaidynių metu. Pasirodo, kad nestandartinių situacijų buvo ne viena, o kilusių skandalų priežastis buvo ne tik dopingo vartojimas. Štai, su kokiais nutikimais anksčiau susidūrė sportininkai ir jų komandos.

Eteri Tutberidze: „Tie, kurie vakar šypsojosi, šiandien siūlo inkvizicijos metodus“

Pekino olimpinės žaidynės baigėsi, o skambiausias dopingo skandalas, kurio epicentre atsidūrė Kamila Valijeva, vis dar nėra išspręstas. 15-metės trenerė Eteri Tutberidze pareiškė, kad šis skandalas atidengė tikruosius žmonių veidus. „Kamila Valijeva yra komandinių varžybų olimpinė čempionė. Ji mūsų žvaigždė. Tai labai trapi mergina ir, tuo pačiu, labai stipri sportininkė. Išbandymą, tekusį Kamilai, turėsime atlaikyti visi kartu. Tokiose istorijose visada išaiškėja tiesa.
Pekinas 2022 2022-02-21

Lilija Vanagienė apie iššūkius dailiajame čiuožime: taip žlugdomas olimpinis sportas

Lietuvos atletai iš Pekino olimpinių žiemos žaidynių parsiveža neįkainojamą patirtį. Visgi ne visi sportininkai varžybose galėjo pademonstruoti savo meistriškumą, mat vienai sportininkei nebuvo suteikta mūsų šalies pilietybė. Lietuvos dailiojo čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė dar prieš olimpines žaidynes įvertino tokį Prezidentūros atstovų veiksmą, taip pat papasakojo, kokius sunkumus tenka spręsti šioje sporto virtuvėje.

Pekine iškilmingai uždarytos žiemos olimpinės žaidynės – estafetė perduota italams

Daugiau nei dvi savaites visas pasaulis gyveno žiemos sporto ritmu, o TV3 žiniasklaidos grupė savo žiūrovus kvietė kiekvieną dieną pradėti kartu su labiausiai intriguojančiomis kovomis dėl medalių. Sekmadienį ši sporto šventė iškilmingai uždaryta. Ją vainikavo įspūdinga uždarymo ceremonija. Jos metu mūsų šalies vėliavą nešė jau trečiose olimpinėse žiemos žaidynėse dalyvavęs slidininkas Modestas Vaičiulis.

Ne viskas žėri aukso medaliais: pasakoja, kokius vargus teko patirti olimpinėse žaidynėse

Pekino olimpinėse žiemos žaidynėse ne viskas žėri aukso medaliais. Darbuotojai atvirauja, kad dėl itin griežtų COVID-19 reikalavimų jiems teko mėnesiams atsiskirti nuo savo šeimos narių, o kai kuriais atvejais netgi buvo prarandama laiko nuovoka. Mintyse olimpinių žiemos žaidynių darbuotoja Cathy Chen tarsi įsivaizduoja filmų sceną, kai ji, grįžusi iš Pekino, krinta į savo vyro glėbį, o vėliau stipriai apkabina ir savo dvi mažas dukras, rašoma portale apnews.com.
Pekinas 2022 2022-02-20

Legendinis šalies sportininkas Algimantas Šalna: Lietuvos biatlonas žengia teisingu keliu

Olimpinėse Pekino žiemos žaidynėse Lietuvai šiemet atstovavo net 5 šalies biatloninkai. Pirmą kartą jie varžėsi ne tik asmeninėse, bet ir estafečių varžybose. Olimpinis mūsų šalies biatlono čempionas, 1984 m. Sarajevo žaidynėse laimėjęs aukso medalį estafetės rungtyje, du kartus tapęs pasaulio čempionu Algimantas Šalna dar prieš žiemos žaidynes pasakojo, kad Lietuvos biatlonas žengia teisingu keliu.
Pekinas 2022 2022-02-20

Įspūdingas charakteris: vos paeinanti ir gydytojų neklausiusi italė Pekine iškovojo sidabro medalį

Turbūt įspūdingiausias Pekino olimpinių žaidynių medalis – italės Sofios Goggios laimėtas kalnų slidinėjimo sidabras. Sportininkė dar visai neseniai negalėjo nė paeiti, rašoma insider.com. Sausio 23 dieną slidinėjimo pasaulio čempionate Italijoje S. Goggia krito, jai įtrūko priekinis kryžminis raištis, skilo šeivikaulis. Nepaisant žiauraus smūgio, sportininkei pavyko atsistoti ir iki galo trasą nučiuožti savarankiškai. Nuo tos dienos S. Goggia varžybose nebedalyvavo, bet intensyviai gydėsi.
Pekinas 2022 2022-02-20

Dar vieną auksą iškovojusi Norvegija sumušė visų laikų olimpinį rekordą

Sekmadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse išdalinti paskutiniai likę medalių komplektai, o jų lentelėje rekordą užfiksavo Norvegija. Paskutinės į trasą pasileido moterys, kurių laukė 30 km slidinėjimo laisvuoju stiliumi distancija. Jei šeštadienį vyrų 50 km lenktynės buvo sutrumpintos iki vos 28,4 km, tai sekmadienį moterys įveikė visus 30 km, o auksą laimėjo Norvegijos žvaigždė Therese Johaug. 33-ejų sportininkė susikrovė triuškinančią persvarą prieš visas varžoves ir finišavo per 1 val.

Vokiečių bobslėjaus keturvietė neturėjo lygių ir laimėjo olimpinį auksą

Dvigubą auksą 2018 m. Pjongčango olimpinėse žaidynėse iškovojęs vokietis Francesco Friedrichas šį pasiekimą pakartojo ir 2022 m. Pekino olimpiadoje bei laimėjo viską, ką galėjo pasiūlyti olimpinės žaidynės. Geriausiu pasaulio bobslėjininku tituluojamas F.Friedrichas savo pasirodymą olimpiadoje užbaigė įtikinamai laimėdamas keturviečių rogių lenktynes. Prieš tai olimpiniu čempionu F.Friedrichas tapo su tautiečiu Thorstenu Margisu, kuomet triumfavo bobslėjaus dviviečių rogių lenktynėse.

Po triumfo suomiai išskyrė savo gynybą, rusų treneris pasigedo aštrumo

Paskutinė olimpinių žiemos žaidynių dieną Pekine buvo sužaistas ledo ritulio vyrų turnyro finalas, kuriame triumfavo Suomija, po atkaklios kovos 2:1 palaužusi čempionės titulą gynusią Rusijos olimpinio komiteto (ROC) rinktinę. Suomija pirmą sykį iškovojo olimpinio ledo ritulio auksą. Prieš tai du bandymai nebuvo sėkmingi. Šios dienos finalą suomiai pradėjo kur kas aktyviau, vis dėlto septinąją minutę prasileido įvartį.
Pekinas 2022 2022-02-20

JAV į Kiniją iškeitusi olimpietė susikrovė milijonus: „Ji taps tokia pat svarbi, kaip Yao Mingas”

Eileen Gu JAV olimpinėje komandoje supykdė ne vieną, kai prieš Pekino olimpines žaidynes stojo į Kinijos pusę ir nusprendė atstovauti jai. Dabar paaiškėjo, kad toks atletės žingsnis jai atnešė pasakiškus turtus. Praėjusią savaitę didžiojo šuolio rungtyje ji laimėjo auksą, o antradienį nuolydžio rungtyje – sidabrą. Aštuoniolikmetė, kurios mama gimusi Kinijoje, o tėtis – amerikietis, Kinijos olimpinę komandą atstovauti nusprendė 2019 metais.

Unikalus jamaikiečio kelias – kaip didžėjus tapo Pekino žiemos žaidynių dalyviu

Pradėti niekada ne per vėlu. Būtent toks posakis puikiai tiktų Benjaminui Alexanderiui, kuris būdamas 38-metų debiutavo žiemos žaidynėse Pekine. Kalnų slidininkas negalėjo nė pagalvoti, kad viskas jo gyvenime susiklostys būtent taip.  Didžiojoje Britanijoje gimęs ir užaugęs, bet jamaikietiškų šaknų turintis vyras didžiąją savo gyvenimo dalį neturėjo nieko bendro su žiemos sportu. B. Alexanderis užaugo vidurinės klasės šeimoje.

Rusus patiesusi Suomijos ledo ritulio rinktinė – pirmą kartą olimpinė čempionė

Suomijos ledo ritulininkai pirmą kartą šalies istorijoje tapo olimpiniais čempionais, finale palauždami titulą gynusius Rusijos olimpinio komiteto (ROC) sportininkus. Suomiai stipresni buvo 2:1 (0:1, 1:0, 1:0). Trečiame finale žaidusiai Suomijos rinktinei tai pirmasis olimpinis aukso medalis – savo kolekcijoje jie jau turėjo du sidabro ir keturis bronzos medalius, bet aukso trūko.

Stebėkite: visos vasario 20 d. Pekino žaidynių transliacijos

Daugiau nei dvi savaites visas pasaulis gyveno žiemos sporto ritmu, o TV3 žiniasklaidos grupė savo žiūrovus kvietė kiekvieną dieną pradėti kartu su labiausiai intriguojančiomis kovomis dėl medalių. Sekmadienį, svarbiausias metų sporto renginys baigsis, tačiau iki tol liko paskutinės, ne ką mažiau įtemptos transliacijos, o 14 val. – įspūdinga uždarymo ceremonija. Savo patogumui, svarbiausias transliacijas stebėkite ne tik per TV3 ir TV6, bet ir naujienų portale tv3.lt.
Pekinas 2022 2022-02-20

Sekmadienį olimpinėse žiemos žaidynėse – paskutinės kovos dėl medalių ir įspūdinga uždarymo ceremonija

Daugiau nei dvi savaites visas pasaulis gyveno žiemos sporto ritmu, o TV3 žiniasklaidos grupė savo žiūrovus kvietė kiekvieną dieną pradėti kartu su labiausiai intriguojančiomis kovomis dėl medalių. Jau rytoj, sekmadienį, svarbiausias metų sporto renginys baigsis, tačiau iki tol liko paskutinės, ne ką mažiau įtemptos transliacijos, o 14 val. – įspūdinga uždarymo ceremonija. Savo patogumui, svarbiausias transliacijas stebėkite ne tik per TV3 ir TV6, bet ir naujienų portale tv3.lt.

Slovakijos ledo ritulininkai iškovojo istorinę bronzą

Šeštadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse vyrų ledo ritulio turnyre dėl bronzos medalių kovėsi Slovakijos ir Švedijos rinktinės. Slovakija pasiekė geriausią rezultatą šalies istorijoje ir 4:0 (0:0, 2:0, 2:0) nugalėjo daugkartinę medalininkę Švediją bei pirmą kartą istorijoje iškovojo olimpinę bronzą. Iki šiol nuo 2017 m. Slovakija ir Švedija tarpusavyje įvairiuose turnyruose žaidė septynis kartus ir visus sykius pergales šventė švedai.
Pekinas 2022 2022-02-19

Vokietės laimėjo bobslėjaus lenktynes, Norvegija užsitikrino pirmą vietą medalių įskaitoje

Šeštadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse medalius dalinosi bobslėjininkės ir akmenslydžio žaidėjai bei žaidėjos. Moterų dviviečių bobslėjaus rogių lenktynėse dominavo vokietės. Auksą po 4 nusileidimų iškovojo Laura Nolte ir Deborah Levi (4:03.96 min.
Pekinas 2022 2022-02-19

Pamatykite: auksinis Kinijos poros šokis

Pekino olimpinių žaidynių dailiojo čiuožimo varžybos baigėsi šeimininkų poros triumfo. Laisvojoje programoje triumfavo vietos publikos numylėtiniai Sui Wenjing ir Hanas Congas. Jie taip pat pagerino pasaulio rekordą. Laisvojoje programoje paskutiniai pasirodę Sui Wenjing su Hanu Congu susidorojo su įtampa ir iš viso gavo 239,88 balo įvertinimą. Nors nepavyko trigubas Salchowo šuolis, už kurį jie tegavo 0,65 balo, kitus elementus jie išpildė sėkminga.
Pekinas 2022 2022-02-19

Dailiajame čiuožime po laisvosios programos auksas atiteko kinų porai

Šeštadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse buvo išdalinti apdovanojimai dailiojo čiuožimo varžybose – dėl jų laisvojoje programoje varžėsi poros. Čia pasirodymą atliko 16 porų, kurios geriausiai pasirodė atlikdamos trumpąją programą penktadienį. Vakar kinų pora Sui Wenjing ir Hanas Congas surinko 84,41 balo, taip ne tik užimdami pirmą vietą, bet ir tapdami pasaulio rekordininkais. Kinai savo pozicijas išlaikė ir šeštadienį.
Pekinas 2022 2022-02-19

Olimpinės čempionės verdiktas: „Į Kiniją niekada nebegrįšiu“

Rogučių sporto legenda 34-erių vokietė Natalie Geisenberger Pekino olimpiadoje triumfavo tiek moterų, tiek komandinėse varžybose. Iš viso ji jau turi 6 olimpinius aukso medalius ir yra tituluočiausia visų laikų rogučių sporto atstovė. Tiesa, nedaug trūko, kad N. Geisenberger į Pekiną nebūtų vykusi. Sportininkę labai nuvylė Kinijoje anksčiau surengtas pasaulio taurės etapas ir ji nebenorėjo grįžti į šią šalį, tačiau nusprendė, kad dar 2 savaites pakentės ir neužleis pirmos vietos varžovėms.
Pekinas 2022 2022-02-19

Akrobatinio slidinėjimo varžybose – daugybė kritimų siaubingomis oro sąlygomis

Šeštadienį Pekino olimpinių žaidynių programą sujaukė stiprūs vėjo gūsiai ir didelis šaltis, tačiau vyrų akrobatinio slidinėjimo pusvamzdžio rungtis vis tiek nebuvo nukelta. Pergalę šventė 20-metis Nico Porteousas iš Naujosios Zelandijos. Jis už pirmą nusileidimą gavo lygiai 93 balus ir, kaip vėliau paaiškėjo, to užteko auksui. Kiti du N. Porteouso nusileidimai baigėsi anksčiau laiko, bet varžovai jo vis tiek nepavijo, o komandos nariai jį pasveikino sušokdami haką.
Pekinas 2022 2022-02-19

Rusų elgesys prieš pusfinalio rungtynes nustebino švedus: „Keista tai matyti tokiame lygyje“

Penktadienį Pekino olimpinių žaidynių ledo ritulio turnyre paaiškėjo finalo dalyviai. Antruoju finalininku po dramatiškos 16 muštų baudinių serijos tapo Rusijos olimpinis komitetas (ROC), kuris 2:1 (1:0, 0:1, 0:0) nugalėjo Švedijos rinktinę. Švedijos portalas „Aftonbladet“ dar prieš rungtynes nusistebėjo rusų elgesiu apšilimo metu. Likus 40 minučių iki rungtynių pradžios abi komandos buvo suleistos ant ledo, kad galėtų pradėti apšilimą.

Belgija iškovojo 74 metus lauktą aukso medalį

Šeštadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse istorinę pergalę šventė 31-erių belgas Bartas Swingsas. Vyrų greitojo čiuožimo bendro starto lenktynėse B. Swingsas surinko 63 įskaitinius taškus ir aplenkė visus varžovus. Už jo liko du korėjiečiai – Jae Won Chungas (40) bei Seung Hoon Lee (20). Tai buvo vos antras Belgijos auksas per žiemos olimpinių žaidynių istoriją. Pirmąjį dar prieš 74-erius metus Sankt Morice iškovojo dailiojo čiuožimo pora – Micheline Lannoy ir Pierre‘as Baugniet.
Pekinas 2022 2022-02-19

Eteri Tutberidze sureagavo į Thomo Bacho kritiką: „Aš pasimetusi“

Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse milžiniško susidomėjimo sulaukusiose moterų dailiojo čiuožimo laisvosios programos varžybose auksą po dramatiškos varžybų atomazgos laimėjo rusė Anna Ščerbakova (255,95), aplenkusi tautietę Aleksandrą Trusovą (251,73) ir japonę Kaori Sakamoto (233,15). Favoritė Kamila Valijeva palūžo psichologiškai, ne kartą krito ir varžybas baigė ketvirta (224,09), nors lyderiavo po trumposios programos.

Beprecedentis nutikimas Pekine: dėl vėjo slidinėjimo maratonas sutrumpintas beveik perpus

Šeštadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse planuotos alinančios vyrų 50 km slidinėjimo laisvuoju stiliumi lenktynės. Visgi, dėl prastų oro sąlygų lenktynių startas buvo nukeltas, o vėliau nuspręsta priimti beprecedentį sprendimą – sutrumpinti distanciją beveik perpus iki 28,4 km. „Reuters“ teigimu, tai pirmas kartas olimpinių žaidynių istorijoje, kai 50 km slidinėjimo distancija buvo sutrumpinta.
Pekinas 2022 2022-02-19

Pekino dienoraštis: dėl žaidynių talismano – valandų valandos eilėje

Pekino žiemos žaidynės jau arti savo finišo linijos. Dar bus išdalinti paskutiniai medalių komplektai. Dvi savaites trukusios žaidynės baigsis. Joms artėjant prie pabaigos, matyt, daugelis „burbule“ buvusių žurnalistų ar aptarnaujančio personao žmonių norėtų suvenyrų, kuriuos būtų galima parsivežti namo. Tačiau čia iškyla didžiule bėda – gyvenant „burbule“ į miestą neišeiname. Tiesiog to daryti negalima, gyvenant karantino sąlygomis.
Pekinas 2022 2022-02-19

Dovanos olimpiečiams pribloškia: už medalius gauna namus, šimtus tūkstančių eurų

Pekino olimpinėms žaidynėms artėjant link pabaigos, sportininkai jau skaičiuoja, kiek olimpinių medalių pavyks parsivežti namo. Būtent iškovotų olimpinių medalių skaičius lemia ir tai, kokio dydžio piniginė dovana bus skirta sportininkams. Jau dabar skaičiuojama, kurios šalys moka daugiausiai pinigų savo atletams. Portalas cnbc.com rašo, kad šiuo metu jau išdalinta daugiau kaip 200 skirtingų olimpinių medalių.

Rusų politikai įsiuto po Thomo Bacho žodžių – siūlo mintis reikšti atsargiau: „Tie žmonės pasiekė savo“

Ketvirtadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse vyko milžiniško susidomėjimo sulaukusios moterų dailiojo čiuožimo laisvosios programos varžybos, kuriose favoritė Kamila Valijeva palūžo psichologiškai, o po šio pasirodymo prabilo net Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prezidentas Thomas Bachas. Vis tik į jo žodžius aštriai sureagavo Rusijos politikai. Atlikdama laisvąją programą K. Valijeva ne kartą krito ir varžybas baigė ketvirta (224,09), nors lyderiavo po trumposios programos.

Tomas Kaukėnas įvertino biatlonininkų pasirodymą estafetėje: „Tai buvo tiesiog palengvėjimas“

Į Lietuvą iš atšiauraus, tačiau olimpine dvasia vis dar kvėpuojančio Pekino sugrįžo šalies biatlonininkai. Sportininkų ketveriukė – Vytautas Strolia, Tomas Kaukėnas, Karolis Dombrovskis ir Linas Banys – solidžiai užbaigė savo pasirodymą žiemos olimpinėse žaidynėse ir pasiekė istorinį rezultatą. Prestižinėse estafetės 4×7,5 km varžybose Lietuvos ketveriukė užėmė solidžią 14-ąją vietą.
Pekinas 2022 2022-02-18

Pekino dienoraštis: žurnalisto diena žaidynėse ir linkėjimai Lietuvai

Iki Pekino žiemos olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijos liko vos dvi dienos. Lietuviai varžybas jau baigė, per artimiausias dienas bus išdalinti ir  paskutiniai medalių komplektai. Penktadienį keliavau į dar neregėtą trasą – ten, kur vyksta akrobatinio slidinėjimo ir kito ekstremalaus sporto varžybos. Būtent akrobatinio slidinėjimo pusvamzdžio rungtyje antrojo medalio siekė Estijos supertalentė Kelly Sildaru.

Rusijos ledo ritulininkai po baudinių serijos žengė į Pekino žaidynių finalą

Rusijos olimpinio komiteto (ROC) ledo ritulio rinktinė po baudinių serijos žengė į Pekino olimpinių žaidynių finalą ir kovos dėl aukso. ROC po atkaklios kovos pusfinalyje 2:1 įveikė Švediją. Pagrindinis mačo laikas baigėsi 1:1, o baudinių serijoje rusai triumfavo 4:3. Finale ROC susitiks su Suomija, kuri kitame pusfinalyje 2:0 nugalėjo Slovakiją. Rusai gins 2018 m. iškovotą olimpinių čempionų titulą.

Kova dėl gyvybės: 17-metis olimpietis išgirdo, kad išgyventi turi tik 10 proc. tikimybę

Puerto Riko kalnų slidininko Williamo Flaherty olimpinė svajonė išpildyta, tačiau tokia galimybė turbūt paskutinė. 17-metis sportininkas, debiutavęs Pekino olimpinėse žiemos žaidynėse, dėl kovos su klastinga liga privalės pasitraukti iš profesionalaus sporto. Olimpinių žaidynių metu jaunas sportininkas neslėpė viltingo džiaugsmo, kuomet kirto finišo liniją įnirtingų ir daug jėgų reikalaujančių varžybų metu.
Pekinas 2022 2022-02-18

Lietuvos vėliavą olimpinių žaidynių uždarymo ceremonijoje neš slidininkas Modestas Vaičiulis

Pekino žiemos olimpinių žaidynių uždaryme vyksiančiame šalių parade Lietuvos vėliavą neš slidininkas Modestas Vaičiulis. 32 metų sportininkui šios olimpinės žaidynės – jau trečiosios. Jis dalyvavo 2010 metų Vankuverio ir 2018 metų Pjongčango žiemos žaidynėse. „Šios olimpinės žaidynės tikrai buvo išskirtinės. Ne tik pandemijos ribojimais ar Lietuvai gausiausia sportininkų rinktine, bet ir palaikymu iš Lietuvos, kurį kiekvienas atletas jautė.

Dailiojo čiuožimo porų trumpoje programoje kinai užfiksavo pasaulio rekordą

Pekino olimpinėse žaidynėse penktadienį savo pasirodymą pradėjo dailiojo čiuožimo poros. Šiandien jos atliko trumpąją programą, kurioje šeimininkų pora užfiksavo pasaulio rekordą. Kinų pora Sui Wenjing ir Hanas Congas surinko 84,41 taško, taip ne tik užimdami pirmą vietą, bet ir tapdami rekordininkais. Kinų poros pasirodymą žiūrėkite čia:  Antri liko Rusijos olimpinio komiteto (ROC) atstovai Vladimiras Morozas su Jevgenija Tarasova (84,25 tšk.

Pekine – fotofinišas ir visų laikų norvegų rekordas

Penktadienį Pekino olimpinėse žaidynėse išdalinti medalių komplektai akrobatiniame slidinėjime ir greitajame čiuožime. Vyrų akrobatinio slidinėjimo kroso finalą laimėjo šveicaras Ryanas Regezas. 29-erių sportininkui tai buvo pirmas olimpinis medalis per karjerą. Sidabrą pelnė jo tautietis Alexas Fiva, o bronzą – rusas Sergejus Ridzikas. Šios rungties aštuntfinalyje buvo galima išvysti vieną dramatiškiausių visų žaidynių finišų.
Pekinas 2022 2022-02-18

Pamatykite: įspūdingas kinės Eileen Gu nusileidimas, nulėmęs olimpinį auksą

18-metė kinė Eileen Gu tapo olimpine čempione savo mėgiamiausioje akrobatinio slidinėjimo pusvamzdžio rungtyje. Jau pirmojo šuolio metu ji surinko varžovėms sunkiai pasiekiamą rezultatą – 93.25 balo. Antrojo nusileidimo metu ji dar pagerino savo rezultatą ir surinko 95,25 balo.  Sidabru tenkinosi kanadietė Cassie Sharp, kuri geriausiu savo bandymu surinko 90,75 balo. Bronza atiteko taip pat Kanados sportininkei Rachael Karker – 87,75 balo.
Pekinas 2022 2022-02-18

Pamatykite: „Instagram“ modeliui judesys ranka kainavo aukso medalį

Milžiniško populiarumo sulaukusi 23-ejų Nyderlandų čiuožėja Jutta Leerdam tik per plauką Pekine neiškovojo olimpinio aukso medalio. Moterų greitojo čiuožimo 1000 m rungtyje olandė distanciją įveikė per 1 min. 13.83 sek. Kurį laiką jos rezultatas buvo pats geriausias, kol jį pagerino japonė Miho Takagi. Pekine net 3 sidabro medalius laimėjusi japonė pagaliau pelnė išsvajotąjį auksą su nauju olimpiniu rekordu – 1 min. 13.19 sek.
Pekinas 2022 2022-02-18

Biatlono varžybose paskutinį aukso medalį nugvelbė norvegų žvaigždė

Pekino olimpinėse žaidynėse penktadienį finišavo biatlono varžybos. Paskutinis medalių komplektas bus išdalintas vyrų 15 km bendro starto rungtyje, o čia triumfavo Norvegijos biatlono garsenybė Johannesas Thingnes Boe. J. T. Boe ketvirtame šaudymo etape suklydo du kartus, tačiau jam pakako turėtos persvaros pirmai vietai išsaugoti. Iš viso keturis kartus prašovęs J. T. Boe finišavo per 38 min. 14,4 sek.
Pekinas 2022 2022-02-18

Iš Pekino grįžusi Gabrielė Leščinskaitė: „Rezultatai nėra džiuginantys, bet galėjo būti ir tikrai blogiau“

Iš Pekino žiemos olimpiados grįžusi Lietuvos biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė džiaugiasi olimpiniu debiutu, tačiau neslepia, kad šios žaidynės išryškino ir tas sportininkės vietas, kurias labiausiai reikėtų tobulinti ateityje. Iš Pakruojo kilusi 25-erių sportininkė 7,5 km sprinto rungtyje užėmė galutinę 63-ią vietą. Ji puikiai pasirodė šaudykloje, kur šaudė šimtaprocentiniu taiklumu, bet pagal tempą ant slidžių buvo tarp autsaiderių.

TOK prezidentą Thomą Bachą šokiravo Kamilos Valijevos komanda: „Nepaprastas šaltumas“

Ketvirtadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse vyko milžiniško susidomėjimo sulaukusios moterų dailiojo čiuožimo laisvosios programos varžybos. Auksą po dramatiškos varžybų atomazgos laimėjo rusė Anna Ščerbakova (255,95), aplenkusi tautietę Aleksandrą Trusovą (251,73) ir japonę Kaori Sakamoto (233,15). Favoritė Kamila Valijeva palūžo psichologiškai, ne kartą krito ir varžybas baigė ketvirta (224,09), nors lyderiavo po trumposios programos.

Bendro starto rungtyje – pirmasis prancūzės olimpinis auksas

Pekino olimpinėse žaidynėse penktadienį finišuoja biatlono varžybos. Moterų dinamiškoje bendro starto rungtyje nugalėjo prancūzė Justine Braisaz-Bouchet. Pusę 12,5 km distancijos pirmavo norvegės Marte Olsbu Roeisland ir Tiril Eckhoff. Bet jos nesėkmingai pasirodė trečiame šaudymo ruožė ir J. Braisaz-Bouchet išsiveržė į lyderės poziciją. 25-erių prancūzei tai pirmasis olimpinis aukso medalis. J. Braisaz-Bouchet šaudykloje klydo 4 kartus ir distanciją įveikė per 40 min. 18 sek.
Pekinas 2022 2022-02-18

Suomija tapo pirma ledo ritulio finalo dalyve

Pekino olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio turnyre penktadienį paaiškės finalo dalyviai. Pirmame pusfinalyje susitiko Suomijos ir Slovakijos rinktinės, o pergalę po atkaklios kovos 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) iškovojo suomiai. Suomija olimpiados ketvirtfinalyje 5:1 susitvarkė su Šveicarijos rinktine. Slovakijos ledo ritulininkams teko įveikti papildomą atrankos etapą, o jame 4:0 buvo nugalėta Vokietija. Ketvirtfinalyje slovakai po pratęsimo ir baudinių serijos 3:2 palaužė JAV komandą.

Pasitikrinkite žinias: ką žinote apie ledo ritulį olimpinėse žaidynėse?

Penktadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse paaiškės vyrų ledo ritulio turnyro finalo dalyviai. Pirmajame pusfinalyje susitinka Suomija ir Slovakija, antrajame – Švedija ir Rusijos olimpinio komiteto (ROC) rinktinės. Tv3.lt kviečia pasitikrinti žinias apie ledo ritulį žiemos žaidynių istorijoje.

Stebėkite: visos vasario 18 d. Pekino olimpinių žaidynių transliacijos

Iki olimpinių žiemos žaidynių pabaigos Pekine liko vos kelios dienos, tad paskutinės kovos darosi vis labiau įtemptos. Penktadienį, TV3 žiniasklaidos grupė kviečia išvysti labiausiai intriguojančias, tarp kurių – ledo ritulio pusfinaliai, varžybos akmenslydyje dėl bronzos medalių, greitojo čiuožimo finalai bei daugelis kitų. Savo patogumui, svarbiausias transliacijas stebėkite ne tik per TV3 ir TV6, bet ir naujienų portale tv3.lt.
Pekinas 2022 2022-02-18

Po nesėkmės Kamilą Valijevą užsipuolusi trenerė sulaukė garsenybių kritikos

Rusijos čiuožėjos Kamilos Valijevos pasirodymas Pekine nepaliko abejingų. Dopingo skandale atsidūrusi 15-metė rusė vis dar laukia galutinio sprendimo iš antidopingo agentūros (WADA) ir Tarpautinio olimpinio komiteto (IOC). Ketvirtadienį vykusios moterų dailiojo čiuožimo laisvosios programos varžybos K. Valijevai baigėsi asmeniniu fiasko. Į auksą pretendavusi šokėja kelis kartus krito ir galiausiai liko be medalio, užėmusi 4-ą vietą.

Dėl dopingo vartojimo įkliuvo dar viena Ukrainos olimpietė

Ukrainos olimpinę rinktinę drebina dopingo skandalai. Bobslėjaus varžybose dalyvavusi Lidija Gunko tapo antrąja Ukrainos sportininke, kurios dopingo testas Pekino olimpinėse žaidynėse buvo teigiamas. 28 metų L. Gunko organizme buvo aptikta metabolito preparatų, kurie priskiriami anaboliniams steroidams. Trečiadienį kontrolieriams įkliuvo 34 metų Ukrainos slidininkė Valentyna Kaminska. Iš karto po to V. Kaminska paskelbė apie karjeros pabaigą.
Pekinas 2022 2022-02-18

Aleksandra Trusova paaiškino savo pykčio proveržį: „Aš nekalta, kad operatorius visur sekiojo“

Ketvirtadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse vyko milžiniško susidomėjimo sulaukusios moterų dailiojo čiuožimo laisvosios programos varžybos. Auksą po dramatiškos varžybų atomazgos laimėjo rusė Anna Ščerbakova (255,95), aplenkusi tautietę Aleksandrą Trusovą (251,73) ir japonę Kaori Sakamoto (233,15). Favoritė Kamila Valijeva palūžo psichologiškai, ne kartą krito ir varžybas baigė ketvirta (224,09), nors lyderiavo po trumposios programos.
Į viršų