Šeštadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse vyrų ledo ritulio turnyre dėl bronzos medalių kovėsi Slovakijos ir Švedijos rinktinės.

Slovakija pasiekė geriausią rezultatą šalies istorijoje ir 4:0 (0:0, 2:0, 2:0) nugalėjo daugkartinę medalininkę Švediją bei pirmą kartą istorijoje iškovojo olimpinę bronzą. Iki šiol nuo 2017 m. Slovakija ir Švedija tarpusavyje įvairiuose turnyruose žaidė septynis kartus ir visus sykius pergales šventė švedai.

Pirmasis kėlinys pasižymėjo tuo, kad Slovakija sykį žaidė mažumoje, tačiau švedai kiekybinės persvaros nesugebėjo išnaudoti bei per pirmąsias 20 minučių atliko mažiau smūgių į vartus (8 prieš 14).

Antrasis kėlinys priklausė slovakams: iš pradžių Jurajus Slafkovsky (23:17) išvedė savo komandą į priekį, netrukus du kartus paeiliui švedai pažeidė taisykles, o vieno žaidėjo kiekybinę persvarą išnaudojo Samuelis Takacas (32:47).

Daugiau nei 18 trečiojo kėlinio minučių komandos įvarčių nepelnė, o tada švedai vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju, bet jau po 16 sekundžių J. Slafkovsky (58:26) galutinai uždarė rungtynes, įmušdamas trečią slovakų įvartį. Nepaisant trijų įvarčių deficito, švedai vėl vartininką pakeitė šeštuoju aikštės žaidėju ir vėl nesėkmingai – vos po 6 sekundžių Pavolas Regenda (58:46) įmušė į tuščius vartus ir komandas jau skyrė keturi įvarčiai.

Švedai atliko 28 smūgius į vartus, tuo tarpu slovakai – 43.