Rusijos olimpinio komiteto (ROC) ledo ritulio rinktinė po baudinių serijos žengė į Pekino olimpinių žaidynių finalą ir kovos dėl aukso.

ROC po atkaklios kovos pusfinalyje 2:1 įveikė Švediją. Pagrindinis mačo laikas baigėsi 1:1, o baudinių serijoje rusai triumfavo 4:3.

Finale ROC susitiks su Suomija, kuri kitame pusfinalyje 2:0 nugalėjo Slovakiją. Rusai gins 2018 m. iškovotą olimpinių čempionų titulą.

Rusai į priekį išsiveržė vos prasidėjus antram kėliniui, kai 21-ąją minutę pasižymėjo Antonas Slepyševas.

Nuo šio momento ROC ganėtinai patikimai gynėsi, bet 47-ąją minutę Antonas Landeras išlygino rezultatą ir kelias minutes švedai buvo perėmę iniciatyvą, bet antru įvarčiu jos paversti nesugebėjo.

Komandos per likusį laiką ir pratęsimą pranašumo įrodyti nesugebėjo, todėl teko mušti baudinius. Komandoms bendrai prireikė atlikti net 16 baudinių, o lemiamu tapo 20-mečio Arsenijaus Gritsiuko įvartis.

Rungtynės dėl bronzos vyks šeštadienį, finalas – sekmadienį.