Sekmadienį Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse išdalinti paskutiniai likę medalių komplektai, o jų lentelėje rekordą užfiksavo Norvegija. Paskutinės į trasą pasileido moterys, kurių laukė 30 km slidinėjimo laisvuoju stiliumi distancija.

Jei šeštadienį vyrų 50 km lenktynės buvo sutrumpintos iki vos 28,4 km, tai sekmadienį moterys įveikė visus 30 km, o auksą laimėjo Norvegijos žvaigždė Therese Johaug. 33-ejų sportininkė susikrovė triuškinančią persvarą prieš visas varžoves ir finišavo per 1 val. 24 min. 54 sek.

Th.Johaug net 1 min. 43.3 sek. aplenkė amerikietę Jessie Diggins ir 2 min. 33.3 sek. – suomę Kerttu Niskanen. Pekine norvegė laimėjo 3 aukso medalius. Prieš tai ji triumfavo 15 km skiatlone ir 10 km lenktynėse klasikiniu stiliumi.

Per karjerą olimpinėse žaidynėse Th.Johaug jau turi 4 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos medalius. Jos rezultatai veikiausiai būtų dar geresni, jei ne dopingo skandalas, dėl kurio ji praleido Pjongčango olimpiadą. Tuomet ji teisinosi, kad tiesiog pasitepė lūpas, jog apsaugotų jas nuo saulės poveikio ir taip anaboliniai steroidai pateko į jos organizmą. Toks argumentas tada ekspertų neįtikino ir ji sulaukė 18 mėnesių diskvalifikacijos.

Vos po kelių kilometrų iš lenktynių pasitraukė rusė Natalija Nepriajeva. Pekine visų spalvų medalius laimėjusi sportininkė ties 2,9 km atžyma jau turėjo 28.1 sek. deficitą nuo lyderių grupės ir nusprendė nebetęsti lenktynių.

Sekmadienį taip pat įvyko moterų kerlingo finalas. Jame Didžiosios Britanijos rinktinė 10:3 sutriuškino Japoniją. Britės olimpinį auksą susigrąžino praėjus lygiai 20 metų nuo Solt Leik Sičio olimpiados. Beje, tai buvo vienintelis britų auksas Pekine.

Valstybių įskaitoje su nauju rekordu triumfavo Norvegija (16 aukso, 8 sidabro ir 13 bronzos medalių). Tiek aukso medalių per vienerias žaidynes dar nebuvo laimėjusi nė viena šalis. Ankstesnis rekordas buvo 14 aukso medalių. Antrą vietą užėmė fantastiškai visose rogių sporto disciplinose (bobslėjus, skeletonas, rogutės) pasirodžiusi Vokietija (12, 10, 5), o trečią vietą išlaikė Kinija (9, 4, 2). Latvija, Estija ir Lenkija pelnė po 1 bronzos medalį bei pasidalino 27-29 vietas.

Pagal bendrą medalių skaičių taip pat geriausia buvo Norvegija (37). Antrą vietą užėmė 32 medalius susirinkę rusai, trečią – 27 apdovanojimus pelnę vokiečiai.