Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskutinė olimpinių žiemos žaidynių dieną Pekine buvo sužaistas ledo ritulio vyrų turnyro finalas, kuriame triumfavo Suomija, po atkaklios kovos 2:1 palaužusi čempionės titulą gynusią Rusijos olimpinio komiteto (ROC) rinktinę.

Paskutinė olimpinių žiemos žaidynių dieną Pekine buvo sužaistas ledo ritulio vyrų turnyro finalas, kuriame triumfavo Suomija, po atkaklios kovos 2:1 palaužusi čempionės titulą gynusią Rusijos olimpinio komiteto (ROC) rinktinę.

REKLAMA

Suomija pirmą sykį iškovojo olimpinio ledo ritulio auksą. Prieš tai du bandymai nebuvo sėkmingi.

Šios dienos finalą suomiai pradėjo kur kas aktyviau, vis dėlto septinąją minutę prasileido įvartį. Nepaisant to, jie apsukas tik didino ir užgulė ROC komandos vartus.

Galiausiai antrojo kėlinio pradžioje Ville Pokka rezultatą išlygino. Antrajame kėlinyje abi komandos dar kelis sykius susikibo, žaidėjai buvo arti aiškinimos kumščiais.

Trečiasis kėlinys kur kas sėkmingiau prasidėjo suomiams – tolimu smūgiu Hannesas Bjorninegas išvedė komandą į priekį. Suomiai sugebėjo apsiginti iki pabaigos ir iškovoti auksą.

REKLAMA

Po mačo Suomijos rinktinės kapitonas Valtteris Filippula teigė, kad svarbiausia šiandien buvo gerai gintis.

„Visą turnyrą gynyboje žaidėme gerai, ypč gynyboje. Pasitikime sistema, kuria žaidžiame. Gerai gindamiesi turėsime šansų įmušti. Pradžioje jie įmušė, galėjo būti atvirkščiai, bet tos smulkios detalės šiandien galų gale buvo mūsų pusėje“, – sakė suomių kapitonas.

V. Filippula jau turi bronzos medalį, kurį su rinktine iškovojo Vankuverio žaidynėse 2010 metais.

„Ta patirtis aišku, kad padeda tokiose mačuose. Tada džiaugiamės bronza, buvo smagu, bet dabar šiek tiek geriau“, – sakė sportininkas.

Paklaustas, koks planas buvo prieš mačą įveikti rusus, suomis dar kartą pridūrė, kad gynyba buvo raktas.

„Mums reikėjo laikytis to paties plano kaip ir visą turnyre. Kantriai gintis ir ieškoti savo šansų puolime. Slovakai pusfinalyje to mums neleido, žinojome, kad artimiausias mačas bus toks pat sunkus. Rusai yra techniški, greiti, ypač pavojingi puolime. Mums žūtbūt reikėjo pasitikėti savimi, žinojome, kad gerai ginamės ir tą mums reikėjo padaryti. Laimei, pavyko ir keletą kartų įmušti“, – tikino suomių kapitonas.

REKLAMA
REKLAMA

Suomijos vartininkas Harri Satteri pats žaidžia KHL lygoje. Paklaustas, ar žaidimas Rusijoje turėjo kažkiek įtakos, kadangi pažįstami kai kurie žaidėjai, šis tikino, kad vargu.

„Nemanau, kad tai buvo pranašumas. Rusai puiki komanda, o šiandien buvo sunkus mačas. Jaučiuosi nuostabiai, net sunku ką pasakyti“, – nedaugžodžiavo suomių rinktinės vartiniunkas

Tuo tarpu Rusijos rinktinės treneris Aleksejus Žamnovas tikino, kad suomių stiprybė vėl buvo disciplina.

„Sveikinu suomius su pergale žaidynėse. Komanda puikiai žaidė turnyre. Kas liečia mus, kai kas nesigavo. Komanda kovojo iki galo, dėkoju visiems žaidėjams, kurie žaidė, kitaip prisidėjo. Ačiū jiems visiems, kurie skyrė savo laiką“, – spaudos konferencijoje sakė ROC rinktinės treneris A. Žamnovas.

„Suomiai labai disciplinuota komanda, tad ją įveikti nėra lengva. Šiandien mums trūko aštrumo puolime. Jie leidžia žaisti, kontroliuoti ritulį ir ginasi patikimai. Kiekvienas treneris visada pasakys, galvosime, kaip juos įveikti“, – pridūrė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų