REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau nei dvi savaites visas pasaulis gyveno žiemos sporto ritmu, o TV3 žiniasklaidos grupė savo žiūrovus kvietė kiekvieną dieną pradėti kartu su labiausiai intriguojančiomis kovomis dėl medalių. Sekmadienį ši sporto šventė iškilmingai uždaryta.

Daugiau nei dvi savaites visas pasaulis gyveno žiemos sporto ritmu, o TV3 žiniasklaidos grupė savo žiūrovus kvietė kiekvieną dieną pradėti kartu su labiausiai intriguojančiomis kovomis dėl medalių. Sekmadienį ši sporto šventė iškilmingai uždaryta.

REKLAMA

Ją vainikavo įspūdinga uždarymo ceremonija. Jos metu mūsų šalies vėliavą nešė jau trečiose olimpinėse žiemos žaidynėse dalyvavęs slidininkas Modestas Vaičiulis.

Ceremonija vyko Pekino nacionaliniame stadione, kuris vadinamas „Paukščio lizdu“. Sekmadienį būtent čia buvo užgesinta olimpinė ugnis ir olimpinis deglas pradėjo kelionę po visą pasaulį iki kitų žiemos olimpinių žaidynių, kurios 2026 m. įvyks Italijoje, Milane ir Kortinoje d’Ampecoje.

Įspūdingos uždarymo ceremonijos režisierius – Zhang Yimou. Jis yra pirmasis žmogus, kuris atidarymo ceremonijai vadovavo tiek 2008 metais, tiek ir 2022-aisiais. Būtent jam buvo patikėta surengti ir iškilmingą uždarymo ceremoniją.

REKLAMA
REKLAMA

Stadiono centrinė dalis buvo sudaryta net iš 11,6 tūkst. kvadratinių metrų ploto LED ekranų, kurie imitavo „kristalo tyrumo” ledo pagrindą.

REKLAMA

„Per paskutines dienas geriausi žiemos sporto atstovai išpildė olimpines svajones. Jie buvo nuožmūs varžovai, kovodami dėl medalių, bet tuo pačiu metu taikiai gyveno po vienu stogu olimpiniame kaimelyje. Jie pasiuntė stiprią žinutę pasauliui, kaip jis atrodytų, jeigu visi gerbtume vieni kitus ir taisykles.

Kai pandemija vis dar yra mūsų realybė, atletai mums suteikė džiaugsmo, viltį ir drąsos”, – uždaryme sakė Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) prrezientas Thomas Bachas.

REKLAMA
REKLAMA

„Kinijos žmonės, su visa aistra ir milžiniškomis pastangomis atsidavė tikslui surengti aplinkai draugiškas, įtraukiančias, atviras ir sąžiningas žaidynes. Kartu išpildėme savo viziją, įtraukdami 300 mln. žmonių į žiemos žaidynes.

Tikimės, kad visų patirtys šiose žaidynėse liks nuostabiu prisiminimu. Susikibkime rankomis dėl bendros ateities ir sėkmingų žiemos žaidynių ateityje”, – teigė Pekino žaidynių organizacinio komiteto prezidentas Qi Cai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Uždarymo ceremonija tęsė idėją, kurią matėme ir išgirdome vasario 4-ąją, per olimpinių žiemos žaidynių atidarymą. Čia buvo skelbiama, kad savo ateitį kuriame ne po vieną, o kartu.

Visi olimpinių žiemos žaidynių uždarymo ceremonijos dalyviai – paprasti žmonės. Jie nėra žvaigždės, profesionalūs šokėjai ir kiti savo srities specialistai. Tai – universitetų, gimnazijų ir pradinių klasių mokiniai, kurie noriai prisidėjo prie svarbiausių olimpinių žiemos žaidynių ceremonijų.  

REKLAMA

Šiais metais olimpinėse žiemos žaidynėse Pekine dalyvavo gausiausia mūsų šalies komanda per visą olimpinių žiemos žaidynių istoriją – iš viso net 13 atletų. Atidarymo ceremonijos metu mūsų šalies vėliavą patikėta nešti debiutantams, dailiojo čiuožimo porai Paulinai Ramanauskaitei ir Deividui Kizalai, o uždarymo ceremonijos metu ją neš slidininkas Modestas Vaičiulis. Olimpinėse žiemos žaidynėse, kurios vyko trijose zonose – Pekine, Jančinge ir Džangdziakou – dalyvavo 90 nacionalinių olimpinių komitetų bei 2900 geriausių sportininkų iš viso pasaulio. 

REKLAMA

Šiose žaidynėse valstybių įskaitoje su nauju rekordu triumfavo Norvegija, kuri iškovojo net 16 aukso, 8 sidabro ir 13 bronzos medalių. 16 aukso medalių – naujas olimpinių žaidynių rekordas.

Pagal ausko medalių skaičių antra buvo Vokietija (12), trečia – šeimininkė Kinija (9).

Pagal bendrą medalių skaičių geriausia buvo Norvegija (37), antroje vietoje liko Rusijos olimpinis komitetas (32), trečioje – Vokietija (27).

Lietuva šiose žaidynėse medalių nelaimėjo, o kaimynės Latvija, Estija ir Lenkija parsiverš po vieną bronzos medalį.

Mažylė Slovėnija grįš net su 7 medaliais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų