REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
14
Eilė prie oficialios žaidynių atributikos parduotuvės. (nuotr. tv3.lt)

Pekino žiemos žaidynės jau arti savo finišo linijos. Dar bus išdalinti paskutiniai medalių komplektai. Dvi savaites trukusios žaidynės baigsis. Joms artėjant prie pabaigos, matyt, daugelis burbule buvusių žurnalistų ar aptarnaujančio personao žmonių norėtų suvenyrų, kuriuos būtų galima parsivežti namo.

14

Pekino žiemos žaidynės jau arti savo finišo linijos. Dar bus išdalinti paskutiniai medalių komplektai. Dvi savaites trukusios žaidynės baigsis. Joms artėjant prie pabaigos, matyt, daugelis burbule buvusių žurnalistų ar aptarnaujančio personao žmonių norėtų suvenyrų, kuriuos būtų galima parsivežti namo.

REKLAMA

Tačiau čia iškyla didžiule bėda – gyvenant „burbule“ į miestą neišeiname. Tiesiog to daryti negalima, gyvenant karantino sąlygomis. Kaip gi elgtis?

Pagrindiniame žiniasklaidos centre yra viena oficiali suvenyrų parduotuvė, tačiau norint patekti į ją tenka susidurti su rimtais iššūkiais. Jau nuo pat pirmų dienų pastebėjau, kad eilės čia atsiranda nuo pat ankstyvo ryto. Žmonės karštligiškai nori suvenyrų.

Iš pradžių atrodė, o kam? Gi galima kažkur kitur rasti, kažkaip įsygit. Deja, klydau. Suvenyrų įsigijimų vietų vos viena kita, o daugeliui prioritetas yra būtentas vienas viens suvenyras – oficialus žaidynių talismanas „Bing Dwen Dwen“ žaislinė panda.

REKLAMA
REKLAMA

Žmonės ryžtasi stovėti valandų valandas, kad tik gautu ją. Tiesa, vienas žmogus gali įsigyti tik vieną pandą, kadangi akivaizdu, jog kitu atveju būtų nesąžininga.

REKLAMA

Šiam „pandos iššūkiui“ pasiryžau ir aš. Pasisekė, kad eilėje teko stovėti pusantros valandos. Tačiau tai dar mažai. Kiti gi užtruko kur kas ilgiau.

Vienu metu eilėje organizatoriai jau pradėjo ir skaičiuoti, kuriam kiekiu stovinčiųjų „Bing Dwen Dwen“ žaislinės pandos užteks. Laimei, patekau į šį skaičių. Kiek tolėliau stovintiems jų tiesiog fiziškai neužteks, net jei žmonės ir sulauks savo eilės.

Na, arba teks pirkti kitus suvenyrus.

 

„Stovėjau eilėje apie keturias valandas. Galbūt atėjau ne pačiu geriausiu laiku, kai buvo gana daug žmonių ryte, bet pagalvojau, kad jau pabūsiu, palauksiu“, – sakė kinas.

REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, verta paminėti, kad didžioji dauguma eilėje stovinčių žmonių buvo kinai. Vis dėlto teko pamtyti ir kolegas iš Rusijos, Vokietijos ar Kanados.

Štai oficialaus transliuotojo centre dirbantis ispanas teigė, kad laukimas prailgo, bet grįžti tuščiomis namo nesinori.

„Net neklausk, – šypsodamasis atsakė jis. – Visi išprotėję, bet tarp jų ir aš. Iš tikrųjų ne pirmos mano žaidynės, bet neteko susidurti su tokia padėtimi. Kita vertus, norisi kažką ir šeimynai parvežti. Bent jau magnetukų. Laukiu daugiau nei dvi valandas, bet jau esu visai šalia“.

Eilės pradžioje esant kėdėms kiti gi su mielu noru prisėda, kol eilė pajuda. Tiesa, yra kam tenka laukti mažiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gal man pasisekė?“, – tikino žurnalistė iš JAV, kuriai eilėje teko praleisti „tik“ 40 min.

„Bing Dwen Dwen“ kaina siekia maždaug 30 eurų. Tačiau deficitas milžiniškas. Organizatoriai skelbė apie papildomus užsakymus, bet ir to vargiai bus gana. 

Patys kinai esantys už žaidynių „burbulo“ irgi siekia žūtbūt turėtų šį talismaną. Internete kai kurie jau bando pelnytis ir perparduoti „Bing Dwen Dwen“ už dešimtkart ar didesnes sumas nei oficiali kaina.

Talismano populiarumas pranoko visus organizatorių lūkesčius. Nors jau buvo skelbta apie padidintas gamybos apimtis, bet to tikrai nepakaks.

Na, o pačioje oficialioje žaidynių parduotuvėje pagrindiniame žiniasklaidos centre dar yra ir magnetukų, pakabukų, krepšių netgi rūbų. Tiesa, pavyzdžiui, krepšiai, ne itin populiarūs ir jų visada būtų galima įsigyti.

REKLAMA

Magnetukų kainos siekia apie 4-6 eurus. Kai kuriuos iš jų galima imti ir du, o ne vieną, kaip, pavyzdžiui, visų trokštamą žaidynių talismaną. Tačiau jie irgi išgraibstomi.

Krepšių kainos apie 40-50 eurų. Yra ir brangesnių prekių, štai gana gražiai atrodantis arbatos kavinukas ir visas puodelių rinkinys kainuoja maždaug 600 eurų. Tačiau neteko matyti, kad ta lentyna būtų tuščia.

Beje, Kinijos socialinėje platformoje „Weibo“ „Bing Dwen Dwen“ nuolat labiausiai vartojamų žodžių sąraše. 

Anot šio talismano kūrėjų, panda turi įkūnyti ryžtą ir jėgą bei simbolizuoti gerumą, tyrumą. Bing iš kinų kalbos reiškia ir ledą.

REKLAMA

„Bing Dwen Dwen“ yra įteikiami ir Pekino žiemos žaidybių medalių savininkams. Taip yra dėl to, kad Pekino žaidynių prizininkų garbei rengiamos dvi ceremonijos.

Visų pirma, jie apdovanojami iš karto po varžybų. Olimpiečiai ant podiumo sulaukia aukso spalvos vainikais papuoštų „Bing Dwen Dwen“ ir specialių gėlių puokščių, kurios sudarytos iš šešių Kinijoje augančių gėlių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų