Pacu (Piaractus brachypomus) – vadinamos kelios rūšys gėlavandenių žuvų, sugaunamų Pietų Amerikoje. Šios žuvys turi dantis, itin panašius į žmogaus, ir yra artimos piranijų giminaitės. Pacu daugiausiai yra žoliaėdės, bet taip pat maitinasi mažomis žuvimis, vabzdžiais ar mėsa.
Jų dantys yra pritaikyti kiaurai perkošiant suėsti įvairias augalų dalis ir sėklas. Pacu yra panaši piraniją, o jas atskirti galima lyginant jų žandikaulius ir dantis: piranija turi aštrius tarsi skustuvas dantis ryškiame apatiniame žandikaulyje, o pacu turi kvadratinius tiesius dantis mažiau išryškėjusiame apatiniame žandikaulyje, o taip pat ir siauresnį sąkandį. Be to, suaugusi pacu yra žymiai didesnė už piraniją.
Nors ši žuvis ir priklauso piranijų šeimai, tačiau pacu nėra tokia agresyvi kaip garsiosios jos giminaitės piranijos. Tačiau turėdama tokį galingą dantų išsidėstymą ši žuvis gali itin stipriai įkasti ir rimtai sužaloti. Bet toks pavojus neatbaido Amazonės žvejų , kurie laiko pacu skania žuvimi ir už šį laimikį prašo gana didelės kainos turguose.
Žvejodami pacu Malaizijos žvejai naudoja didelius kabliukus, parištus ne ant įprasto nailono, o supintos odos, kurios pacu taip lengvai nenukas, skirtingai nei nailono. Prieš masalo pagriebimą pacu dažnai jį tiesiog kramsnoja, todėl žvejai leidžia žuviai plaukti gana toli su masalu. Po to žvejys leidžia gijai stipriai įsitempti, kol kabliukas nuslysta į žuvies burnos pusę ir ten įsikabina.