Žinomi vyrai – apie vaivorykštės perėjos suniokojimą: tokie veiksmai – kiauliški

Pirmadienio vakarą Vilniaus mieste, Pylimo gatvėje keturi asmenys juodais dažais uždažė LGBTQ+ bendruomenės simboliu laikomą „vaivorykštės perėją“.

Žinomi Lietuvos žmonės atviri – tokie veiksmai yra šlykštus ir nesąmoningas bandymas provokuoti. 

Žmonės bijo, kad sugadins tradicines šeimas

Homoseksualumo neslepiantis nuomonės formuotojas Naglis Bierancas tikino, kad tokie įvykiai jo nežeidžia: „Tie, kas nelegaliai apipaišo pastatus ir kitus dalykus, turi už tai atsakyti, jeigu tas buvo padaryta nelegaliai. Aš ne teisininkas ir ne Dievas, kad teisčiau. 

Man nesvarbu, ten ne mano perėja yra. Jeigu būtų mano butas, mano sienos – tada supykčiau. Kodėl aš turiu reaguoti į kiekvieną nesąmonę? Tegu pastato ten kameras, jei tokie dalykai kartojasi“, – kalba N. Bierancas. 

Žinomas vyras juokauja – gėjai net neketina grobti tradicinėse šeimose esančių vyrų ir vaikų: „Vis tiek visada kažkam kas nepatiks. Jie nesupranta mūsų ir bijo. Bijo, kad mes sugadinsime tradicines šeimas. Vyrus išskirsime su moterimis, vyrus pagrobsime, vaikus atimsime. Aš nežinau, kodėl jie taip galvoja. Žmogus toks ir yra, ko nesupranta, to bijo ir todėl tam priešinasi.“

Vadina kiauliškais veiksmais

Aktorius, šokėjas ir choreografas Gytis Ivanauskas žodžių į vatą nevynioja – jam tokie vandalų veiksmai šlykštūs: „Aš pasakysiu tiesiai šviesiai – tie, kurie užterliojo tą perėją, yra paprasčiausi kiaulės. Aš nežinau, ar jie galvoja, kad čia yra provokacija, ar kas. 

Ta perėja dvejus metus niekam visiškai netrukdė, o dabar staiga kažkam pradėjo trukdyti. Aš asmeniškai gerbčiau ir visas vėliavas, ir visas spalvas“, – sako G. Ivanauskas. 

Pasak aktoriaus, šis įvykis rodo, jog Lietuvoje vis dar trūksta susigyvenimo tarp skirtingą nuomonę turinčių pusių: „Man atrodo, kad žmonės tiesiog galėtų gyventi, jei ne draugiškai, tai bent jau draugiškiau. Ta perėja nėra provokacija, kaip minėjau, ji jau kelis metus ten buvo ir netrukdė. Man negražus šis poelgis. Kitam gal vaivorykštė negražu, tai išimkit ją tada iš dangaus. 

REKLAMA

Labai daug komentuoti nenoriu, nes man šlykštu yra. Fui. Taip galite ir parašyti – kad man fui“, – juokiasi žinomas vyras.

Primename, kad policija aiškinasi, kas pirmadienio vakarą Vilniuje juodais dažais uždažė vaivorykštės spalvų perėją. Tuo metu Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sako, kad policija išnagrinės atvejį ir priims sprendimus, o savivaldybė jau ruošiasi atkurti vaivorykštės spalvas.

„Vakar gavau žinią, kas įvyko – vaivorykštės perėja buvo uždažyta juodais dažais. Akivaizdu, kad žmonės ne „Black lives matter“ turėjo omeny, bet tiesiog jiems nepatiko tai, kad mūsų signalas yra kviečiantis visus vilniečius gerbti vienodai. 

Aš matau, kad žmonės, kuriuos iš veidų galima pažinti, nes tai – vieša, kuriems pagarba žmogui truputėlį svetima, kviečiu ta proga, galiausiai šiandien – Vaikų gynimo diena, gerbti kiekvieną žmogų, nebijoti to, kad mes esam labai įvairūs.

Tikiuosi, kad tokių incidentų bus vis mažiau, kad tokio pykčio bus vis mažiau. Perėją, mes aišku, vėl nudažysim kaip ir priklauso, kaip ir buvo. Ir labai kviečiu visus gerbti vienas kitą.

Kiek žinau, jau yra kreipęsi į pareigūnus, kad tirtų tą atvejį <...> yra piktų žmonių, kurie ir nuostolius padaro, reikia vėl eiti dirbti, dažyti. Policija išnagrinės ir priims sprendimus“, – teigė meras.

Pasak mero, galima pabandyti atleisti perėją juodai nudažiusiems žmonėms, tačiau svarbu apsaugoti ir LGBT bendruomenės interesus. „Nebandykime nei sudvasinti, nei sureikšminti tų žmonių piktų darbų“, – sakė R. Šimašius.

Sostinės meras minėjo, kad tokių pagarbos LGBT asmenims ženklų, kaip spalvota perėja, Vilniuje yra ir dar bus: „Tai yra svarbu, nes akivaizdu, kad tai reikalinga.“ 

R. Šimašius kvietė visus žmones Vilniuje jaustis saugiai ir ramiai, nes, pasak jo, miestas priima visus. „Mes mylime ir gerbiame visokios valios žmones. Ir netgi tie, kurie piktesni, aš labai tikiuosi, kad jie kažkada nušvis džiaugsmo valandėle ir jie supras, kad kad kitų žmonių džiaugsmas ir meilė ir laimė jiems tikrai netrukdo.“

REKLAMA

Pirmadienio vakarą Vilniuje, Pylimo gatvėje keturi asmenys juodais dažais nudažė perėją, kuri buvo perdažyta ir atnaujinta LGBT vėliavos spalvomis. Dar nuo 2018 metų ši perėja buvo vaivorykštės spalvų.

Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis portalui tv3.lt sakė, kad apie juodais dažais užpurkštą perėją policijai buvo pranešta jau po įvykio. Apie incidentą pareigūnai sulaukė iš viso dviejų pranešimų.

Policijos atstovas apie įvykį išsamiau komentuoti negalėjo: „Kol kas vyksta informacijos tikslinimas. Tikslinant aplinkybes išsiaiškinsime, kokia čia situacija.“

R. Matonis žadėjo, kad pareigūnai situaciją nagrinės iš visų pusių. „Viską išsiaiškinsime: ir kas pirminę vaivorykštę nupiešė, kodėl paskui ją uždažė, kas paskui vėl pripaišė. Patikslinsime aplinkybes, išsiaiškinsime, kokie leidimai ir kam buvo išduoti. Tada bus priimti sprendimai“, – apibendrino jis.

Apie juodais dažais perdažytą perėją pirmadienį pranešė Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius socialiniame tinkle „Facebook“.

Parlamentaras pasidalijo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip 4 asmenys purškiamais juodais dažais uždažo vaivorykštės spalvomis nudažytą perėją. 


Rašyti komentarą...
v
vl
2021-06-01 18:57:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikškit savo palaikymus ar prieštaravimus kur tik norit, o kelio ženklus palikit ramybėje: net gėlių puokštės su žvakutėmis iš tragiškai pasibaigusio autoįvykio vietos yra pašalinamos, kad neblaškytų vairuotojų dėmesio. Kažkodėl mes nejaučiame skirtumo nei tarp rinkodaros ir elementarios apgaulės, nei tarp liberalizmo ir chuliganiškos anarchijos.
Atsakyti
-4

!
!!!
2021-06-01 19:09:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai teisių laikymas netenka prasmės......vaziuojam kaip norim, kiekvienas ties savo namu savo perėja nusipiesiame......tai Vilniuje rodyklės greitai į pimpaliukus pavirs....
Atsakyti
-7

Z
Zemaitis
2021-06-01 19:30:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai sitiems zinomiems vyrams reiketu atimti vairuotojo pazymejimus jei nezino kaip turi atrodyti pesciuju pereja kaip ji zymima 171 ispejamasis zenklas ir juodai baltais dryziais o ne vaivorykste.kurios nera ket taisyklese .ir blasko vairuotoju demesi itoks neiprastas zymejimas ir psihologiskai zmogus susinervina toki vaizda pamates kai ta vaivorykste asicijuojasi su geju skelbiama ir brukama lgbt ideologija .taip sukeliamas pavojus tiek vairuotojui tiek pesciajam.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (31)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų