Vilnietė pasiekė stulbinančių rezultatų ir atsikratė beveik 40 kg: tėvai nerimavo dėl merginos sveikatos

Vilnietė Ada Labanauskaitė pasakojo, kad ne vieną kartą bandė mesti svorį ir padailinti kūno linijas, tačiau bandymai buvo nesėkmingi. Merginai buvo nustatytas antro laipsnio nutukimas ir ji svėrė 94 kilogramus. Tiesa, dabar šis svoris jai praeityje. Ji atviravo, jog po lemiamo pokalbio jos gyvenimas apsivertė aukštyn kojom. 

10

Naujienų portalui tv3.lt A. Labanauskaitė atvirai papasakojo apie svorio metimo kelią bei lemtingą pokalbį, kurio dėka ji nusprendė keistis.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ada Labanauskaitė parodė išvaizdos pokyčius

Mergina atviravo, jog ne kartą bandė mesti svorį, tačiau bandymai buvo nesėkmingi iki pokalbio su tėvais: „Keisti išvaizdą ir mesti svorį bandžiau tikrai ne vieną kartą, tačiau šis buvo sėkmingas. Pagrindinė priežastis, kodėl pradėjau, tai buvo didelis tėvų nerimas dėl mano sveikatos, nes man jau fiziškai buvo sunku užlipti laiptais ar nueiti ilgesnį atstumą. Tai vieną dieną mane pasisodino ir pasakė visą tiesą, kad jau darosi pavojinga ir laikas susiimti. Šie tėvų žodžiai labai stipriai mane paveikė ir esu labai dėkinga jiems, nes nežinau, kiek dar pati būčiau užtrukus, tai suprasti. Pagrindinis tikslas buvo ne išvaizdos pokyčiai, o savijautos pokyčiai.“

Ada pasakojo, jog anksčiau svėrė 94 kilogramus ir buvo sunku judėti: „Apart to, kad buvo viską sunku daryti, sveikatos problemų neturėjau, bet jei nieko nebūčiau keitus, tikrai jos būtų pavijusios mane. Mano tikslas buvo numesti nereikalingus kilogramus, nes jau turėjau antro laipsnio nutukimą, o tai tikrai nėra gerai sveikatai ar savijautai.“

Merginos svorio metimo kelionė prasidėjo nuo pokalbio su tėvais. Tuomet ji pasiryžo susiimti ir kardinaliai pakeitė savo gyvenimo būdą.

„Kaip jau ir minėjau viskas prasidėjo nuo pokalbio su tėvais, tuomet nusprendėme, kad man reik specialistų pagalbos. Ir visiems labai rekomenduoju kreiptis pagalbos, nes pradžia nėra lengva. Tai susiradau mitybos specialistę, nusipirkau abonentą į sporto klubą ir susiradau trenerį. Dietologė Žana Antonova mane išmokė iš naujo valgyti, o treneris Dovydas Stonkus man padėjo pamilti sportą, išmokė ir vis dar moko, kaip reikia taisyklingai atlikti pratimus, kad nepatirt traumų ir kad treniruotės būtų efektyvios“, – kalbėjo panekovė.

Anot Ados, jeigu nori imtis pokyčių, tuomet privalu tiksliai žinoti, kodėl tu tai darai: „Mano nuomone – turėti aiškų tikslą ir žinoti, kodėl tai darai, ir kam tai darai. Visus bandymus prieš tai, aš neturėjau konkretaus tikslo, todėl greit pamesdavau teisingą kelią. Šį kartą tai dariau dėl savęs, negalvojau apie kitus, aš tiesiog norėjau be didelių pastangų eiti pasivaikščioti, kai nepavargsti po 10 min., norėjau atsikratyti neigiamų emocijų ir iš paskos sekančio emocinio valgymo.“

REKLAMA

Pašnekovė įsitikinusi, kad svarbu ne tik valgyti sveiką ir subalansuotą maistą, tačiau ir skirti laiko sportui: „Nebūsiu išskirtinė ir pasakysiu, kad abu yra labai svarbūs. Jeigu nori pasiekti rezultatų ir sportas, ir mityba būtini.

Bet manau, man sportas daro daugiau įtakos, nes kai sportuoju aš automatiškai noriu maitintis sveikai, jaučiuosi daug geriau bei esu žvali. Kai tik praleidžiu treniruotę ar esu mažiau aktyvi, iškart pastebiu, kad norisi daugiau pavalgyti ar kažko nesveiko. Na ir žinoma sportas man suteikia labai daug teigiamų emocijų ir man tai labai patinka.

Turint subalansuotą ir pilnavertę mitybą potraukis saldumynams ar riebiam maistui stipriai sumažėja. Man dažniausiai saldumynų ir riebaus maisto norėdavosi sėdint ant sofos, tai jei tik kildavo tokia mintis, aš tiesiog eidavau pasivaikščioti ar pasportuoti ir tos mintys greitai išnykdavo.“

Kalbėdama apie mitybą, mergina pabrėžė, kad per dieną suvalgo 3 pagrindinius patiekalus.

„Manau kiekvienas, kuris turi problemų su viršsvoriu yra tai išbandęs dietas. Ir aš esu dar vienas žmogus, kuris gali patvirtinti, kad tai neveikia. Mano mityba yra subalansuota ir pilnavertė, pirmuosius mėnesius maitinausi pagal man individualiai sudarytą planą, o po to po truputį pradėjau suprasti kaip man reikia valgyti, ko nori mano kūnas ir kiek man reikia. Valgau tris pagrindinius patiekalus ir 1-2 užkandžius“, – teigė mergina.

Ada per savaitę sportuoja 3-4 kartus sporto klube su treneriu, o laisvalaikį leidžia aktyviai. Būtent sporto ir mitybos pagalba jai pavyko pasiekti tokių puikių rezultatų. Mergina pasakojo, kad dabar ir dėmesio daugiau sulaukia.

„Dar praeitų metų vasarą svėriau 94 kilogramus, šiandien aš sveriu 55 kilogramus. Dabar esu sveika, žvali ir labai dėl to džiaugiuosi. Na, nemeluosiu, dėmesio tikrai sulaukiu daugiau, bet manau, kad tam įtaka daro ne tik išvaizda, bet ir tai kaip aš jaučiuosi, nes dabar aš esu laiminga ir kur kas labiau pasitikiu savimi“, – šypteli ji.

Nepaisant to, jog dabar mergina džiaugiasi puikia savijauta ir padailintomis kūno linijomis, tačiau užsibrėžtų tikslų dar turi: „Kaip jau ir minėjau, labai svarbu turėti tikslą, kad nepamestum teisingo kelio. Pasiekus sugalvotą tikslą, visada susigalvoju naują ir siekiu jo. Dabar labai noriu sustiprėti ir padaryti savo pirmąjį prisitraukimą.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų