Trylikta mėnesio diena, sutampanti su penktadieniu, kai kuriems žmonėms kelia tokią paniką, jog jie tądien stengiasi nekelti kojos iš namų.
Didžiojoje Britanijoje atlikti tyrimai rodo, jog daugiau nei pusė žmonių įsitikinę, jog tryliktą dieną, penktadienį, jų sveikatai gresia didesnis pavojus. O kur dar gandai, kad ligoninėse tomis dienomis padaugėja pacientų.
Šios dienos baimė aiškinama įvairiausiai. Visų pirma, reikia prisiminti, jog kai kurie žmonės ir net šalys (pavyzdžiui, JAV) nemėgsta skaičiaus 13. Yra pastatų, neturinčių šio aukšto arba trylikto numerio buto. Prancūzijos oro linijų lėktuvuose nėra 13 numeriu pažymėtos kėdės. Pasaulyje leidžiama laikraščių, kuriuose praleidžiamas šis puslapis, o kino teatruose nėra velnio tuzino numerio salės.
Šis prietaras net turi specialų pavadinimą – triskaidekafobija. „Triskaideka“ graikiškai reiškia trylika.
Kai kurie krikščionys sako, jog trylikai žmonių susėdus prie stalo, tais metais reikia laukti mirties.
Tačiau Japonijoje nė nesusimąstoma apie šį velnio tuziną. Šalyje negeroves pranašauja skaičius 4, nes jis skamba panašiai kaip žodis mirtis.
Penktadienis taip pat turi neigiamą savo istoriją. Kai kurie teologai sako, kad būtent penktadienį Ieva ir Adomas buvo išvaryti iš rojaus.
Anglai penktadieniais minėdavo bausmių dieną, tad penktadienio ir trylikos duetas kai kam kelia tikrą siaubą.
Aiškindami bloga lemiantį penktadienį, sutampantį su trylikta mėnesio diena, kai kas rodo į Paskutinės vakarienės sceną Leonardo da Vinci paveiksle, kuriame vaizduojama 13 asmenų – 12 apaštalų ir Jėzus, kurį tą patį vakarą išduos vienas iš mokinių. Be to, Jėzus buvo nukryžiuotas penktadienį, o tai tik dar padidina prietaro reikšmę.
Ši diena seniau buvo minima bloguoju dar ir todėl, kad didysis Tamplierių ordino magistras buvo sudegintas būtent penktadienį, tryliktą mėnesio dieną.
Tiesa, ne visi žmonės šiuolaikiniame pasaulyje tokią dieną mini bloguoju – azartiški loterijų žaidėjai tokia proga mėgina išlošti žymiai didesnes sumas nei įprastai.
Azartiškiems žmonėms apmaudu, nes penktadienis tryliktą mėnesio dieną gali būti nuo vieno iki trijų kartų per metus. Dažniausiai būna dvi tokios dienos. O tikėtis net trijų reikia tuomet, kai pirmoji naujų metų diena, sausio 1-oji, išpuola ketvirtadienį.