Centriniuose sostinės Kalvarijų ir Halės turguose pirkėjai dažniau renkasi vietinių ūkininkų išaugintą produkciją - šviežią mėsą, rūkytus jos gaminius, sūrius, sviestą, grietinę.
Pasak nuolatinių pirkėjų, turgavietėse lietuviški produktai, nors šiek tiek ir brangesni, negu atvežtiniai, gerokai lenkia kokybe, skonio savybėmis. Netrūksta pirkėjų ir prie duonos prekystalių. Čia neretai vieną ar kitą tradicinį juodos duonos kepalėlį perka iš svetimų kraštų į gimtinę parvykę tautiečiai, Lietuvoje reziduojančių ambasadų darbuotojai.
Ypač populiarios turguose ekologiškų produktų parduotuvės. Halės turguje nestinga pirkėjų prie raseiniškės ūkininkės Audronės Žilienienės parduodamų mėsos produktų - dešrų, skilandžių. Visi produktai pagaminti iš ekologiškais pašarais šertų gyvulių mėsos, juose nėra konservantų ar kitokių kenksmingų priemaišų.
Tame pačiame turguje sėkmingai pieno produktais prekiauja ir ūkininkas iš Rokiškio krašto. Jis, be tradicinių produktų - sviesto, grietinės, šviežio pieno, siūlo ir įvairių jogurtų.
Kalvarijų turguje šią savaitę pradėjo veikti liaudies amatų ir kulinarinio paveldo prekybos paviljonas.
UAB Kalvarijų turgus direktorius Audrius Barauskas Eltai sakė, kad nuo šiol turguje pirkėjai atras vis naujų akcijų, kurių metu bus galima ne tik įsigyti amatininkų dirbinių ar tradicinių lietuviškų produktų, bet ir sužinoti apie senąsias maisto gaminimo tradicijas.
Beje, Vilniaus Kalvarijų turgavietėje yra apie 310 prekybos kioskų, 2 mėsos, 2 žuvies, 1 baldų paviljonas, čia įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, parduotuvės, kavinės, maisto užkandinės, barai. Prekeivių skaičius, priklausomai nuo sezoniškumo, svyruoja apie 2500. Turgavietėje veikia ir 50 prekybos vietų sendaikčių turgus.