Kaip dabar pamena, į Panevėžį jis atvyko vasarį, ir jo pirmasis įspūdis buvo toks: labai šalta. Ilgainiui prie oro priprato, tik su ilgesiu šeimai nepavyksta susitaikyti: radęs kelias laisvas dienas, jis skrenda namo, į Amsterdamą, o vasaras visa šeima leidžia čia, Panevėžyje.
Džefris net 4 vaikų tėtis, o jo sutuoktinė – dainininkė iš Olandijos Steisė Sarpong (Stacey Sarpong).
„Ketinau pasikalbėti tik su Džefriu, tad labai nustebau, kad jo sutuoktinė rado laiko pasidalinti su mūsų laidos žiūrovais mintimis apie Panevėžį“, – šypsojosi laidos vedėja Rūta Lukoševičiūtė – Daudienė.
„Steisė paliko nepaprastai malonios moters įvaizdį: grįžusi namo įsijungiau Youtube ir perklausiau keletą jos atliekamų dainų – neslėpsiu – man patiko muzikos stilistika ir ta ramybė, dvelkianti nuo jos. O kai dar žinai, kad moteris augina 4 vaikus, tai apskritai stebiesi gebėjimu išlaikyti emocinę pusiausvyrą“, – dalijosi mintimis Rūta. Na, o koks Panevėžys pasirodė Steisės akimis?
„Tik atvažiavus, pamačiau senutėlius namukus ir pagalvojau: „Oi, į kur aš patekau“?“, bet vyras aprodė miestą, vėliau visi kartu nuvykome į restoraną viename prekybos centrų ir dabar žinau, kad tai nedidelis, bet labai jaukus ir gražus miestas“, – pasakoja Steisė.
Kadangi Džefrio dienotvarkė gana įtempta ir jis išsyk išskubėjo į varžybas Vengrijoje, Rūta pažadėjo sudaryti sąrašą lankytinų objektų, rekomenduojamų aplankyti Panevėžio krašte futbolininko šeimai ir visiems „Sveiki atvykę“ žiūrovams.
Aukštaitijos sostinę galime drąsiai vadinti teatro, triatlono bei dviračių sporto sostine: kad ir kokį iš tų pavadinimų rinksiesi – neprašausi. O kalbant apie dviračius, Panevėžyje gimė ir užaugo ne viena pasaulinio garso sulaukusi dviratininkė, Panevėžys taip pat didžiuojasi vieninteliu dviračių treku Baltijos šalyse, o dabar nustebins įspūdinga dviračių ir jų dalių privačia kolekcija, kurią drąsiai galime pavadinti pilnaverčiu dviračių muziejumi, duris atvėrusiu vos prieš metus. Įėjimas į muziejų nieko nekainuoja, o informacija ir visa kolekcija viduje – įspūdinga.
Sukaupta privati kolekcija siekia net 19 a., nuo metalinių, medinių, skirtų laisvalaikiui ir profesionaliam sportui iki išskirtinių dviračių vaikams – viskas čia, po vienu stogu. O kur dar įdomūs jo įkūrėjo Gintario Audicko pasakojimai! Muziejus išties nepaliks abejingų!
Būti Panevėžyje ir neaplankyti legendinio Siauruko geležinkelio – tai nepažinti didžiosios dalies Panevėžio krašto istorijos. Įvairios teminės kelionės, užsakomieji reisai iki šiol nepaprastai populiarūs panevėžiečių ir miesto svečių tarpe.
O dar viena paslauga apskritai unikali: tai pirties vagonas, kuriame po atviru dangumi gali sėdėti kubile ir mėgautis patirtimi, apie kurią iki šiol net nesapnavote! Beje, Siauruko geležinkelio depe jau pradėtas rodyti Panevėžio J. Miltinio dramos teatro spektaklis „Makbetas“: tad galime drąsiai sakyti, kad Siauruke ir kūnui, ir dvasiai rasite peno!
Vykstant keliu „Via Baltica“ Pasvalio link, visai netoli Panevėžio, yra Įstros aerodromas. Čia įsikūrusios net dvi lankytinos vietos: Įstros aviacijos muziejus ir vos prieš tris metus pradėjusi veikti porceliano galerija. Ar galite patikėti, kad eksponatų čia daugiau nei tūkstantis! Vaikščiodami po galeriją grožėsitės senosios Kinijos, Japonijos bei Europos šalių porceliano dirbiniais nuo 18 amžiaus iki šių dienų.
Beje, ar žinojote, kad porcelianas dar kitaip vadinamas baltuoju auksu ir kilęs iš Kinijos? Nors pirklys ir žymus keliautojas Markas Polas 1295-aisiais atvežė pirmąją porceliano vazelę į Veneciją, europiečiai niekaip negalėjo atkartoti po devyniais užraktais saugomos porceliano gamybos formulės.
Ar galite patikėti, kad už europietišką porcelianą turime būti dėkingi... lietuvių didžiajam kunigaikščiui Žygimantui Augustui, kuris kartu su Lenkijos karaliumi Augustu II-uoju Drezdeno mieste įkūrė Meisono manufaktūrą!
Negalintiems atsispirti daugiamečių augalų grožiui, kviečiame apsilankyti „Pelėdiškių daugiamečių augalų parke“. Parko teritorija – 2 ha, augalų jame – apie 4 tūkstančius, o pagrindinė parko gėlė – ežuolė. Beje, parkas ir dirba tiek, kiek ji žydi, vos du mėnesius, tad nuoširdžiai rekomenduojame apsilankyti, nes visko gali būti, kad po 2 savaičių jau parkas neveiks.
Norite ramiai pabūti kartu su bičiuliais, bendraminčiais, praleisti laiką gėlių apsuptyje? Imate dekį, užkandžius, gaiviuosius gėrimus – ir prašome, už bilietų kainą galite tiesiog leisti laiką tiek, kiek širdis geidžia, žinoma, nepamirštant parko darbo valandų: kiekvieną dieną nuo 10 iki 6 valandos vakaro, išskyrus pirmadieniais.
Kai kalbame apie Panevėžį, jis visuomet asocijuojasi su gražiomis moterimis: iš čia kilusi ne viena grožio konkursų dalyvė bei nugalėtoja. Tad grožio kultas Aukštaitijos sostinėje iki šiol stiprus.
Tačiau gražiausius moters bruožus geba atskleisti tik profesionalės: Rūta kaip tik pas vieną jų – Ievą Žiukaitę – Damaševičienę ir apsilankys, „įgaus“ veidą, pasikalbės apie naujausias tendencijas grožio srityje ir išbandys specialią depiliacijos procedūrą lazeriu, kuris veikdamas kūną šaldo -10 laipsnių Celsijaus temperatūra.
„Negalėjau patikėti, kad visai neskauda, o depiliacija įvyksta žaibiškai – vos keletas minučių – ir Jūs jau galite lėkti į paplūdimį!“, – džiaugiasi Rūta.
Netikėti atradimai, nematytos lankytinos vietos ir robinzonas Linas Samaška, keliavęs į Panevėžį, o patekęs į... Latviją: visa tai pamatysite jau šį sekmadienį, 9-ą ryto, TV laidoje „Sveiki atvykę“ per TV3!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!