• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Emocijos, kurias šunų šeimininkai išgyvena leisdami laiką su savo augintiniais, yra labai panašios į tas, kurias tėvams sukelia jų vaikai, teigia Japonijos mokslininkai.

REKLAMA
REKLAMA

Azubos universiteto mokslininkai nustatė, kad žaidžiant su keturkojais draugais žmogaus organizmas išskiria tokį patį kiekį „socialinio“ hormono oksitocino. Šis hormonas susijęs su tokiais jausmais kaip romantiška meilė, draugystė, rūpinimasis vaikais, jis taip pat padeda įveikti stresą ir depresiją, sukelia pozityvias emocijas, stiprina tikėjimą.

REKLAMA

Tyrime dalyvavo 55 šunis auginantys žmonės. Jie buvo padalyti į dvi grupes. Vienai grupei buvo leista pusvalandį žaisti su savo augintiniais, o prieš žaidimą ir po jo buvo tikrinamas oksitocino kiekis organizme. Be to, specialios kameros stebėjo, kiek laiko šunys ir jų šeimininkai žaidimo metu palaiko akių kontaktą. Kontrolinė žmonių grupė tyrimo metu turėjo sėdėti vienoje patalpoje su šunimis ir vengti akių kontakto.

REKLAMA
REKLAMA

Nustatyta, kad žmonių, šunims į akis žiūrėjusių vidutiniškai 2,5 minutės, organizme oksitocino lygis padidėjo 20 proc. Tuo tarpu žmonių, neturėjusių akių kontakto su savo augintiniais, kraujyje oksitocino lygis ne tik nepadidėjo, bet ir sumažėjo.

Kaip teigia tyrimo autoriai, tai, kad žaidžiant su šunimis žmonių organizme padaugėja hormono oksitocino, dar kartą įrodo, kaip teigiamai žmogaus psichiką veikia šie gyvūnai. Matyt, dėl šios priežasties dar prieš 15 tūkstančių metų žmonės ir prijaukino laukinius šunis.

Šaltinis: „Daily Telegraph“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų