REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujausioje „Balsas.lt savaitėje“ reportažas apie artėjančių kino apdovanojimų „Oskarų“ įteikimo šventę. Parengiamieji didžiausios pramogų pasaulio šventės darbai Los Andžele (JAV) vyksta visu pajėgumu.

REKLAMA
REKLAMA

Jau šį sekmadienį Los Andželo „Kodak“ kino teatre įvyks didysis meno, mados, grožio ir kičo paradas. Čia suplauks pačios didžiausios kino žvaigždės. Jos žengs raudonu kilimu, ant kurio neturi būti nė dulkelės. Tuo, kad viskas vyktų sklandžiai, rūpinasi dešimtys tūkstančių žmonių. Pinigų niekas neskaičiuoja, nes per didžiąją kino šventę Los Andželas uždirba per 70 milijonų dolerių.

REKLAMA

Žvaigždės nori suspindėti

Mūšis dėl auksinės „Oskaro“ statulėlės jau baigtas. Liko tik su nerimu laukti, kieno pavardė bus paskelbta lemtingą vasario 22 dieną. Kuriam filmui ar aktoriui atiteks išsvajotas „Oskaras“, Amerikos kino akademijos nariai jau nusprendė. Ir jie bus teisūs, nors ne visi kino gerbėjai su tuo sutiks. Tiesa, tie 6 tūkstančiai kino akademijos narių kasmet balsuoja gana standartiškai.

Daugiausia galimybių laimėti pagrindinius „Oskarus“ turi ašaras spaudžiančios dramos (alkoholikų, gėjų, neįgalių ir sutrikusios psichikos žmonių istorijos), taip pat meilės dramos, įvilktos į istorinį apdarą.

REKLAMA
REKLAMA

„Oskaro“ laimėtojo svoris kino pasaulyje padidėja dešimteriopai, o filmo pelnas – mažiausiai tris kartus. Todėl kino garsenybės varžosi ne tik dėl teisės būti pačiai geriausiai, bet ir pačiai gražiausiai. Kai kurios atvyksta likus kelioms dienoms iki ceremonijos, kad dėl laiko skirtumo gerai išsimiegotų ir puikiai atrodytų.

Prieš šventę kaunasi ir dizaineriai

Prabangiai įrengtuose Los Andželo SPA centruose žvaigždės gali pasidaryti visas grožio procedūras, pradedant karšto vulkano lavos masažu už 1000 dolerių ir baigiant deimantiniu veidą šviesinančiu šveitimu už 500 dolerių arba odos stangrinimu. Makiažas ir manikiūras gali kainuoti iki 2 tūkst. JAV dolerių. Holivude galioja nerašyta taisyklė: kuo didesnė žvaigždė – tuo daugiau ji moka.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Atlikus visas grožio procedūras tereikia išsirinkti vieną iš viso lagamino atsivežtų suknelių. Ryškiausios Holivudo garsenybės rinkdamosi suknelę problemų neturi. „Christian Dior“, „Chanel“, „Escada“, „Etro“ ar „Yves Saint Laurent“ ir kiti garsūs mados namai atkakliai varžosi tarpusavyje siūlydami specialiai šiai progai sukurtas sukneles.

Nė vieni mados namai neturi garantijos, kad garsenybė pasirinks būtent jų apdarą, todėl siūdami sukneles „Oskarų“ teikimo ceremonijai visuomet rizikuoja.

Rizika neretai pasiteisina. Kai kurias sukneles žmonės atsimena ilgiau nei apdovanotus filmus. Dažnai originalus jų kirpimas tampa nauja mados tendencija. Mados namams tai pelno šlovę ir naujus milijonų vertus kontraktus. Juk „Oskarų“ teikimo ceremonija – vienas plačiausiai nušviečiamų renginių pasaulyje.

REKLAMA

Nakties šėlionių maratonas

Ne visi iš kasmetinės „Oskarų“ apdovanojimų šventės išvyksta laimingi, todėl pasirūpinama, kad svarbiausi svečiai bent neišeitų tuščiomis rankomis. Jiems paruošiamas dovanų maišelis ir kvietimai į dešimtis pobūvių.

Kiekvienas juos gali pasirinkti pagal savo skonį. Vieni priėmimai – oficialaus pobūdžio, kiti rengiami pasakiškuose garsenybių rūmuose Saulėlydžio bulvare arba Holivudo kalvose. Kiekvienas nominantas turi apsilankyti bent keliuose.

Būtina dalyvauti tik gubernatoriaus pokylyje. Šis renginys skirtas maždaug 1600 žmonių ir vyksta didžiojoje pokylių salėje, esančioje prie pat „Kodak“ teatro. Įspūdingai išpuoštoje salėje svečiai linksminasi grojant 30 muzikantų orkestrui ir mėgaujasi vieno geriausių Amerikos virėjų Wolfgango Pucko paruoštomis vaišėmis.

REKLAMA

TIK FAKTAI

„Oskarai“ įsteigti 1927 metais, kai buvo įkurta Amerikos kino meno ir mokslo akademija. Iš pradžių šią organizaciją sudarė 36 nariai.

„Oskaro“ statulėlę sukūręs Austinas Cedrikas Gibbonsas gyveno 1873–1960 metais.

Pati „Oskaro“ statulėlė yra 35 centimetrų aukščio ir sveria 4 kg. Paauksuotos statulėlės materiali vertė yra apie 300 dolerių.

Pirmoji šių apdovanojimų teikimo ceremonija įvyko 1929 metų gegužės 16-ąją Holivude.

1953-aisiais „Oskarų“ šventė pirmą kartą buvo transliuota per televiziją.

Daugiausia statulėlių, po vienuolika, yra laimėję tik du filmai – „Benas Huras“ (1960 m.) ir „Titanikas“ (1998 m.).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiemet už geriausią antraeilį vaidmenį filme „Tamsos riteris“ nominuotas pernai miręs Heathas Ledgeris gali tapti antru aktoriumi po Peterio Fincho, laimėjusio „Oskarą“ po mirties. P. Finchas taip buvo įvertintas už vaidmenį 1976-ųjų juostoje „Network“.



„Oskarų“ teikimo ceremonija nuo 1953-iųjų kasmet transliuojama per televiziją. Reuters/Scanpix nuotr.




Pagrindiniai šių metų „Oskarų“ nominantai

Geriausias filmas: „Keista Bendžamino Batono istorija“, „Lūšnyno milijonierius“, „Milkas“, „Frostas prieš Niksoną“, „Skaitovas“.

REKLAMA

Geriausių aktorių kategorijose varžosi: Seanas Pennas, Bradas Pittas, Mickey Rourke‘as, Kate Winslet, Angelina Jolie ir Meryl Streep.

Geriausias režisierius: Davidas Fincheris („Keista Bendžamino Batono istorija“), Danny Boyleas („Lušnyno milijonierius“), Ronas Howardas („Frostas prieš Niksoną“), Stephenas Daldry („Skaitovas“) ir Gusas Van Santas („Milkas“).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų