Stano rėžė, ką galvoja apie Rusijos valdžią: „Kol kaimynai yra tokie, naktim ramiai nemiegosim“

Kol Kremlius tęsia susidorojimą su Aleksejumi Navalnu ir jo aplinka, daugybė žmonių išeina į gatves bei protestuoja prieš tokius valdžios sprendimus.

Kad ir kaip Rusijos valdžia bandė „užtildyti“ garsųjį  A.Navalną, tačiau tai vyro nesustabdė nuo gėdingų faktų viešinimo. Pasveikęs jis užbaigė iki šiol įspūdingiausią korupcijos tyrimą, atskleidžiantį paties Vladimiro Putino neįtikėtino masto korupciją ir godumą.

Būdamas Vokietijoje jis su komanda užbaigė ir dabar paviešino dviejų valandų filmą apie bene prabangiausius pasaulyje V. Putino rūmus už daugiau nei milijardą eurų ant Juodosios jūros kranto.

„Youtube“ platformoje pasirodęs vaizdo įrašas muša rekordus, šia tema pasisako vis daugiau žmonių. Apie situaciją Rusijoje prabilo ir atlikėjas ir prodiuseris Stanislovas Stavickis-Stano. Vyras prisiminė laikus, kai teko pabuvoti Sočyje ir pačiam savo akimis pamatysi šalies situaciją.

„Neatsimenu kada su tokiu susidomėjimu stebėjau youtubeje peržiūrų skaičiaus augimą. Navalno tyrimas muša absoliučiai visus žiūrimumo rekordus. 

Kodėl tai yra svarbu? Nes, panašu, kad užsikabino ir ta Rusijos dalis, kur amžinai likdavo nuošalyje. Atsimenu prieš porą vasarų buvau Rusijoje, Sočyje. Stoviu su vaikystės draugu prie gatvės ir stebiuosi – kodėl mašinos arba itin prabangios (dažniausiai visureigiai) arba visai „užmuštos“, o viduriuko nėra. Draugas man pasiūlė kurį rytą ateiti prie prokuratūros. Nustebau kam to reikia? O jis paaiškino, kad prokuratūros, teisėsaugos ir kitų jėgos struktūrų darbuotojai važinėja pačiom brangiausiomis mašinom ir ryte gali stebėti „auto šou“ prie įvažiavimo į prokuratūros kiemą.

Aišku, niekur aš nėjau. Viskas ir taip akivaizdu – Rusija kenčia nuo nesuvokiamo masto korupcijos. Navalno tyrimai aiškiai parodo finansinius srautus, fiktyvias įmones, ofšorines schemas. Išnarplioja painius korupcijos voratinklius, padeda ant lėkštutės ir atneša savo piliečiams. Tik iki šiol piliečiai nelabai reaguodavo. Bet dabar viskas pasikeitė.

REKLAMA

Kodėl tai svarbu mums? Chebra, mes turim kaimyną, kurio verslo ir santykių modelis grįstas devyniasdešimtųjų „paniatkėm“ – nužudyti, pavogti, papirkti. Navalno istorija – nenuginčijamas to įrodymas. Putino chebra – suknista mafija ir kol kaimynai yra tokie, naktim ramiai nemiegosim.

Sankcijos Rusijai galioja jau nuo neatmenamų laikų. Dabartinės sankcijos didžiąja dalimi pajuoka. Jau daugybę kartų Europa ir USA parodė savo silpnumą neįvesdama ryžtingų asmeninių sankcijų. Būtent asmeninių.

Vokietija piktinasi žmogaus teisėmis Rusijoje, bet „nesiparina“, kad milijardai nešvarių pinigų nusėda Gazprom dujotiekio šachtose. Vokietija neįveda asmeninių sankcijų Igoriui Sečinui ir visai Gazprom vadovybei.

UK vis pasipiktina, paverkia, kad šnipai naudoja jos teritorijoje cheminį ginklą, pagrasina ir... pratęsia viza R. Abromovičiui. Lietuvoje irgi jis be jokių problemų lankosi.

Visi šlykščiausi Putino pakalikai turi turto gražiausiose ES kampeliuose ir netgi USA. Logika veikia taip – na tegu leidžia savo pinigus pas mus. NE! Gana laižyti subines oligarchams. Uždarykime savo sienas žudikams. Tegu nusiperka vasarnamių Gelendžike ar Kamčiatkoje ir ten pasikaria. Išsikalbėjau Jau daug kartų dalinausi tokiomis mintimis, bet niekas nesikeičia... Tai gal šįkart?“, – pamąstymais feisbuke dalijosi Stano.

 

Primename, kad  A. Navalnas, laikomas garsiausiu ilgamečiu prezidento Vladimiro Putino priešininku, buvo sulaikytas sausio 17 dieną, kai grįžo į Maskvą iš Vokietijos, kur kelis mėnesius buvo gydomas po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Opozicionierius pareiškė, kad pasikėsinimą į jo gyvybę organizavo Kremlius.

Tuo tarpu Rusijos teisėsaugos institucijos tvirtina, esą būdamas Vokietijoje A. Navalnas pažeidė lygtinės bausmės, skirtos baudžiamojoje byloje, kuri, pasak politiko, buvo neteisėta, sąlygas.

Vasario pradžioje turėtų įvykti teismas, kuris nuspręs, ar A. Navalnas turės atlikti trejų su puse metų laisvės atėmimo bausmę.

REKLAMA

Anksčiau šeštadienį tūkstančiai žmonių susirinko Tolimųjų Rytų, Sibiro ir Uralo regionų miestuose, nepaisydami policijos perspėjimų panaudoti jėgą ir kai kur spaudusio didelio speigo.

AFP žurnalistai Maskvoje matė keletą protestuotojų, sunkiai sužeistų per susirėmimus su policija. Kaip pranešama, šios demonstracijos prieš vyriausybę yra didžiausios sostinėje per pastaruosius dvejus metus.

Tarp sostinėje sulaikytų protestuotojų buvo A. Navalno žmona Julija Navalnaja, bet vėliau portalas „MBCh Media“ pranešė, kad jis buvo paleista iš areštinės.

Apie 10 tūkst. žmonių išėjo į gatves antrame pagal dydį šalies mieste Sankt Peterburge. Demonstrantai protestavo prieš prezidentą Vladimirą Putiną ir reikalavo paleisti A. Navalną, sakė vienas AFP reporteris.

Protestai Maskvoje laikomi didžiausiai nuo 2019 metų, kai A. Navalno šalininkai buvo išėję į gatves reikalauti laisvų vietos valdžios rinkimų.

Pareigūnai įbauginti bando ir kitus A. Navalno bendražygius. Novosibirske policija sulaikė A. Navalno štabo koordinatorių, miesto tarybos narį Sergejų Boiką ir jo padėjėją, Vladivostoke štabui vadovaujančią Jekateriną Vedernikovą, Kaliningrade – štabo savanorį. Visi jie pareigūnų nemalonę užsitraukė dėl raginimų rytoj išeiti į gatves. O Antikorupcijos fondo teisininkui, baltarusiui Vladlenui Losiui Rusiją liepta skubiai palikti ir į ją uždrausta grįžti dvejus metus.

Aiškėja ir Kremliaus kurpiamas planas pačiam A. Navalnui. Dienraštis „Bloomberg“ skelbia, kad Kremlius vasario 2 d. vyksiančiame teisme A. Navalnui planuoja skirti 3,5 metų kalėjimo bausmę. Vėliau pridėti dar dešimt metų.

Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad vienybės dėl sankcijų Rusijai Europos Sąjungoje nėra. Jas įvesti siūlo maždaug pusė Bendrijos valstybių.

„Tai, kas vyksta pono A. Navalno atveju, yra netoleruotina ir ta informacija, kuri mus pasiekia, byloja, kad žmogų ketinama įgrūsti į kalėjimą ilgiems metams. Tai visiškai neatitinka dvasios tų santykių, kurie turėtų klostytis tarp ES ir Rusijos, JAV ir Rusijos, todėl turime būti principingi, nevynioti žodžių į vatą. Tai, kas vyksta, yra nepriimtina“, – sako G. Nausėda. 

REKLAMA

Europos Sąjunga dėl sankcijų kitą pirmadienį tarsis užsienio reikalų ministrų susitikime. O štai Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje juodu ant balto parašyta, kad sankcijų turi sulaukti su V. Putinu susiję oligarchai, taip pat propagandinės žiniasklaidos darbuotojai bei jų šeimų nariai, turintys turto Europos Sąjungoje ir galintys laisvai joje keliauti.

Europos Parlamentas ragina skubiai stabdyti stabdyti dujotiekio „Nord Stream 2“ statybas ir pabrėžia, kad sulaikydamas A. Navalną, Kremlius siekia užglaistyti savo korupcinę veiklą ir nutildyti opoziciją prieš Rusijos parlamento rinkimus.


Rašyti komentarą...
K
Karma
2021-01-25 18:36:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viešai demonstruoti kvailumą dabar madinga pasidarė.
Atsakyti
-7

A
Ar
2021-01-25 18:48:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar viskas Navalno tyrime yra tiesa ,ar dalis tik prielaidos?
Atsakyti
-3

w
wikipedas
2021-01-25 19:15:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man labai patinka kai pasisako mokslininkai,specialistai,ekspertai ir visi nusimanantys visuose reikaluose.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (41)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų