julija navalnaja

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „julija navalnaja“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „julija navalnaja“.

Rusija įtraukė Navalnają į „teroristų ir ekstremistų“ juodąjį sąrašą

Rusija ketvirtadienį įtraukė opozicijos veikėją Juliją Navalnają į savo „teroristų“ ir „ekstremistų“ sąrašą. Toks žingsnis žengtas praėjus dviem dienoms po to, kai Maskva išdavė šios egzilyje gyvenančios disidentės arešto orderį.
2024-07-11

Rusija išdavė Navalnajos arešto orderį

Rusija antradienį paskelbė, kad buvo išduotas Julijos Navalnajos arešto orderis. Egzilyje gyvenanti opozicijos veikėja kaltinama dalyvavimu „ekstremistinės organizacijos“ veikloje. Teismas nurodė „patvirtinęs tyrėjų prašymą ir nusprendęs taikyti prevencinę priemonę – suėmimą dviem mėnesiams“. J. Navalnaja yra pažadėjusi tęsti savo vyro Aleksejaus Navalno – pagrindinio Rusijos prezidento Vladimiro Putino priešininko, vasarį mirusio Arkties kalėjime, darbą.
51 2024-07-09

Julijai Navalnajai – naujos pareigos

Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno našlė Julija Navalnaja vadovaus JAV įsikūrusiam Žmogaus teisių fondui (EFHR). EFHR vykdo kampanijas prieš autoritarinius lyderius visame pasaulyje ir teikia humanitarinę pagalbą Ukrainai. Aleksejus Navalnas vasario mėn. mirė būdamas 47 metų amžiaus Arkties kalėjime po to, kai buvo nuteistas ilgam laikui kalėti dėl kaltinimų sukčiavimu ir ekstremizmu. Jis, Vakarai ir jo šalininkai teigė, kad kaltinimai buvo politiškai motyvuoti.
2024-07-01

Navalnaja: Rusijos prezidentas yra melagis, vagis ir žudikas

Prieš Vladimiro Putino inauguraciją penktajai Rusijos prezidento kadencijai opozicijos veikėja Julija Navalnaja antradienį jį pavadino „melagiu, vagimi ir žudiku“.  Po to, kai vasario mėnesį paslaptingomis aplinkybėmis mirė Aleksejus Navalnas, jo žmona pažadėjo tęsti Kremliaus kritiko ir didžiausio V. Putino oponento darbą.  Antradienį V. Putinas buvo inauguruotas penktajai kadencijai.
2024-05-07

Žurnalas „Time“ įtraukė Navalnają į įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą

JAV žurnalas „Time“ įtraukė kalėjime mirusio Rusijos opozicijos politiko Aleksejaus Navalno našlę Juliją Navalnają į įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą ir paskelbė pirmą išsamų jos interviu, rašo rusų opozicinis portalas „Meduza“. Apie savo vyro mirtį vasario 16 dieną J. Navalnaja sužinojo būdama Miuncheno saugumo konferencijoje. Netrukus po to ji paskelbė, kad tęs savo vyro pradėtus darbus.
2024-04-18

Julija Navalnaja: „Putinas yra mano priešas“

Vladimiras Putinas nužudė Aleksejų Navalną, pareiškė Rusijos opozicionieriaus našlė Julija Navalnaja. Apie tai ji kalbėjo išskirtiniame interviu „Time“. J. Navalnaja buvo įtraukta į leidinio 100 įtakingiausiųjų sąrašą.
2024-04-17

Po Volkovo užpuolimo Vilniuje Navalnaja nusisamdė sargybinį: „Nežinome, kas bus toliau“

Kovo 12 d. Vilniuje vyras su plaktuku užpuolė vieną iš artimiausių Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno draugų ir sąjungininkų Leonidą Volkovą. Po šio išpuolio A. Navalno našlė Julija Navalnaja nusisamdė asmens sargybinį. Apie tai ji papasakojo interviu „Time“. Navalnaja: „Kai esi pernelyg nerūpestingas, gali padaryti klaidų“ Anot J. Navalnajos, išpuolis prieš L. Volkovą yra siaubingas.
2024-04-17

Julija Navalnaja atskleidė, kaip sužinojo apie Aleksejaus Navalno mirtį: „Tai buvo siaubinga“

Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno našlė Julija Navalnaja interviu „Time“ papasakojo apie vasario 16-ąją – dieną, kai sužinojo, kad mirė jos vyras. J. Navalnaja buvo įtraukta į „Time“ įtakingiausiųjų sąrašą ir davė leidiniui išskirtinį interviu. Jame ji papasakojo apie paskutinį kartą, kai matė savo vyrą gyvą ir apie dieną, kai sužinojo, kad jis mirė. Žinia apie Navalno mirtį pasiekė viešbučio kambaryje Kai pasirodė žinia apie A. Navalno mirtį, J. Navalnaja viešėjo Miunchene.
2024-04-17

Navalnajai bus įteikiama Vokietijos žiniasklaidos laisvės premija

Mirusiam Rusijos disidentui Aleksejui Navalnui ir jo žmonai Julijai šiemet skirta vieno svarbiausių Vokietijos forumo „Žiniasklaidos laisvės premija“. Pranešama, kad J. Navalnaja apdovanojimą atsiims asmeniškai. Premija kasmet įteikiama Ludwigo Erhardo aukščiausiojo lygio susitikime. Renginys pavadintas buvusio konservatorių kanclerio, ėjusio pareigas praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje, vardu.
2024-04-07

Navalnaja paragino prieš Putiną nusiteikusius rusus „nepasiduoti“

Kremliaus oponento Aleksejaus Navalno našlė Julija Navalnaja antradienį paragino rusus, kurie priešinasi prezidentui Vladimirui Putinui, „nepasiduoti“ ir atmetė Maskvos rinkimų rezultatus kaip „neturinčius jokios reikšmės“. V. Putinas laimėjo penktąją kadenciją po tris dienas trukusių rinkimų, kuriuose nebuvo opozicijos ir kuriuos nepriklausomi Rusijos rinkimų stebėtojai ir Vakarai pavadino korumpuočiausiais per visą posovietinę istoriją.
2024-03-19
REKLAMA
REKLAMA

Putinas švęsdamas rinkimų pergalę viešai prakalbo apie Navalną: tikino, kad būtų jį paleidęs

Vladimiras Putinas penktą kartą pasiskelbė prezidentu. Tiesa, jo rinkimų komisija paskelbė, kad šįkart rinkėjų aktyvumas esą buvo rekordinis, didžiausias nuo sovietmečio. Ir jei rinkimų rezultatas nieko nenustebino, tai per Putino konferenciją sukluso daugelis. Mat jis pirmą kartą viešai ištarė Navalno pavardę ir patvirtino gandus esą Navalną Kremlius ketino iškeisti. Rusijoje užsidarius rinkimų apylinkėms – darbo imitacija.

Kremlius: Navalnaja prarado „ryšį su tėvyne“

Kremlius pirmadienį sumenkino opozicijos protestus per savaitgalį vykusius Rusijos prezidento rinkimus, kuriuos triuškinamai laimėjęs pasiskelbė Vladimiras Putinas, ir pareiškė, kad mirusio opozicijos lyderio našlė Julija Navalnaja „atitrūko nuo tėvynės“ ir prarado savo rusiškas „šaknis“. „Yra daug žmonių, kurie... visiškai atitrūko nuo tėvynės, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
2024-03-18

Navalnaja pastebėta eilėje balsuoti prie Rusijos ambasados Berlyne

Mirusio opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno našlė Julija Navalnaja sekmadienį stovėjo eilėje prie Rusijos ambasados Berlyne, kad galėtų atiduoti savo balsą prezidento rinkimuose, matė vienas AFP žurnalistas. Juodą švarką vilkėjusi J. Navalnaja gavo gėlių iš rėmėjų ir bendravo su kitais rinkėjais ilgoje eilėje prie ambasados Vokietijos sostinėje.
2024-03-17

Julija Navalnaja: Vladimiras Putinas yra banditas

Likus kelioms dienoms iki prezidento rinkimų Rusijoje  Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno našlė paragino užsienį nepripažinti Vladimiro Putino perrinkimo. „Deja, pernelyg daug žmonių Vakaruose vis dar laiko jį teisėtu politiniu vadovu, diskutuoja apie jo ideologiją ir ieško politinės jo veiksmų prasmės“, – rašė Julija Navalnaja amerikiečių laikraštyje „The Washington Post“ paskelbtame straipsnyje. „V. Putinas yra ne politikas. Jis – gangsteris“, – teigė ji.
2024-03-13

Navalnaja ragina rinkimų dieną protestuoti prieš Putiną

Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno našlė trečiadienį paragino rusus rinkimų dieną surengti protestą prieš Vladimirą Putiną, sudarant ilgas eiles prie balsavimo apylinkių. „Į rinkimų apylinkę turime eiti vieną dieną ir vienu metu: kovo 17-ąją 12 valandą. Ką daryti toliau? Galite rinktis. Galite balsuoti už bet kurį kandidatą, išskyrus Putiną. Galite sugadinti savo biuletenį.
2024-03-06

Zelenska atsisakė vykti į JAV klausyti Bideno kalbos dėl Navalno našlės

Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska atsisakė Baltųjų rūmų kvietimo šį ketvirtadienį dalyvauti JAV prezidento Joe Bideno metinėje kalboje, nes ją norėta pasodinti šalia Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno našlės. Kaip skelbia „The Washington Post“, Oleną Zelenską buvo planuojama pasodinti šalia JAV pirmosios ponios Jill Biden ir Julijos Navalnajos.
2024-03-06

Paaiškino, kodėl galiausiai Kremlius leido viešas Navalno laidotuves: nepadėjo nei šantažas, nei grasinimai

Atsisveikinimas su Rusijos opozicionieriumi Aleksejumi Navalnu kovo 1-ąją tapo istorine ir  nepaprastai svarbia diena milijonams rusų. Rusijos valdžia stengėsi to išvengti. Tačiau nepadėjo nei tiesioginiai grasinimai, nei šantažas, bandant reikalauti, kad A. Navalno šeima surengtų privačią uždarą ceremoniją.  Visgi 2023 metais Kremliui tai pavyko padaryti per „Wagner“ vado Jevgenijaus Prigožino laidotuves, kuris paslapingai žuvo lėktuvo katastrofoje.
2024-03-05

Parodė, kaip atrodė paskutinė Aleksejaus Navalno diena: „Tai kankinimo režimas“

Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno mirtis šokiravo Vakarų pasaulį. Pasipylę kaltinimai iš Vakarų ir grasinimai neatiduoti kūno iš Rusijos sukėlė chaosą. Tačiau vienas klausimas išliko – kodėl mirė A. Navalnas? Peržvelgus laiškus, buvusių kalinių liudijimus ir artimųjų pareiškimus, portalas „The Guardian“ parodė kaip atrodė gyvenimo sąlygos žiauriame kalėjime ir kaip galėjo atrodyti paskutinioji A. Navalno diena. Kiekvieną rytą 5 val.
2024-02-27

Aleksejaus Navalno žmona ir dukra susitiko su Joe Bidenu

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį San Franciske susitiko su Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno našle ir dukra, pranešė Baltieji rūmai. Jungtinių Valstijų vadovas susitiko su Julija Navalnaja ir dukra Daša, kad „pareikštų nuoširdžią užuojautą dėl jų baisios netekties, patirtos Aleksejui Navalnui mirus Rusijos kalėjime“, nurodoma pranešime.
82 2024-02-22

Iš Julijos Navalnajos – emocinga žinutė dukrai: tu esi tas žmogus, kuris palaiko mane

Vasario 16-ąją paskelbus apie vieno aršiausių Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno mirtį, socialiniuose tinkluose netrūksta pranešimų apie jo šeimą ir žmoną Juliją Navalnają. Aleksejaus Navalno našlė žada tęsti jo kovą. Visai neseniai ji paviešino emocingą žinutę, kurią skyrė savo dukrai.  Socialiniuose tinkluose J. Navalnaja paviešino jautrią žinutę, skirtą jos dukrai Darijai.
2024-02-22

Mirus Navalnui, be tėvo liko 2 vaikai: kas apie juos žinoma?

Penktadienį, vasario 16 d., kalėjime mirė Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas (1976-2024). Be tėčio liko du jo vaikai. 23 metų dukrą Darią ir 15 metų sūnų Zaharą jis augino kartu su žmona Julija Navalnaja (47 m.). Nepaisant įkalinimo ir hospitalizavimo, kai 2020 m. jis buvo apnuodytas, A. Navalną ir toliau palaikė jo šeima. 2000-aisiais jis buvo vedęs žmoną Juliją Navalnają, jiedu augino du bendrus vaikus: dukrą Darią ir sūnų Zaharą.
2024-02-21

Julija Navalnaja – kitas Kremliaus taikinys? Įspėja, kad režimas dės visas pastangas, siekdamas ją palaužti

Praėjus trims dienoms po to, kai Rusijos valdžios institucijos paskelbė, kad aršiausias šio dešimtmečio Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas mirė kalėjime į šiaurę nuo poliarinio rato, jo žmona Julija Navalnaja viešai pranešė, kad imsis savo vyro misijos nuversti Vladimiro Putino režimą. Daugelį metų ji stengėsi išvengti dėmesio. Dabar Aleksejaus Navalno našlė žada tęsti jo kovą. „Nužudydamas Aleksejų, Putinas nužudė pusę manęs, pusę mano širdies ir pusę mano sielos.
2024-02-20

Julijos Navalnajos paskyra „X“ buvo kurį laiką suspenduota

Socialinis tinklas „X“ buvo kuriam laikui suspendavęs Julijos Navalnajos paskyrą, praėjus vienai dienai po jos sukūrimo ir keturioms dienoms po jos vyro, Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno mirties. Paskyros @Yulia_Navalnaya puslapyje antradienį apie valandą buvo matyti pranešimas: „Paskyra suspenduota. „X“ suspenduoja paskyras, kurios pažeidžia „X“ taisykles.“ Jame buvo pateikta nuoroda į svetainės naudojimo taisykles, tačiau nenurodyta konkreti paskyros suspendavimo priežastis.
2024-02-20

Kremlius atmetė Aleksejaus Navalno našlės kaltinimus: pavadino „nepagrįstais ir vulgariais“

Antradienį Kremlius atmetė praėjusią savaitę kalėjime mirusio opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno našlės pareikštus kaltinimus, kad už jo mirtį yra atsakingas prezidentas Vladimiras Putinas. „Savaime suprantama, šie Rusijos valstybės vadovui pareikšti kaltinimai yra visiškai nepagrįsti ir vulgarūs. Tačiau, atsižvelgdamas į tai, kad Julija Navalnaja vos prieš keletą dienų prarado sutuoktinį, aš nieko nekomentuosiu“, – pareiškė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.
2024-02-20

Julija Navalnaja po vyro mirties Rusijoje lankysis Briuselyje

Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno našlė Julija Navalnaja pirmadienį lankysis Briuselyje, kur susitiks su ES užsienio reikalų ministrais ir Europos Vadovų Tarybos pirmininku Charlesu Micheliu. Kvietimu J. Navalnajai siunčiama „stipri paramos kovotojams už laisvę Rusijoje žinutė“ ir pagerbiamas A. Navalno atminimas, X platformoje rašė aukščiausio lygio ES diplomatas Josepas Borrellis.
2024-02-18

Julija Navalnaja: stojiška Aleksejaus partnerė, nemačiusi vyro dvejus metus

Julija Navalnaja savo vyro Aleksejaus nematė dvejus metus, kai kalbėjo Miuncheno saugumo konferencijoje, pasklidus žiniai, kad jis mirė pataisos kolonijoje Arktyje. Su ašaromis akyse J. Navalnaja, – kuri daugiau nei dešimtmetį buvo šalia savo vyro, šiam metus iššūkį prezidento Vladimiro Putino valdymui, – giliai įkvėpė: „Jei tai tiesa, noriu, kad Putinas ir visa jo aplinka, Putino draugai ir jo vyriausybė žinotų: jie atsakys už tai, ką padarė mūsų šaliai, mano šeimai, mano vyrui.
2024-02-18

Po Navalno mirties prabilo jo žmona: Putinas turi būti nubaustas

Prezidentas Vladimiras Putinas turi būti patrauktas atsakomybėn už žiaurumus, kuriuos jis įvykdė prieš savo šalį ir Aleksejaus Navalno šeimą, po opozicijos lyderio mirties Rusijos kalėjime penktadienį pareiškė jo žmona. „Norėčiau, kad Putinas ir visi jo darbuotojai [...] žinotų, kad jie bus nubausti už tai, ką padarė mūsų šaliai, mano šeimai ir mano vyrui“, – Miuncheno saugumo konferencijoje sakė Julija Navalnaja. „Turėtume šiandien kovoti su šiuo siaubingu režimu Rusijoje.
2024-02-16

Iš Rusijoje įkaltinto Aleksejaus Navalno – jautrūs žodžiai žmonai: prakalbo apie ilgesį

Rusijos kalėjime kalintis aršusis opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas Valentino dieną nepraleido progos skirti šiltų žodžių savo žmonai Julijai. Vyras pasidalijo įrašu ir nuotrauka, kurioje užfiksuota romantiška poros akimirka. „Kas sugalvojo posakį „Dingo iš akių – dingo iš širdies“? Nesimatėme labai seniai, Julija, beveik metus, bet mano širdyje tavęs labai daug. Atrodo, kad tau vietos ten atsiranda vis daugiau ir daugiau.
2023-02-14

Aršiausio Putino kritiko dukra papasakojo, ką jis padarė jų šeimai: nuo 13-kos bijo tėčio mirties

Aršiausio Putino kritiko Aleksejaus Navalno dukra tramdė ašaras naujame dokumentiniame filme apie opozicijos lyderį, kuriame pasakojo apie gyvenimą žinant, kad bet kurią dieną jos tėvas gali būti nužudytas. 21 metų Stanfordo studentė Daša Navalna, dar žinoma kaip Daria, papasakojo, kaip būdama vos 13 metų jau suprato, kad tėvo gyvybei gresia rimtas pavojus. „Nuo 13 metų galvodavau apie tai, ką daryčiau, jei mano tėtis būtų nužudytas.
2022-04-27

Rusijos ir Ukrainos kare – Aleksėjaus Navalno žmonos žinutė: „Putinas – ne Rusija!“

Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno žmona Julija Navalnaja socialiniuose tinkluose pasidalijo nuotrauka, kurioje ji su sūnumi Zaharu išsakė savo poziciją dėl Vladimiro Putino agresijos. Moteris kreipėsi į savo sekėjus, kurių turi virš milijono: „Putinas ne Rusija! Mes nenorime nieko bombarduoti. Į nieką nešaudyti. Nieko užkariauti. Mes norime taikos. Mes esame dešimtys milijonų. Mes nebūsime karo nusikaltimo partneriai. Ir mes netylėsime.
2022-03-02

Vokietijos žiniasklaida: Navalno žmona atvyko trumpam, prieglobsčio neieško

Aleksejaus Navalno žmona Julija išvyko iš Rusijos. Skelbiama, kad ji – Vokietijoje. Iš Rusijos ji iškeliavo po to, kai Kremlius išdavė arešto orderį Lietuvoje dabar gyvenančiam Navalno bendražygiui. Įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno žmona Julija – Vokietijoje. Skelbiama, kad ji iš Maskvos vakar slapčia išskrido į Frankfurtą. Būtent Vokietijoje po apnuodijimo cheminiu ginklu „Novičiok“ medikai gelbėjo A. Navalno gyvybę, tačiau šios Julijos Navalnajos kelionės tikslas nežinomas.
2021-02-11

Navalno žmona išvyko iš Rusijos

Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno žmona Julija išvyko į Vokietiją, trečiadienį pranešė informuotas šaltinis. Kaip naujienų agentūrai „Interfax“ sakė šaltinis, J. Navalnaja išskrido iš Maskvos Domodedovo oro uosto į Frankfurtą prie Maino. Kaip nurodė televizija „Dožd“, pati J. Navalnaja apie savo išvykimą nepranešė. Jos advokatė Svetlana Davydova šios informacijos „Dožd“ nekomentavo.
2021-02-10

Akibrokštas iš Pugačiovos: ėmė sekti Navalną, o buvusį vyrą Kirkorovą išmetė iš sekėjų sąrašo

Vykstant protestams Rusija ir vis daugiau žmonių pasisakant apie Kremliaus valdžią - akibrokštas iš Alos Pugačiovos. Akyliausi pastebėjo, kad savaitgalį atlikėja socialiniuose tinkluose ėmė sekti opozicijos lyderio Aleksėjaus Navalno profilį, o savo buvusį sutuoktinį Filipą Kirkorovą, kuris pasisako už Kremliaus valdžią, pašalino iš sekėjų sąrašų. Toks Rusijos primadonos elgesys sulaukė daugybės dėmesio.
2021-01-25

Stano rėžė, ką galvoja apie Rusijos valdžią: „Kol kaimynai yra tokie, naktim ramiai nemiegosim“

Kol Kremlius tęsia susidorojimą su Aleksejumi Navalnu ir jo aplinka, daugybė žmonių išeina į gatves bei protestuoja prieš tokius valdžios sprendimus. Kad ir kaip Rusijos valdžia bandė „užtildyti“ garsųjį  A.Navalną, tačiau tai vyro nesustabdė nuo gėdingų faktų viešinimo. Pasveikęs jis užbaigė iki šiol įspūdingiausią korupcijos tyrimą, atskleidžiantį paties Vladimiro Putino neįtikėtino masto korupciją ir godumą.
2021-01-25
Į viršų