Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Keturias dienas trunkančios šventės, skirtos Karalienės Elizabeth 70-ajam jubiliejui soste, prasideda jau birželio 2 dieną. Karalienė paragino britus prisijungti prie visų rengiamų švenčių.

Keturias dienas trunkančios šventės, skirtos Karalienės Elizabeth 70-ajam jubiliejui soste, prasideda jau birželio 2 dieną. Karalienė paragino britus prisijungti prie visų rengiamų švenčių.

REKLAMA

Kai žmonės ruošiasi gatvės vakarėliams ir daugybei kitų renginių, monarchė dėkoja tautai už tai, kad žmonių pagalba ji išlaikė savo pasišventimą 70 metų valdyti šalį per gerus ir blogus laikus. Ji pareiškė: „Žinau, kad šiuose šventiniuose renginiuose atsiras daug laimingų prisiminimų“.

Šventės prasideda stilingai su maršu „Trooping the Colour“, skirtu jos oficialaus gimtadienio proga. Norėdami išlaikyti bendrumo dvasią, iškilmėse dalyvauja ir iš Amerikos atvykę princas Harry su žmona Meghan, rašo mirror.co.uk.

Pirmą kartą per dvejus metus pora susitiks su kitais karališkosios šeimos nariais, įskaitant Kembridžo kunigaikštienę Kate Middleton ir Kornvalio kunigaikštienę, kai jie susirinks balkone stebėti „Horse Guards“ parado. Pora vakar su savo vaikais Archie (3 metų) ir 11 mėnesių Lilibeth atskrido iš Kalifornijos, kur persikėlė po to, kai už nugaros paliko karališkąjį gyvenimą.

REKLAMA

Paradas „Trooping the Colour“, kuriame dalyvauja 1500 kareivių ir 350 žirgų, pirmą kartą po pandemijos grįžta į Londoną.

Princas Andrew nedalyvaus renginyje po to, kai išmokėjo daugiau nei 14 tūkst. eurų už seksualinio priekabiavimo skandalą, tačiau rytoj jis gali dalyvauti padėkos pamaldose Šv. Pauliaus katedroje su kitais šeimos nariais. Princas Charlesas, princas Williamas ir princesė Anne prisijungs prie karalienės rūmuose, kai minia žemiau pagerbs karalienės ištikimą tarnybą, kuri tęsiasi septynis dešimtmečius.

REKLAMA
REKLAMA

Buckingham rūmai praėjusią naktį išleido naują karalienės portretą, skirtą jubiliejui. Karališkojo fotografo Ranaldo Mackechnie nufotografuotaoje Viktorijos vestibiulyje Vindzoro pilyje gegužės 25 d. nuotraukoje matyti, kaip ji padeda rankas ant kelių. J. Mackechnie sakė, kad buvo „garbė ir privilegija“ fotografuoti ją šia proga.

Jos Didenybė pagerbė tūkstančius savanorių, kurie nenuilstamai dirbo ruošdamiesi šiai istorinei progai. Renginio kulminacija – didžiulis koncertas prie rūmų šeštadienį ir konkursas Londono gatvėse sekmadienį. Tarp atlikėjų bus seras Rodas Stewartas, seras Eltonas Johnas, Ella Eyre, Diana Ross ir Brianas May.

Seras Rodas vakar buvo pastebėtas prie rūmų vartų, kai rengėsi garso patikrinimui renginio vietoje. Ir seras Eltonas buvo pavaizduotas atvykęs į Leipcigo oro uostą Vokietijoje vežimėlyje.

Prekybos centrai jau ruošiasi jubiliejaus šventei. Prekybos centras „Tesco“ tikisi parduoti šešis milijonus butelių alaus ir šešis milijonus butelių vyno tiems, kurie nori paminėti Elizabeth II karaliavimą.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau nei pusė milijardo eurų buvo išleista gatvėse iškabintoms vėliavoms.

Karalienė šį vakarą veda Vindzoro šviesų festivalį, kuris nušvis visoje žemėje ir visame pasaulyje, kai miestai, miesteliai ir Sandraugos valstybės (buvusios kolonijos) įžiebs atminimo švyturius. Princas Williamas už rūmų įžiebs specialią instaliaciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų