Kovo 29-ąją grupelė šių metų „Eurovizijos“ dalyvių socialiniuose tinkluose išplatino viešą kreipimąsi.
Susivienijo devynių šalių atstovai
Jį pasirašė devynių šalių atstovai: Bambie Thug (Airija), Gåte (Norvegija), Iolanda (Portugalija), Megara (San Marinas), Nemo (Šveicarija), Olly Alexander (Jungtinė Karalystė), SABA (Danija), Silvester Belt (Lietuva), Windows95Man (Suomija).
Viešame pareiškime skelbiama:
„Norime pradėti nuo to, kad dalyvauti šių metų „Eurovizijoje“ yra didelė privilegija.
Atsižvelgdami į Izraelį ir dabartinę padėtį okupuotose Palestinos teritorijose, ypač Gazoje, mes negalime tylėti. Mums svarbu solidarizuotis su engiamaisiais, aiškiai ir nuoširdžiai pareiškiame – trokštame taikos, neatidėliotinų bei ilgalaikių paliaubų ir saugaus visų įkaitų sugrįžimo namo. Esame vieningi prieš visas neapykantos formas, įskaitant antisemitizmą ir islamofobiją.
Mes tvirtai tikime vienijančia muzikos galia, leidžiančia parodyti mūsų skirtumus, o taip pat žmonėms susivienyti ir puoselėti prasmingas diskusijas bei ryšius.
Manome, kad mūsų pareiga yra sukurti ir saugoti šią erdvę ir tikime, kad ji įkvėps didesnei užuojautai ir empatijai.“
Tokią poziciją išreiškus Lietuvos atstovui Silvester Belt, komentaruose pasipylė daugybė reakcijų. Tiesa, kol vieni dėkojo lietuviui už palaikymą, kiti neslėpė pasipiktinimo.
„Ačiū labai, kad naudoji savo platformą ir apie tai kalbi“, – rašė vienas gerbėjas.
„Labai liūdna, Silvester... Norėjau palaikyti tave „Eurovizijoje“. Tu buvai mano favoritas... Bet aš pasisakau prieš terorizmą. Taigi tu praradai mano palaikymą. Ir dėl to esu tikras, kad praradai ir milijonų kitų žmonių balsus... Labai labai labai liūdna“, – emocijų neslėpė kitas internautas.
Buvo svarstoma Izraelio lemtis „Eurovizijoje“
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Izraeliui buvo raginama dėl karo Gazoje užtrenkti konkurso duris, kaip kad buvo pasielgta su Rusija, kai ši įsiveržė į Ukrainą. Tačiau galiausiai organizatoriai leido šaliai dalyvauti konkurse.
„Eurovizijos“ dainų konkursas yra nepolitinis muzikinis renginys, kuriame varžosi visuomeniniai transliuotojai – ETS nariai. Tai nėra vyriausybių konkursas“, – pranešime spaudai teigė ETS generalinis direktorius Noelis Curranas.
Tiesa, Izraelio dainoje buvo aptikta užuominų apie „Hamas“ įvykdyto išpuolio prieš Pietų Izraelį, sukėlusio karą Gazos Ruože, aukas.
„Eurovizijos“ taisyklės griežtai draudžia politinį turinį, todėl šalies atstovei Eden Golan kūrinio žodžius teko pakeisti.
„Eurovizijos“ dainų konkursas šiemet vyks gegužės 7-11 dienomis, Malmėje.
Silvester Belt pasirodys pirmajame pusfinalyje ir į sceną žengs trečiuoju numeriu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!