Aukštuomenės etiketas - tai žinojimas, kas tinkama, o kas ne, mokėjimas viešumoje elgtis taip, kad užsitikrintum visuotinį palankumą ir neįžeistum aplinkinių.
Pristatome jums keletą neįpareigojančio pokalbio taisyklių.
Kalbėjimo maniera - antras pagal svarbą dalykas po aprangos. Iš jūsų kalbos pašnekovas susidaro įspūdį apie jus.
Pokalbis visų pirma turėtų būti sklandus ir natūralus, reikėtų vengti smulkmeniškumo, nebūti įkyriam. Tiesiog patartina visuomet laikytis aukso vidurio: būti išsilavinusiam, bet nedemonstruoti savo žinių, būti linksmam, bet nekelti pernelyg didelio erzelio, mandagiam, tačiau neperdėtai.
Viešuomenėje galima kalbėti apie viską, tačiau nereikėtų į nieką pernelyg gilintis. Reikėtų vengti bet kokios polemikos, ypač religijos ar politikos temomis.
Mokėjimas klausyti - būtinas mandagiam ir išauklėtam žmogui taip pat, kaip ir mokėjimas kalbėti. Todėl, jei norite, kad jūsų klausytųsi, patys mokėkite išklausyti ar bent jau apsimeskite, kad klausote.
Viešuomenėje nereikėtų pradėti kalbėti apie save, nebent kas nors paklaustų apie jūsų asmeninius reikalus, nes tik artimiausiems draugams (ir tai ne visada) gali iš tiesų rūpėti jūsų asmeninis gyvenimas.
Šaltinis: „Med.rax“