• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus Vingio parke jaunimas (ir ne tik) minėjo Rugsėjo 1-ąją. Blaivybės vėliavą nešantys šalies muzikantai įsitikinę, jog sutinkant mokslo metų pradžios šventę galima svaigintis muzika, o ne alkoholiu.

REKLAMA
REKLAMA

“Kai kam Rugsėjo pirmoji - šventė, kai kam - liūdesys, nes baigiasi atostogos. Aš šią dieną nuolatos dalyvauju muzikinėje veikloje. Todėl ji man taip pat tapo tam tikra švente”, - “Vakaro žinioms” pasakojo Saulius Urbonavičius - Samas. Seniau Bix lyderiui rugsėjo 1-ąją tekdavo už rankutės vesti dvi savo atžalas, tačiau dabar jos, pasak dainininko, jau per didelės ir nebesileidžia vedamos į mokyklą.

REKLAMA

“Vienintelis dalykas, ko man labai norisi atėjus mokslo metams, kad vaikai, ne tik mano, bet ir kitų tėvų, mažiau gertų. Nes mūsų jaunimas šventę įsivaizduoja tik su alkoholiu. Būtų mano valia, aš uždrausčiau prekiauti alkoholiu savaitę prieš ir savaitę po rugsėjo 1 dienos” , - mano Samas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak žinomo muzikanto, seniau ši šventė būdavo labai politizuota, dabar - liberalizuota. “Man po rugsėjo 1-osios iki pasišlykštėjimo graudu žiūrėti į Vingio parką, nusėtą girtų vaikų, - apgailestavo jis. - Po praėjusių metų draudimo prekiauti alkoholiu girtų paauglių sumažėjo. Dalis jaunų žmonių pagaliau suprato, jog galima svaigintis tik muzika.”

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dainininkui Andriui Mamontovui, vakar Vingio parke savo koncertu atidariusiam mokslo metų sezoną, rugsėjo 1-oji asocijuojasi su naujo laiko atskaita. Kaip, pavyzdžiui, Naujieji metai. “Su naujaisiais mokslo metais man ši diena mažai siejasi, - neslėpė A.Mamontovas, šią vasarą surengęs net 30 savo 1000-ojo koncerto turų per Lietuvą. - Veikiau tai per vasarą užderėjusio derliaus nuėmimo laikas. Rudenį visi muzikantai sumuoja savo rezultatus, kuria naujus planus. Rugsėjo 1-oji - ko nors pabaiga ir naujo pradžia.”

Kaip jau 15 metų alkoholio nevartojantis atlikėjas vertina draudimą šią dieną prekiauti alkoholiu? “Kad jaunimas nepirktų svaigalų, pirmiausia reikia keisti mūsų švietimą ir kultūrą, auklėjimą šeimose. Bijau, kad šiuo atveju jaunimui uždraustas vaisius gali tapti daug saldesniu protestu...” - įsitikinęs A.Mamontovas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų