Garsiausi iš jų: „Redirected/Už Lietuvą!“, „Išsivalymas“, „Ghost“, „Pats brangiausias serialas“ ir kt. Naujausias D.Vilčinsko režisuotas kūrinys yra „Go3“ televizijos originalaus turinio serialas „Ne tau, Martyna!“, atskleidžiantis kartų konfliktą rinkimų aplinkoje.
Interviu, bendraudamas su „Go3“ atstovu Žilvaru Zinkevičiumi, pirmojo lietuviško serialo apie rinkimus „Ne, tau Martyna!“ režisierius Domas Vilčinskas, atskleidė ką jam reiškia dirbti kartu su Emiliu Vėlyviu, kokiomis sudėtingomis sąlygomis vyko filmavimas bei kokius pokštus krėtė komandos nariai, kad nuo juoko net skaudėjo visus šonus.
Koks serialo „Ne, tau Martyna!“ žanras?
Vienu žodžiu sudėtinga įvardinti serialo žanrą. Manau, kad taikliausias būtų „dramedija“. Taip dažniausiai sakoma, kai būna per pusę dramos ir komedijos elementų. Serialo žiūrovai pamatys, kad abu žanrai persipynę, bet galėčiau šią istoriją pavadinti absurdo komedija su stipriais dramos elementais.
Kiek jame yra tiesos, o kiek siužeto išgalvota?
Serialo idėja pirmiausia kilo Emiliui Vėlyviui. Vėliau prisijungus Artūrui Voiničiui, gimė visas scenarijus. Norėjome pažvelgti į rinkimus nuoširdžiai ir su autentišku žvilgsniu. Sakyčiau, iš tokios maištininko perspektyvos.
Scenarijus ir visi personažai yra išgalvoti ir neturi nieko bendro su tikrais asmenimis, bet kai pradėjome filmuoti serialą, supratome, kad panaši situacija lengvai galėtų nutikti ir tikrovėje.
Pažiūrėjus pirmąsias serijas, atrodo, kad serialo kūrėjai siekė šokiruoti žiūrovus?
Serialas kartais šokiruoja, kartais drąsiai ir atvirai kalba apie mūsų politikos bei šeimos gyvenimą. Tikslas nebuvo šokiruoti ar nustebinti, bet parodyti, kad tokie santykiai šeimoj ir tarp varžovų, ypač politikoje vyksta.
Norėjome kaip galima įdomiau parodyti visus procesus vykstančius Lietuvoje. Tikiu, kad daug baisesni dalykai vyksta tikrovėje, politikoje, tik žinoma už uždarų durų...
Kartų konfliktas nors ir amžinas, bet kad persikeltų į rinkimus yra naujas posūkis lietuviškam kine. Kodėl toks neįprastas sprendimas?
Turime politinių dinastijų Lietuvoje, bet drąsios ir aršios kovos tarp šeimos narių vienmandatėje apylinkėje nėra buvę. Todėl norėjome perkelti kartų konfliktą į politinę sceną ir tikiu, kad žiūrovams tai bus artima situacija, nes dauguma mūsų yra su tuo susidūrę.
Tikimės, kad kiekvienas žiūrovas galės rasti sau artimą situaciją.
Dalis žmonių teigia, kad nesidomi politika. Kaip sudominsite šiuos potencialius žiūrovus?
Politinis aspektas nėra pagrindinis šiame seriale. Esmė yra sudėtingi, kartais net į tragikomiškus virstantys šeimos santykiai- dukros, tėvo ir senelio. Tikrai netradiciniai santykiai, kurie mano galva yra labai įdomūs.
Yra keletas ir meilės istorijų, tarpusavio konkurencijos, tarpasmeninių santykių, plius pamatysite kviestinių aktorių, kurie vaidins epizodinius personažus, todėl drąsiai galiu sakyti, kad ir be politikos bus ką žiūrėti kiekvienam.
Kiti komandos nariai įvardijo sudėtingas filmavimo sąlygas. Kuo jos buvo išskirtinės?
Filmavimas buvo sudėtingas, ilgas. Turėjome net šešiasdešimt dvi įtempto tempo pamainas, kurios prasidėjo žiemą, o baigėme filmuoti birželį, nors serialo siužetas trunka tik apie pora mėnesių. Bandėme „apžaisti“ įvairias situacijas, kad pavasaris ir oras keičiasi, bet dirbant tai kėlė nepatogumų, nes iš gilios žiemos perėjome į karštą vasarą.
Būdavo šalta filmuojant lauke, o būdavo ir atvirkščiai, kai tekdavo aktoriams apsirengus šiltai vaidinti, kad vėsu, nors iš tiesų būdavo šilta. Ilgai filmuojant buvo ir keistų situacijų, kai pvz. aktoriai išvyko atostogų ir grįžo smarkiai įdegę, o pagal siužetą buvo praėjusi tik diena ar dvi.
Ilgą laiką išlaikyti intensyvų tempą buvo sudėtinga, bet esu labai patenkintas ir komandos atsidavimu, ir aktorių darbu, ir kad mums pavyko išlaikyti kokybę- nuo pradžių iki pabaigos. Manau, kad žiūrovai nustebs ką mums pavyko sukurti lietuviškomis sąlygomis.
Ką reiškia pačiam dirbti su tokia asmenybe kaip Emilis Vėlyvis?
Emilį (Vėlyvį) pažįstu daugiau nei penkiolika metų. Jis visuomet palaiko, įkvepia ir padeda. Dabar perėjome į tą kitokį, kolegišką santykį.
Su juo dirbti visada yra didžiausias malonumas, nes jis tikras profesionalas, užkūręs visą serialo projektą suteikė daug laisvės visai kūrybinei komandai, bei pats įdėjo daug pastangų, kad šis serialas būtų kuo geresnis.
Su Emiliu visada dirbti yra įdomu, kas kartą išmokstu kažko naujo. Tikiuosi ir jis iš manęs taip pat (juokiasi).
Filmavimo metu kartais nutinka juokingų istorijų, bet girdėjau, kad šįkart buvo „ypatingų“ nuotykių?
Pasidalinsiu pačia juokingiausia situacija, iš kurios juokėmės mažiausiai dvi dienas. Pagalvojome, kad net kuriant kitą serialą „Pats brangiausias serialas“, kuris buvo apie užkulisius filmavimo, net nekilo mintis, kad tokia situacija galėtų nutikti tikrovėje.
Buvome tik pradėję filmuoti vieno iš personažų namus ir ten gana svarbią rolę atliko tualetas. Jo pozicija namuose buvo nepatogi, todėl mes pastatėme netikrą klozetą kitoje vietoje, kad galėtume dirbti. Tikrą klozetą uždangstėme ir paslėpėme, kad netrukdytų kadre.
Visiems komandos nariams buvo iškomunikuota, kad stovintis tualetas yra netikras. Bet mūsų prodiuseris šios informacijos neišgirdo ir greitai atbėgęs prisėdo...
Dar nebūtų baisu, jeigu kažkaip kitaip, bet (juokiasi balsu). Turėjo žmogus daug reikalų paskui išspręsti šią situaciją, o mes visi turėjom pilvo skausmus dėl pakankamai isteriško juoko dar kurį laiką.
Pirmą kartą mūsų šalies istorijoje, lietuviško serialo premjera vyko Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose. Kaip vertini tokį dalyką?
Man labai džiugu, nes nors serialo pagrindinė tema ir yra kartų konfliktas, akcentas yra laisvės, demokratijos bei jos kainos tema.
Serialo veikėjos Martynos pasirinkti būdai - laisvoje Lietuvoje užaugusios laisvos kartos atspindys. Tai, kad mus priėmė tokia institucija kaip Seimas ir leido pasijuokti bei drąsiai ir laisvai kalbėti politikos temomis yra tikras laisvės ir demokratijos laimėjimas.
Seriale vaidina nemažai patyrusių aktorių, bet yra ir tokių, kurie žengia pirmuosius žingsnius kine, kaip pavyko apjungti visus?
Filmavime dalyvavo labai didelis skaičius aktorių. Su nemaža dalimi man teko pirmą kartą dirbti.
Greitai susilipdė pagrindinių aktorių kolektyvas, bet buvo iššūkių epizodiniams aktoriams. Jie turėdavo atvažiuoti, tada per pora valandų sugrįžti į personažą, išvykti, paskui po mėnesio vėl atvykti.
Tikrai pasitaikė atvejų, kad atvykę aktoriai nesuprasdavo kodėl iš jų reikalaujame visiško atsidavimo bei įsigilinimo į scenarijų. Džiaugiuosi, kad visi buvo aukščiausio lygio profesionalai, sutiko su mūsų darbo sąlygomis ir reikalavimais, o rezultatą tegul įvertina žiūrovai.
Viena iš serialo akimirkų yra, kai pagrindinė herojė Martyna rinkiminiame plakate laiko savo konkurentų galvas. Ar buvo tokių „pjovimų“ ir filmavimo aikštelėje?
Martyna (pagrindinė aktorė Sofija Gedgaudaitė) tikrai pasistengė savo kolegoms (personažams) apsunkinti gyvenimą, bet komandai buvo tikras malonumas dirbti su ja. Jokių „pjautynių“ ar panašių dalykų nebuvo.
Manau, kad po šio serialo, jeigu norės, Sofija tikrai galėtų eiti į rinkimus (juokiasi).
Gal ir žiūrovai, pažiūrėję serialą, galės eiti į rinkimus?
Aš, pasinaudodamas proga, tikrai norėčiau pakviesti visus ateiti į visus rinkimus, kurių šiemet bus gana daug, išreikšti savo nuomonę ir pasinaudoti jiems suteikta teise balsuoti.
„Ne tau, Martyna!“ seriale gausu garsių aktorių. Pagrindinį Martynos vaidmenį atlieka Sofija Gedgaudaitė. Taip pat ekrane pasirodo Liubomiras Laucevičius, Andrius Bialobžeskis, Donatas Šimukauskas, Vaida Baranovė, Valentinas Krulikovskis, Renata Kutinaitė – Bartkienė, Vytautas Kaniušonis, Monika Survilaitė, Petras Kuneika, Andrius Žiurauskas, Kęstutis Stasys Jakštas, Sakalas Uždavinys, Mindaugas Papinigis ir kiti.
Žiūrovai gali pamatyti serialą „Ne tau, Martyna!“ per „Go3“ televiziją.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!