Romos Katalikų Bažnyčia galiausiai palaidojo limbo (pragaro prieangio) - vietos, kurioje, kaip ilgus šimtmečius teigė tradicija ir mokymas, atsiduria mirusių nekrikštytų kūdikių sielos - sąvoką.
Ilgai lauktame dokumente Bažnyčios Tarptautinė teologų komisija teigia, kad limbas atspindėjo "pernelyg griežtą požiūrį į išganymą", teigiama remiantis Jungtinėse Valstijose įsikūrusia Katalikų naujienų tarnyba (CNS), gavusia dokumento kopiją penktadienį.
Nuosprendžio limbui buvo laukiama jau seniai, ir dokumentas, pavadintas "Išganymo viltis kūdikiams, mirusiems be krikšto", laikomas, ko gero, paskutiniu šia tema, kadangi limbas niekada formaliai nebuvo Bažnyčios doktrinos dalis.
Popiežius Benediktas XVI dokumentą skelbti leido.
Kaip teigiama CNS pranešime, 41 puslapio apimties dokumente rašoma, kad popiežiui patarinėjantys teologai priėjo prie išvados, jog kadangi Dievas yra gailestingas, jis "nori, kad būtų išgelbėti visi žmonės".
JAV Katalikų vyskupų konferencijai priklausanti agentūra cituoja dokumento ištraukas, kuriose teigiama, kad malonė viršesnė už nuodėmę, o sprendimas neįleisti nekaltų kūdikėlių į dangų neatspindėtų ypatingos Kristaus meilės vaikams.
Viduramžių teologai limbą laikė būsena ar vieta, skirta tiems, kurie mirė nekrikštyti, tarp jų ir doriems žmonėms, gyvenusiems iki Kristaus atėjimo.
"Mūsų sprendimas yra toks, kad daug veiksnių, kuriuos apsvarstėme <...> duoda rimto teologinio ir liturginio pagrindo tikėtis, jog mirę nekrikštyti vaikai bus išganyti ir džiaugsis (Dievo) rojaus malone", - rašoma dokumente.
Bažnyčia moko, kad krikštas panaikina gimtąją nuodėmę, kuri nuo Edeno sodų laikų, kai žmogus užsitraukė Dievo rūstybę, sutepa visas sielas.
Komisija dokumentą rengė gana ilgą laiką, o jos nariai jau anksčiau yra sakę, jog būtų patartina panaikinti limbo sąvoką.
Dar iki 2005 metų, kai buvo išrinktas popiežiumi, tuometis kardinolas Josephas Ratzingeris (Jozefas Racingeris) savo raštuose aiškiai dėstė esąs tikras, kad limbo sąvokos reikėtų atsisakyti, kadangi tai tėra "tik teologinė hipotezė" ir "niekada neįkūnijo tikėjimo tiesos".
1992 metais išleistame kelis dešimtmečius rengtame oficialiajame Katalikų Bažnyčios katekizme limbas neminimas.