REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
33
Parduotuvės gimtadienis (nuotr.  Loretos Kondratės)

„Tai vienas iš labiausiai legendomis apipintų įrenginių. Džiaugiuosi, kad dalis bauginančių apie jį skleidžiamų mitų šiandien sugriuvo“, – šypsodamasis sakė žinomas dailininkas Gabrielius Vagelis, antradienio popietę nusprendęs praleisti ne garso įrašų studijoje, o „iRobot“ parduotuvės Lietuvoje gimtadienio šventėje.

33

„Tai vienas iš labiausiai legendomis apipintų įrenginių. Džiaugiuosi, kad dalis bauginančių apie jį skleidžiamų mitų šiandien sugriuvo“, – šypsodamasis sakė žinomas dailininkas Gabrielius Vagelis, antradienio popietę nusprendęs praleisti ne garso įrašų studijoje, o „iRobot“ parduotuvės Lietuvoje gimtadienio šventėje.

REKLAMA

Pasižvalgyti į nepamainomais namų tvarkos pagalbininkais vadinamus robotus bei iš arti pamatyti kaip jie iš tikrųjų veikia susigundė ir daugiau pramogų pasaulio atstovų – dainininkė Rasa Kaušiūtė, šokėja Sandra Kniazevičiūtė, renginių planuotoja Kristina Kaikarienė, stilistai Viktorija Šaulytė ir Joringis Šatas, dainininkė Donata Virbilaitė, kirpėjas Karolis Murauskas ir kiti.

Žinoma stilistė V. Šaulytė pasakojo – kol kas keturių kambarių būstą ji tvarko pati. Bet tik tada, kai gimsta įkvėpimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Julius įprastai sukasi virtuvėje, o dekoruoju, daiktams vietas parenku aš. Namus švariname abu. Kartais noras tai daryti gali gimti kasdien, o kartais – užeiti štilis... Tuomet susitaikome su netvarka“, – šypsodamasi apie buities darbus, tenkančius jai ir sužadėtiniui, sakė V. Šaulytė.

REKLAMA

Šiuo metu stilistė tvirtina išgyvenanti vieną reikšmingiausių savo gyvenimo etapų – ji su mylimuoju sprendžia, kaip atrodys naujieji jų namai.

„Žinoma, statybos, įrengimo darbai užtruks, bet vietą jau turime. Beliko apsispręsti, kaip viskas vyks“, – sakė pašnekovė.

Kol kas ji tvarkydama namus išsiverčia be pagalbos, bet neabejoja, jog ateityje teks „kreiptis“ į robotus.

„Kol esame dviese ir kol būstas mažesnis, švarinimosi užduotys yra paprastesnės. Tačiau iššūkių bus ir mes jiems pasiruošime“, – sakė V. Šaulytė.

Efektyvaus namų tvarkymosi konsultantė Giedrė Bagdonienė tiek jai, tiek visiems, besirūpinantiems namų švara, turi kelis patarimus. Pirma, anot jos, reikia išsiaiškinti, kokie ruošos darbai kuriam šeimos nariui patinka, o tuomet spręsti, ką daryti su tais, kurių niekas nemėgsta – samdytis pagalbą, įsigyti dulkes siurbiantį ar grindis plaunantį robotą, tvarkytis paeiliui.

REKLAMA
REKLAMA

Dar, pasak G. Bagdonienės, svarbu iš anksto nuspręsti, kiek vienai ar kitai užduočiai atlikti norima skirti laiko.

„Jei nuspręsite, kad turite 8 minutes, nustatykite žadintuvą ir paisykite jo skambėjimo. Įprastai laiko tam, kas sugalvota, užtenka. Žinoma, jei toliau norėsite tvarkytis, tęskite. Tik laikykitės tos pačios laiko taisyklės ir nedarykite vienu metu kelių darbų“, – patarė pašnekovė.

Ji pastebėjo, kad žmonės dažnai daro tą pačią klaidą – kuopdami namus „multitaskina“. Anot jos, pradėję šluostyti lentynėles, staiga prisimena turį sudėti skalbinius į skalbimo mašiną, o ėmęsi šios užduoties, puola į kambarį, kur yra likusį nešvarių drabužių rietuvė. Nuėję jų pasiimti, užsuka į miegamąjį, kur pradeda kloti lovą ir t.t. Dienos pabaigoje žmogus būna pavargęs, bet nieko konkretaus nepadaręs...“, – įspėjo G. Bagdonienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji įsitikinusi, kad robotai į daugelio žmonių kasdienybę jau yra įsiveržę visa jėga. Jie tapo nepamainomi pagalbininkai, nes, pavyzdžiui, siurbliai pasižymi universalumu. Jie prisitaiko prie bet kokių grindų. Puikiai siurbia ant parketo, laminato, linoleumo, kilimo ar netgi betono. Šie siurbliai labai kruopščiai išsiurbia grindis, kadangi besisukantis šoninis šepetys renka dulkes ir šiukšles palei grindjuostes, iš kampų, po baldais ir už užuolaidų. Labai paprasta naudoti – užtenka vieno mygtuko paspaudimo. Jei robotas negali važiuoti pirmyn ar apsisukti, jis savarankiškai pravažiuoja atgal ir iš naujo įvertina situaciją, jį galima palikti vieną tvarkytis namuose. Pagal naujausias technologijas sukurti robotai patys parenka siurbimo galią į galingesnę, tose vietose, kur to labiausiai reikia. Taip pat juos galima valdyti per atstumą išmaniosios programėlės pagalbą – įjungti robotą iš anksto ir grįžti jau į švarius namus.

REKLAMA

Distribucijos Baltijos šalims vadovas Vitolds Birins pasakojo, kad jo atstovaujamos kompanijos principas yra kurti specializuotus robotus, puikiai atliekančius užduotis bei gebančius bendrauti tarpusavyje.

„Plaunantis robotas darbo nepradės, kol jo prižiūrima erdvė nebus išsiurbta, – pasakojo pašnekovas, – O dulkių siurblys, sutvarkęs namus, duos ženklą savo kolegai, kad jau galima pradėti antrąjį švaros misijos etapą“.

Masačiusetse įkurta kompanija pasižymi pažangiausių technologijų praktiniu panaudojimu švarinant namus. Vienas naujesnių jos kūrinių robotas „s9+“ yra labai galingas, savaime išsivalantis, kas suteikia galimybę jo konteinerį ištuštinti rečiau nei įprastai, turi gerą navigacijos sistemą, leidžiančią įrenginiui atpažinti ir kuriame kambaryje jis yra, ir kurį reikia sutvarkyti.

Per visą savo gyvavimo laikotarpį pasaulinės kompanijos, savo robotus tiekiančios į 50 pasaulio valstybių, mokslininkai nufilmavo ir atskleidė didžiosios Gizos piramidės paslaptis Egipte, nustatė žalingą išsiliejusios naftos poveikį gamtai po ekologinės katastrofos Meksikos įlankoje ir išgelbėjo tūkstančius gyvybių krizių ir konfliktų zonose visame pasaulyje, sukūrė pirmuosius kosminius „Micro Rovers“ robotus, naudojamus NASA, pirmieji sukūrė savarankišką nuotolinio veikimo robotą ligoninėms ir galų gale pirmi pasaulyje pristatė pirmą praktinį namų valymo robotą „Roomba“, nurodydami visiškai inovatyvią namų valymo kryptį. Tai – 30 metų darbo robotų pramonėje patirties rezultatas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų