Apie šį sprendimą A. Wintour pranešė darbuotojams ketvirtadienį, skelbia CNN. Nors ji palieka svarbiausią poziciją JAV leidinyje, ji neatsisako darbo nei „Condé Nast“, nei „Vogue“ leidiniuose.

Vis tik keletą pastarųjų dešimtmečių dažniau aptarinėjami ne Wintour darbai, o jos įvaizdis. Dažnai matoma kaip redaktorė įspūdį sustiprina tuo, kad akis nuolat slepia po juodais Chanel akiniais. Jų moteris nenusiima nei žengdama raudonuoju kilimu greta Bekingemo rūmų, nei stebėdama mados pristatymus ar duodama interviu.
Neseniai pranešta, kad Wintour – leidybos namų Condé Nast turinio vadovė – akis slėpė net susitikdama su portalo Pitchfork darbuotojais, kurie susirinkimo metu sužinojo, kad neteko savo darbo vietų.
Iš tiesų būta nemažai spėjimų, kodėl Wintour be juodų akinių matoma retai. Pasak vienų šaltinių, jos akys itin jautrios šviesai. Kiti teigia, kad akiniai veikia kaip barjeras tarp įtakingos redaktorės ir jos aplinkos, tarsi visada pabrėžiant jos galios poziciją ir nepasiekiamumą.
Ką apie tamsius akinius sako pati Wintour?
Interviu BBC portalui 2024-ųjų gruodį: „ Jie padeda man matyti ir padeda nematyti. Jie padeda man būti matomam ir nebūti matomam. Jie sakyčiau yra rekvizitas.“ Kiek seniau redaktorė pasakė ir kiek drąsesnę frazę: „Jie išties naudingi. Galiu sėdėti spektaklyje ir jei man beprotiškai nuobodu, niekas to nepastebės... Šiuo metu jie iš tikrųjų tapo šarvais.”
Anna Wintour išlieka įtakinga figūra leidinyje
Pasak „Vogue“, A. Wintour toliau eis pasaulinės „Vogue“ redaktorės pareigas bei liks „Condé Nast“ pasauline turinio vadove. Asmuo, kuris perims vadovavimą Amerikos „Vogue“, užims naujai sukurtą pareigybę – redakcinio turinio vadovo.
Per savo laiką kaip „Vogue“ redaktorė, A. Wintour iš esmės pakeitė žurnalą: iš nuobodžios mados leidinio ji jį pavertė kultūriniu fenomenu, formavusiu ir griaudavusiu mados tendencijas bei karjeras.
Nors sakoma, kad žurnalo viršelis ne viską pasako, būtent A. Wintour viršeliai liudijo jos drąsą. Ji nesibodėjo rodyti mažiau žinomų veidų, dažnai laužydavo aukštosios mados normatyvus. Pirmasis jos numeris, išleistas 1988 m. lapkritį, papuoštas izraelietės modelio Michaela Bercu nuotrauka – ji vilkėjo išblukintus džinsus, kurie pirmą kartą istorijoje pasirodė ant „Vogue“ viršelio.
Tai tapo ženklu naujai „Vogue“ krypčiai. A. Wintour priėmė daugybę redakcinių sprendimų, kurie ankstesniems redaktoriams būtų atrodę neįsivaizduojami. Studijinės nuotraukos užleido vietą laisvesniems, natūraliems kadrams lauke. 1992 m. ji sulaužė šimtmečio senumo tradiciją, kai ant viršelio pirmą kartą pasirodė vyras – aktorius Richardas Gere’as kartu su tuometine žmona Cindy Crawford.
Nors labiausiai su A. Wintour siejamas būtent „Vogue“, 2020 m. ji tapo visų „Condé Nast“ leidinių turinio vadove – jos priežiūroje atsidūrė tokie žurnalai kaip „Vanity Fair“, „Wired“, „GQ“, „Architectural Digest“, „Bon Appétit“ ir „Condé Nast Traveler“.
Visgi šis pokytis nėra paprastas išėjimas į pensiją – tai dalis platesnės „Condé Nast“ restruktūrizacijos visame pasaulyje.
Nepaisant to, tai – reikšmingas virsmas Amerikos „Vogue“. Atsiveria prestižinė galimybė kitiems mados redaktoriams ir proga garsiausiam pasaulyje mados žurnalui pasukti naujais keliais.
Prieš dvejus metus Chioma Nnadi tapo pirmąja juodaode moterimi, vadovaujančia britų „Vogue“, perėmusi estafetę iš Edwardo Enninfulo – pirmojo juodaodžio vyriausiojo redaktoriaus, dirbusio šešerius metus.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!