• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo pernelyg didelio svaigiųjų gėrimų vartojimo miršta, ko gera, beveik pusė darbingo amžiaus vyrų Rusijoje, teigia tyrimo, kurio rezultatai paskelbti medicinos žurnale "The Lancet", autoriai, rašo britų visuomeninis transliuotojas BBC savo naujienų tinkalalapyje.

REKLAMA
REKLAMA

Britanijos mokslininkai iš Londone esančios Higienos ir tropinės medicinos mokyklos palygino duomenis apie 1 750 vyrų, mirusių nuo 2003 iki 2005 metų Uralo mieste Iževske.

REKLAMA

Tyrėjai nustatė, kad daugiau kaip 40 proc. šių vyrų vartojo neskirtą gerti alkoholį.

Tarp tokių produktų mokslininkai nurodo falsifikuotą degtinę. odekolonus ir losjonus, antifrizą ir skalbimo priemones. Į šį sąrašą taip pat patenka ir vaistažolių antpilai, parduodami vaistinėse.

Ataskaitoje apie tyrimo rezultatus sakoma, kad visi šie produktai lengvai gaunami, pigūs ir juose yra maždaug 97 proc. spirito.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrėjai nustatė, kad šiuose produktuose labai mažai nuodingųjų medžiagų, bet jie mirtinai pavojingi dėl pernelyg didelio alkoholio kiekio.

"Pagrindinis darbas, kurį mes nuveikėme, tai - toksikologija. Daugelyje iš šių produktų nėra nieko, išskyrus vandenį, etanolį ir kvapniąsias medžiagas. Žmonės miršta nuo didelės alkoholio, kuris gaunamas lengvai ir pigus, koncentracijos", - sakė mokslininkų grupės vadovas profesorius Davidas Leonas (Deividas Lionas).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Šias priemones būtina griežčiau kontroliuoti", - mano jis.

Vidutinė vyrų gyvenimo trukmė Rusijoje itin trumpa - tik 59 metai, o moterų - 72 metai.

"Darbingo amžiaus vyrai - nuo 25 iki 54 metų - Rusijoje miršta vidutiniškai 3,5 karto dažniau nei Britanijoje, kur alkoholizmas yra viena didžiausių visuomenės problemų.

REKLAMA

Mokslininkų nuomone, pagrindinė pernelyg trumpos Rusijos vyrų gyvenimo trukmės priežastis yra būtent alkoholizmas.

Ankstesni tyrimai rodo, kad Rusijoje labai daug suvartojama alkoholio, konkrečiai - degtinės.

Tačiau šįkart mokslininkai norėjo atkreipti dėmesį ir į ne maistui skirtų produktų, kurių sudėtyje yra spirito, vartojimą.

REKLAMA

Jie apklausė mirusiųjų šeimų narius, kaip jų velioniai giminaičiai vartojo alkoholį.

Per tyrimą paaiškėjo, kad 43 proc. mirčių buvo susijusios su pavojingu alkoholio vartojimu - taip mokslininkai vadina pernelyg didelį tokių svaigiųjų gėrimų kaip alus, vynas ir degtinė, taip pat ne maistui skirtų produktų, kurių sudėtyje yra spirito, vartojimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai teigia, jog mirties tikimybė vyrams, kurie gėrė daug arba gėrė ne maistui skirtus produktus, šešis kartus didesnė nei tiems, kurie iš viso negėrė svaigiųjų gėrimų arba gėrė retai.

Be to, mirties tikimybė tiems, kurie gėrė tik ne maistui skirtus produktus, devynis kartus didesnė nei tiems, kas to nedarė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų