Nia DaCosta apžvelgė savo kelionę nuo dramos „Maži miškai“ iki siaubo trilerio „Bitininkas“

Režisierė Nia DaCosta šiuo metu yra savo kino karjeros pike. Pradėjusi ir išgarsėjusi dėl kritikų pripažintos nepriklausomos dramos „Maži miškai“ (angl. „Little Woods“), dabar režisierė su kino studija „Universal Pictures International“ jau baigė netrukus kinuose pasirodysiančio siaubo trilerio „Bitininkas“ (angl. „Candyman“) filmavimą ir jau persikėlė į „Marvel“ šeimyną. Neseniai N. DaCosta paaiškino, kaip ji perėjo nuo darbo nepriklausomoje iki didžiausiuose kino studijoje ir kur tikisi žengti toliau.

Nia DaCosta debiutas režisierės kėdėje buvo drama „Maži miškai“, intymus šiuolaikinis vesternas nagrinėjantis moterų sveikatos priežiūros problemas. Tačiau po didžiulės sėkmės „Tribeca“ filmų festivalyje, režisierė nenorėjo įstrigti vienoje vietoje ir dirbti su pavieniais nepriklausomais filmais.

„Mano blogiausias košmaras buvo tai, kad kai nueini į „Sundance“ kino festivalį, ten būna moteris kino kūrėja, tuomet sako: „Praėjo 12 metų nuo jos paskutinio filmo!“ Tuomet pagalvoju, o varge, nenorėčiau, kad tai būčiau aš.“ – sako 31-erių metų N. DaCosta. „Aš taip pat nenorėjau įstrigti vietoje ar kad mane vertintų kaip tik mažų filmų kūrėją. Taip gali nutikti, kai esi kino režisierė – ypač moteris.“

REKLAMA

Nia DaCosta išvengė šio likimo, kai prodiuseris Jordan Peele pakvietė ją prie siaubo trilerio „Bitininkas“ vairo, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka Yahya Abdul-Mateen II. Pristatomas kaip „dvasinis“ originalaus to paties pavadinimo 1992-ųjų metų siaubo filmo tęsinys, naujasis „Bitininkas“ tyrinėja, kaip rasinis smurtas sukūrė kabliu ginkluotą žudiką, kuris iššaukiamas ištarus jo vardą penkis kartus priešais veidrodį.

Tik dirbdama prie tokio dydžio studijinio filmo Nia DaCosta suprato, kaip tai skiriasi nuo darbo su nepriklausomomis kino studijomis.

„Tai yra kažkas, kas yra didesnis už tave, kaip kino kūrėją.“ – sako ji. „Kas iš tikrųjų buvo įdomu... yra tai, kad vis tiek išlikau tokia filmo kūrėja, kokia buvau. Aš nelaimėjau kiekvieno kūrybinio mūšio, tačiau išsakiau savo mintis ir kovojau už dalykus, kuriais tikiu.“

Ir nors kūrėja neabejotinai jautė spaudimą, prisidėdama prie naujosios kino juostos „Bitininkas“, dar kartą peržiūrėjusi originalų filmą ir žiūrėdama jį šiuolaikinėmis akimis, režisierė nusiramino.

„Vaikystėje, prisimenu, kad maniau, jog šis filmas šiurpinantis. Bet suaugusi supratau, kad man jis patinka. Šis filmas nėra toks siaubingas, kiek tai, apie ką jis pasakoja, kelia siaubą. Tai išties jaudina ir yra tarsi keistas savotiškas meno kūrinys.“ – sako N. DaCosta. „Pakartotinai jį peržiūrėjusi, kad pasiruoščiau naujajam filmui, supratau, kad turiu daug daugiau erdvės ir neturiu apsiriboti, neturiu tiesiog „išgąsdinti žmones“, nes šis filmas pasakoja apie žymiai daugiau.“

Niujorkietė režisierė Nia DaCosta šiuo metu yra Londone, kur režisierės kėdėje kuria savo trečiąjį projektą „The Marvels“ (premjera numatyta 2022 m. lapkričio 11 d.) – kino studijos „Disney“ tęsinį 2019 m. filmui „Kapitonė Marvel“ (angl. „Captain Marvel“), kuriame vaidins Brie Larson, Teyonah Parris bei Iman Vellani. Šiuo metu N. DaCosta gali pasimėgauti lengvesniu scenarijumi, bent jau lyginant su dviem pirmosiomis režisierės istorijomis.

„Dabar darbas tikrai kur kas mažiau traumuoja.“ – juokdamasi sako ji. „Tačiau šiame filme kalbama ir apie konkrečius, asmeniškus, kartais liūdnus dalykus. Bet ne, man tikrai malonu persikelti į kitokį „Marvel“ pasaulį.“

Siaubo trileris „Bitininkas“ Lietuvos kinuose nuo rugpjūčio 27 d.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų