„Neįmanoma nepastebėti ir sunku pamiršti“ – taip apie Rival Consoles kūrybą rašė vienas žinomiausių muzikos portalų „Pitchfork“, o muzikos žurnalas „Clash“ pastebėjo, kad atlikėjas „sąmoningai bando atsverti niūrią kasdienybę“.
Po Rival Consoles slapyvardžiu kuriantis Ryanas Lee Westas vadinamas vienu įtakingiausių Jungtinės Karalystės elektroninės muzikos kūrėjų, rašoma pranešime spaudai.
Savo pirmąjį EP (angl. extended play) „Vemeer“ atlikėjas po Aparatec pseudonimu išleido 2007 m. su Londone įsikūrusia nepriklausoma įrašų kompanija „Erased Tapes“. Beje, tai buvo pirmasis šios leidyklos išleistas įrašas apskritai.
Tais pačiais metais Ryanas Lee Westas ėmė kurti kaip Rival Consoles, o jo įrašus iki šiol tebeleidžia „Erased Tapes“.
Dabar tai viena labiausiai vertinamų ir žinomiausių pasaulyje eksperimentinės muzikos leidybos kompanijų, kurios atlikėjų sąraše – tokie vardai kaip Nilsas Frahmas, Ólafuras Arnaldsas, „Kiasmos“ ir kt.
Londone gyvenančio Rival Consoles elektroninė muzika išsiskiria sintezatorių skambesiui suteikiamais žmogiškumo atspalviais ir atmosferiškumu.
Per septyniolika metų jo kūryba nuolat evoliucionavo – ankstyvoji kompleksiška produkcija laikui bėgant įgavo vis daugiau konceptualių ir metamorfiškų skambesių.
Ryškus lūžis Rival Consoles kūryboje įvyko 2014–2015 m. su dviem EP „Odyssey“ ir „Sonne“, kurie ėmė įtvirtinti jo reputaciją kaip kuriančio intelektualią, platų muzikinių idėjų spektrą aprėpiančią elektroniką. Portalas „Pitchfork“ šio kūrėjo muziką yra apibūdinęs kaip „rafinuotą, avangardinę, artimą Jon‘o Hopkinso ir Nilso Frahmo stiliams“.
Kaip ir šie kūrėjai, Rival Consoles nevengia išeiti iš žanro ribų ir žengti nestandartiniais keliais – pavyzdžiui, atlikėjas yra surengęs ne vieną audiovizualinį pasirodymą su London Contemporary Orchestra.
Įdomu, kad Ryanas Lee Westas paauglystėje daugiausiai klausėsi ne klubinės, o roko muzikos ir grojo gitara.
Šios patirtys paliko žymę ir jo elektroninėje kūryboje: atlikėjas neretai savo idėjas testuoja ne su sintezatoriais, o akustiniais instrumentais – gitara ar pianinu, taip savo takeliuose užkoduodamas ir subtilų dainų kūrybos pojūtį bei labiau organiško skambesio poreikį. Rival Consoles taip pat yra remiksavęs puikiai žinomų elektroninės muzikos kūrėjų Jon‘o Hopkinso, Ólafuro Arnaldso, Nilso Frahmo, Maxo Cooperio, Vessels, Noisia, Sasha, Toydrum ir kitų autorių kūrinius. Atlikėjas dalyvavo didžiuosiuose muzikos festivaliuose – „Sónar“, „Moogfest“, „FORM“, „Mutek“, „Big Ears“, „Lovebox“, „Roskilde“, „Wonderfruit“, „MIRA“, „Strawberry Fields“, taip pat pasirodė ikoniškosiose muzikos erdvėse – Berlyno „Berghain“, Sietlo „The Crocodile“, Los Andželo „Union Station“ ir kt.
Rugsėjį Rival Consoles pasirodys Londono „Troxy“ salėje, Paryžiaus „Salle Pleyel“, Hamburgo festivalyje „Reeperbahn“ ir Berlyno „Columbiahalle“. Prieš atvykdamas į Vilnių, spalį atlikėjas surengs turą Jungtinėse Amerikos valstijose – koncertuos festivaliuose „Desert Daze“ ir „Slingshot“ bei pasirodys San Franciske, Vankuveryje, Sietle ir Portlende.
Rival Consoles yra išleidęs 8 pilnos trukmės solo albumus ir vieną bendrą albumą su islandų minimalistinio techno duetu „Kiasmos“, taip pat šešis EP. Audiovizualinio pasirodymo Vilniuje metu atlikėjas pristatys ne tik naujausią savo studijinį albumą „Now Is“, bet ir įtraukiančias garso bei vaizdo patirtis, kurios aprėpia pastarojo dešimtmečio Rival Consoles kūrybą.
Nuo sodraus ambient iki unikalaus skambesio techno ir visas platus spektras tarp šių žanrų – pasirodyme atlikėjas dėlios savitą, gyvai dar negirdėtą jo idėjų naratyvą.
Ilgai lauktas britų elektroninės muzikos atlikėjo Rival Consoles pasirodymas Lietuvoje – spalio 25 d. šiuolaikinės kultūros erdvėje „Kablys+Kultūra“ Vilniuje. Bilietus platina „Kakava.lt“, festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!