naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ji yra Charleso gyvenimo meilė, jo draugė nuo pat mažens ir 17 metų jo žmona. Ir dabar ji yra jo karalienė. Visuomenė įprato matyti Camillą šalia savo vyro svarbiausiuose šalies ir tarptautiniuose renginiuose bei šventėse, tačiau, kaip pati prisipažino, tai toli gražu nebuvo lengva. Camillos vyrui tapus karaliumi, ji tapo karaliene konsorte ir nuo šiol įgyja naują ir svarbų vaidmenį šalia savo vyro.

Ji yra Charleso gyvenimo meilė, jo draugė nuo pat mažens ir 17 metų jo žmona. Ir dabar ji yra jo karalienė. Visuomenė įprato matyti Camillą šalia savo vyro svarbiausiuose šalies ir tarptautiniuose renginiuose bei šventėse, tačiau, kaip pati prisipažino, tai toli gražu nebuvo lengva. Camillos vyrui tapus karaliumi, ji tapo karaliene konsorte ir nuo šiol įgyja naują ir svarbų vaidmenį šalia savo vyro.

REKLAMA

Nedaug moterų buvo taip viešai šmeižiamos kaip Camilla Parker Bowles. Ji buvo „kita moteris“ jo santuokos su Diana iširimo metu, nuolatos lyginama su Diana, Velso princese. Pasirinkusi Charlesą, ji apvertė savo gyvenimą aukštyn kojomis. Daugelį metų ją persekiojo spauda, puolė ​​jos charakterį ir išvaizdą. Tačiau ji atlaikė audrą ir pamažu įtvirtino savo, kaip vyriausios karališkosios šeimos moters, poziciją, rašo BBC.

Moteriai, kurią, kaip teigiama, princas Charlesas pamilo iškart, kai jie susitiko 20-ies metų amžiaus, tai buvo nemenka kelionė.

REKLAMA

Visiškas karalienės Elžbietos II palaiminimas užtruko, tačiau paskutiniais gyvenimo metais ji vienareikšmiškai palaikė Camillą. Naujoji karalienė galbūt niekada nesulauks visiško visuomenės palaikymo, tačiau, kaip ji pati sakė, šių metų pradžioje duodama interviu žurnalui „Vogue“: „Aš tarsi pakylu aukščiau to ir susigyvenu. Turi gyventi toliau“.

REKLAMA

Pažintis su Charlesu

1947 m. liepos 17 d. gimusiai Camillai Rosemary Shand ištekėti už sosto įpėdinio nebūtų buvusi tikėtina ateitis. Jos šeima buvo aukštesnės klasės, turtinga, bet tikrai neturėjo jokių saitų su karališka šeima. Ji užaugo mylinčioje aplinkoje, žaisdama su broliu ir seserimi šeimos dvare Sasekse.

Jos tėvas Bruce'as Shandas, išėjęs į pensiją karininkas, mėgo skaityti pasakas prieš miegą, o mama Rosalind veždavo vaikus į mokyklą, užsiėmimus ir paplūdimį. Tai buvo visiškai kitokia vaikystė nei Charleso, kuris ilgą laiką praleido be savo tėvų, kai keliavo po pasaulį. Baigusi mokyklą Šveicarijoje, Camilla tapo debiutante Londono visuomenėje. Ji buvo populiari, o nuo šeštojo dešimtmečio vidurio palaikė nuolatinius santykius su namų ūkio kavalerijos karininku Andrew Parkeriu Bowlesu.

REKLAMA

Aštuntojo dešimtmečio pradžioje ji buvo supažindinta su jaunuoju princu Charlesu. Anot Jonathano Dimbleby, parašiusio princo biografiją, „ji buvo meili, neišranki ir – atnešė tą pirmosios meilės intensyvumą – jis beveik iš karto atidavė jai širdį“. Tačiau laikas nebuvo tinkamas. Charlesui vis dar buvo 20 metų ir jis siekė karjeros laivyne.

1972 m. pabaigoje jis išvyko į aštuonių mėnesių kelionę užsienyje. Kai jis buvo išvykęs, Andrew pasipiršo Camillai, ir ji sutiko. Kodėl nepalaukus, kol Charlesas paklaus? Draugai spėliojo, kad ji tiesiog niekada nematė savęs kaip karališkosios šeimos dalies. Kad ir kaip būtų buvęs atstumtas Charlesas, jie ir toliau liko vienas kito gyvenimo dalimi.

REKLAMA
REKLAMA

Jie atsidūrė tuose pačiose socialiniuose sluoksniuse, Charlesas ir Andrew kartu žaidė polo, o pora paprašė Charleso būti jų pirmagimio Tomo krikštatėviu. Charleso ir Camilla nuotraukos polo susitikimuose rodo intymumą.

Iki 1981 metų vasaros Charlesas pasipiršo jaunajai ledi Dianai Spencer. Vis dėlto Camilla buvo jo gyvenimo dalis. Knygoje „Diana: jos tikroji istorija“ autorius Andrew Mortonas papasakojo, kaip Diana vos neatšaukė vestuvių likus dviem dienoms iki jų įvykimo po to, kai rado Charleso sukurtą apyrankę Camillai, kurioje išgraviruotos raidės „F“ ir „G“. Tai reiškė jų augintinių vardus – Fredis ir Gladisas.

REKLAMA

Neabejotina, kad Diana kovojo su Camillos santykiais su vyru. Charlesas tvirtino, kad jie atgaivino savo romaną tik tada, kai jo santuoka „negrįžtamai subyrėjo“. Tačiau, kaip Diana įsimintinai pasakė dabar diskredituotame 1995 m. „Panoramos“ interviu, „šioje santuokoje buvome trys“.

Kritikos lavina

Kai Charleso ir Camilla santuokos pradėjo irti, tai buvo matyti ir žiniasklaidos antraštėse. Turbūt sunkiausia buvo išgyventi paviešintas jų vėlyvos nakties telefono skambučio detales, slapta įrašytas 1989 m. Charleso išreikštas noras būti su Camilla aiškiai parodė jų tarpusavio intymumo lygį.

REKLAMA

Camillos skyrybos buvo baigtos 1995 m., Charleso ir Dianos santuoka oficialiai nutrūko 1996 m. Sprendimas būti su Charlesu, nepaisant visuomenės priešiškumo ir sumaišties, kurią tai sukėlė jos pačios šeimai, ypač jos dviem vaikams Tomui ir Laurai, yra Camillos stiprybės ženklas.

Tomas Parkeris Bowlesas kalbėjo apie laikus, kai paparacai slėpdavosi krūmuose prie šeimos namų Viltšyre: „Nėra nieko, ką galėtų pasakyti apie mūsų šeimą, kas mus dar labiau įžeistų“, – 2017 m. laikraštyje „The Times“ rašė jis ir pridūrė: „Mano mama yra nepažeidžiama“.

REKLAMA
REKLAMA

Apie tuos laikus Camilla sakė: „Niekas nemėgsta, kai į jį visą laiką žiūri. Tereikia rasti būdą, kaip su tuo gyventi.“

1997 m. po Dianos mirties rasti būdą, kaip susidoroti su kritika pasidarė dar sunkiau. Viešai Charlesas sutelkė dėmesį į savo sūnus Williamą ir Harry, o Camilla pasitraukė iš viešumos. Tačiau jų santykiai tęsėsi.

Charleso pozicija buvo tokia, kad Camilla jo gyvenime buvo nediskutuojama, todėl pradėjo kruopščiai choreografuotą kampaniją, skirtą pakeitimo apie jos nuomonę viešumoje. Jų santykiai viešai vėl atsinaujino vėlai vakare išvykus iš viešbučio „Ritz“ 1999 m., kur jie šventė Camillos sesers 50-metį. Po šešerių metų jie susituokė per nedidelę ceremoniją Vindzoro gildijos salėje.

REKLAMA

Bet koks poros susirūpinimas, kad minia gali neigiamai reaguoti į jaunavedžius, pasirodė nepagrįstas, nes juos pasitiko gero linkintys žmonės ir plojimai. Tačiau daugelį metų tęsėsi diskusijos, ar ji kada nors bus žinoma kaip karalienė. Nors pagal įstatymą buvo suteikta teisė naudoti šį titulą, oficiali nuostata buvo ta, kad ji bus žinoma kaip princesė kosortė, siekiant nuraminti tuos, kurie kaltino ją dėl Charleso santuokos su Diana žlugimo.

Galiausiai klausimą išsprendė karalienė, kuri 2022 m. pareiškė, kad ji „nuoširdžiai norėtų, kad atėjus tam laikui Camilla būtų žinoma kaip karalienė konsortė“. Čia buvo patvirtinta, kad Camilla užsitarnavo savo vietą Charleso pusėje.

REKLAMA

Bet kokios viešos diskusijos buvo iš esmės baigtos. Jei iš pradžių karalienė buvo atsargi su Camilla, tai turėjo būti dar labiau būdinga princams Williamui ir Harry. Abiem teko susidurti su labai viešu tėvų santuokos iširimu ir motinos mirtimi, kai Williamui buvo 15, o Hariui – vos 12 metų.

2005 m., praėjus keliems mėnesiams po jų vestuvių, beveik 21 metų Harry pasakė, kad Camilla yra „nuostabi moteris“, labai pradžiuginusi jų tėvą. „Mes su Williamu ją labai mylime ir su ja labai gerai sutariame“.

REKLAMA
REKLAMA

Per tuos metus broliai mažai kalbėjo apie savo jausmus Camillai. Tačiau stebint Williamo, jo žmonos Catherine ir Camillos bendravimą ir kūno kalbą viešų renginių metu, jaučiama šiluma, o tai rodo, kad santykiai, bent jau su Kembridžo kunigaikščiais, yra geri.

Dabar 70-ies metų amžiaus Camillos gyvenimas sukasi apie vyro ir šeimos palaikymą. Jos santykiai vėl gali tapti kritikų aptarimo tema, tačiau Camilla, besilaikanti atokiau nuo dėmesio, taip pat yra entuziastinga penkių vaikų močiutė. „Ji turi labai artimą ir palaikančią šeimą bei būrį senų draugų“, – žurnalui „Vanity Fair“ sakė jos sūnėnas Benas Elliottas. – Ji dievina savo vyrą, vaikus ir anūkus.“

REKLAMA

Camilla taip pat padarė savo ženklą srityse, kurioms ji aistringa: didinant informuotumą apie osteoporozę, kuri kankino jos mamą ir močiutę atkreipiant dėmesį į sudėtingas temas, tokias kaip prievarta šeimoje, prievartavimas ir seksualinis smurtas, taip pat siekdama perduoti iš tėvo paveldėtą meilę knygoms.

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų