Rimantas PETRAVIČIUS
Savo mezginius parodoje pristatė Paulina Malinauskienė, Daiva Žukienė ir Regina Džiugienė. Parodoje taip pat galima pasigrožėti Aldonos Steponavičienės nėriniais ir Jūratės Karalienės odos dirbiniais.
Kiekviena iš mezgėjų savo pomėgį atrado skirtingai.
P. Malinauskienė pradėjo megzti baigusi mokslus universitete. Daugiausia mezga sau ir savo šeimai. Moteris sako nebeįsivaizduojanti savęs be pačios nusimegztų drabužių, nes jie šilti, patogūs dėvėti.
„Nusibodus, bet kada galima išardyti, permegzti ir drabužis vėl kaip naujas. Nereikia net papildomų išlaidų. Svarbiausia, kad tai daryti tau patinka“, – sakė gražiadarbė.
D. Žukienė megzti pradėjo dar besimokydama mokykloje. Jos mokytoja buvo pusseserė, o pirmas mezginys – skara. Susidomėjusi mezgimu, pabandė megzti ir iš lininių siūlų. D. Žukienė sako, jog dirbdama pradinių klasių mokytoja sunkiai atrandanti laiko prisėsti prie mezginių, tačiau mezgimu sudomino vaikus. Kartu su mokytoja užsiėmimus centre lanko keturi mokinukai, iš kurių trys – berniukai.
A. Steponavičienės rankoms paklūsta visi dailieji amatai. Užsiėmimus pradėjo prieš gerą dešimtmetį pas tautodailininkę Genovaitę Butkevičienę. Pradėjusi nuo keramikos darbų, pastaruosius ketverius metus įniko į įvairius rankdarbius.
Mezgimu moteris susidomėjo dar būdama šešerių. Šeimoje mezgė ir mama, ir tėtis, todėl virbalais susidomėjo ir penkios jų atžalos. Mama daugiausia laiko skyrė verpimui, vyresnioji sesuo megzdavo didžiuosius mezginius, o mažoji Aldutė, tėvukas ir trys broliai nusimegzdavo sau pirštines ar kojines. Gražiadarbė pasakojo, jog megzti ją išmokė brolis.
Parodoje eksponuojami ir Jūratės Karalienės sukurti kaklo papuošalai. Per 20 papuošalų pagamintų iš odos dekoruoti gintaru ir akmenukais.
Kaklo papuošalus gražiadarbė visuomenei pristato jau penktą kartą, tačiau šį kartą odiniai papuošalai pritaikyti prie parodoje eksponuojamų megztų gaminių.