• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Piktžolės gali būti tikras galvos skausmas, tačiau, laimei, sodininkystės entuziastai dalijasi paprastu patarimu – jas sunaikinsite beveik akimirksniu.

Piktžolės gali būti tikras galvos skausmas, tačiau, laimei, sodininkystės entuziastai dalijasi paprastu patarimu – jas sunaikinsite beveik akimirksniu.

REKLAMA

Aistringi sodininkai atskleidė, kad vienas skystis, pasak jų, yra geresnis už baltąjį actą, kai prireikia naikinti piktžoles iš skalda ar žvyru padengtų plotų. 

Daugeliui sodininkų iki skausmo pažįstama kova su jomis, kai tvarkinga lauko erdvė pavirsta nebesuvaldomomis džiunglėmis.

Tačiau nusiraminkite, nes žaliųjų erdvių entuziastai atrado gudrybę, kuri geresnė už baltąjį actą ir žada išnaikinti piktžoles beveik akimirksniu. Beje, šį stebuklingą skystį tikrai turite virtuvėje, rašo express.co.uk.

Socialinio tinklo „Facebook“ grupės „Gardening Hints and Tips“ nariai atsiliepė į vieno žmogaus prašymą patarti, kaip atsikratyti įkyrių piktžolių ant žvyruoto įvažiavimo ir sodininkai pasidalijo išradingu patarimu.

REKLAMA
REKLAMA

„Pastaruoju metu mačiau daug įrašų, jog piktžolėms naikinti dažniausiai naudojamas baltasis actas ir druska, – rašė žmogus. – Kieme turiu žvyruotą įvažiavimą ir niekaip nepavyksta jų išnaikinti net rekomenduojamomis cheminėmis priemonėmis. Ar tiktų naudoti actą bei druską, o gal pasiūlytumėte ką nors geresnio? Aplink nėra jokių kitų augalų ir nepanašu, kad ateityje šalia ką nors sodinsiu.“

REKLAMA

Daugelis grupės narių pritarė, jog baltasis actas ir druska yra veiksmingos priemonės, tačiau jie pasiūlė kai ką dar geresnio – skalbimo miltelius.

„Aš naudoju druską, bet skalbimo milteliai veikia žymiai geriau“, – rašė vienas grupės narys.

„Man pavyko! Naudojau pigius miltelius ir verdantį vandenį“, – pridūrė kitas.

Trečias narys gyrė skalbimo miltelių privalumus. „Skalbimo milteliai nuostabiai naikina piktžoles, o rezultatus galima pamatyti beveik iš karto“, – pritarė dar vienas.

REKLAMA
REKLAMA

Šis patarimas patogesnis tiems, kurie nuolat namuose skalbimui naudoja miltelius, o naudojantiems kapsules ar skystą skalbiklį, teks jų nusipirkti.

Žurnale „Ideal Home“ sodininkystės ekspertas Tomas Cliffordas iš „Gardenstone“ atskleidė, ką reikėtų naudoti, jei vengiate aštrių cheminių medžiagų.

„Stiprios cheminės piktžolių naikinimo priemonės, nors ir veiksmingos, dažnai gali pakenkti dangai, ypač jei ji iš trapesnės skaldos, – aiškino jis. – Skalbimo milteliai yra švelnesnis variantas ir veiksmingai naikins piktžoles. Be to, tai įprastas namų apyvokos daiktas ir jie daug pigesni nei cheminiai piktžolių naikinimo preparatai.“

Juose yra augalams toksiškos medžiagos, boro, todėl patariama elgtis atsargiai, nes jis gali pakenkti kitiems augalams.

Sodininkai pataria tiesiog pabarstyti skalbimo milteliais piktžolėmis apžėlusį plotą ir užpilti verdančiu vandeniu.

Kai užpili verdančiu vandeniu jau nebereikia ir chemijos dėt.
Šaunus patarimas,tik ką gamtosaugininkai pakomentuotų apie siūlomą grunto užteršimą buitinės chemijos pilimu?
Kokią dar nesąmonę pasiūlysit?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų