Legendiniai „Exem“ – apie pirmą kartą scenoje: atrodėme kaip bepročiai, apsikarstę oda ir kailiais kažką „bliauna“, žmonės buvo šokiruoti

Dėl jų iš proto 90-aisiais ėjo dažnas melomanas, jie tapo vieni pirmieji elektroninės muzikos pradininkai Lietuvoje, o paklausyti jų kuriamos muzikos rinkdavosi minios. „Kuršiai“, „Afrika“, „Velykų salos“ ir kitos dainos puikiai žinomos 90-aisiais augusiam lietuviui. „EXEM“ – grupė turinti tvirtą istorinį paminklą.

5

„Power Hit Radio“ eteryje startavusi „Senoji mokykla“ pakvietė radijo klausytojus prisiminti 90-uosius ir pasinerti į nostalgiškus laikus. Kiekvieno šeštadienio popietę Aleksas Pozemkauskas kalbina legendinius atlikėjus, kurie nukelia atgal į praeitį ir vėl iš naujo leidžia išgyventi senus laikus.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Legendiniai „Exem“ – apie pirmą kartą scenoje: atrodėme kaip bepročiai, apsikarstę oda ir kailiais kažką „bliauna“, žmonės buvo šokiruoti

„EXEM“ susikūrė tada, kai Lietuva skaičiavo antrus Nepriklausomybės metus, grupę sudarė Matas Petrikas ir Mindaugas Kazakevičius-Kryžius. Duetas stebino savo įvaizdžiu ir pašėlusiais sprendimais: „Domėdavomės, vartydavome vokiškus žurnalus, apie techno niekas negirdėjo, tai buvo naujas dalykas, mes teoriškai žinojome, kas tai yra. Tais laikais didžiausią įspūdį mums paliko grupė „The KLF“, jų masinė psichozė scenoje, šokinėjantys indėnai – mus įkvėpdavo.

Mes taip pat norėdavome palikti įspūdį ir viską padaryti kuo įspūdingiau, nors būdavome tik dviese. Reikėjo blizgučių, kailių, viską susirinkdavome, kai ką skolindavo draugai, karolius ėmiau iš mamos, kryžių nusipirkome iš antikvarų parduotuvės. Kai vėliau apie mus išgirdo, drabužius siūdavo dizaineriai.“

„Pirmą kartą pasirodėme Klaipėdoje, tą kartą įspūdžio niekam nepalikome. Kažkokie „bepročiai“ apsikarstę oda ir kailiais kažką „bliauna“, žmonės buvo šokiruoti. Turėjome sugroti tris dainas, bet jau po dviejų mus sustabdė“, – karjeros pradžią prisiminė M.Kazakevičius.

„Negaudavome didžiulių honorarų, didžiausi pinigai buvo, kai kūrinys atsidurdavo radijo stočių topose, tai tūkstantis litų kiekvienam. Kartais pinigų neužtekdavo kelionei namo, tekdavo skolintis iš kitų“, – prisipažino grupės lyderis.

Pokalbį apie grupės nuopolius ir pakilimus galite pamatyti čia: 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų