Neseniai atsiradę sparčiai išpopuliarėjo laikinosios tatuiruotės. Kaip ir visa, kas nauja, šis kūno dailinimo būdas kelia daugybę klausimų. Pamėginkime paieškoti atsakymų į juos.
Ar tai – tikrai tatuiruotė?
Visų pirma vertėtų pastebėti, kad patys tokių „tatuiruočių“ meistrai nėra linkę šių piešinėlių vadinti tatuiruotėmis. Mat tatuiruočių laikinų nebūna – jos padaromos visam laikui. Tuo tarpu vadinamosios laikinosios tatuiruotės arba biotatuiruotės – tai viso labo laikini piešinėliai ant kūno, tatuiruotės imitacija.
Piešinėlio „galiojimo“ laikas
Toks piešinėlis kūną gali puošti nuo 3 iki 30 dienų, priklausomai nuo to, kokiomis medžiagomis yra atliktas. Natūralia indiška chna atliktas piešinys bus rudos spalvos, jis ant kūno gali laikytis apie mėnesį. Sintetiniais dažais piešta kūno dekoracija „galioja“ trumpiau: juodos spalvos – 7-10 dienų, spalvotais – 3-5 dienas.
Odai nekenksminga
Piešinėlio dažai nuspalvina tik viršutinius odos sluoksnius, be to, jie yra pagaminti iš hipoalerginių medžiagų, taigi mažai tikėtina, kad sukeltų odos sudirgimų ar alergiją. Procedūros metu nenaudojama adatėlė, dažai tepami plonu teptuku arba spaudžiami tiesiai iš tūbelės su specialiu antgaliu.
Tiesa, jei oda pažeista dermatito, neurodermito, bėrimų ar pan., piešinių ant kūno geriau atsisakyti.
Strateginės vietos
Ilgiausiai „tatuiruotės“ laikosi ant riešo, išorinės plaštakos pusės, kulkšnių, kelties. Šiose vietose oda plona, ant jos nėra riebalinių ir prakaito liaukų.
Paruošiamieji darbai
Prieš darantis piešinėlį rekomenduojama nusiprausti, atlikti kūno (ar bent jau tos vietos, kur bus piešiama) šveitimą. Kuo mažiau tame plote bus negyvų odos ląstelių – tuo ilgiau laikysis piešinėlis.
Jei piešinėlis daromas chna, jam paruoštą vietą reikėtų depiliuoti, mat ant plaukelių patekę dažai nudažys ir juos, jie taps oranžinio atspalvio ir... šie dažai ant plaukelių išliks ilgiau, nei ant odos, taigi net ir nusitrynus pačiai „tatuiruotei“ liks rusvai oranžinis jos „ūkas“.
Kad laikytųsi ilgiau...
Kai jau piešinys puoš jūsų kūną, prausdamasi šios vietos netrinkite plaušine, nešiūruokite jos ir šveičiamuoju kremu.
Taip pat saugokitės, kad ant tos vietos nepatektų kosmetinių losjonų, kurių sudėtyje yra spirito – piešinėlis dings akimirksniu.
Pirtį, sauną, baseiną bei maudynes jūroje ar ežere taip pat geriau pamirškite, jei norite, kad piešinėlis laikytųsi ilgėliau.
Tiesa, kremu tą vietą tepti galima, jei tik jis neturi balinamojo poveikio.