Neseniai į rankas pakliuvo įdomi buvusio britų kariškio, tarnavusio maištingoje Šiaurės Airijoje, knygelė. Joje sukaupta patirtis išsiliejo ne patarimais, kaip kovoti su teroristais (gal ir naudinga, bet mums nelabai praktiška), o įdomiomis idėjomis, kaip slėpti daiktus ir slėptis patiems.
Šį įstabų šaltinį sujungus su buvusio vagies išpažintimi, kurią teko skaityti internete (nuorodą pamečiau), galima parinkti namuose ar, keliaujant, viešbutyje neblogų slėptuvių vertingiems daiktams, pinigams ir brangenybėms.
Žinoma, toks skaitalas yra labiau pramoginis, nes vienintelė protinga vieta saugoti itin brangius daiktus išvykstant ilgesniam laikui yra išnuomota banko saugykla. Ir vis dėlto kartais tenka išvykti skubiai, kai bankai jau nebedirba, o gali būti ir kitų aplinkybių, ribojančių slėptuvės pasirinkimą namais ar viešbučio kambariu.
Pradėkime nuo buvusio vagies. Patardamas geresnes slėptuvių vietas, jis pirmiausiai pabrėžia, kad dalį pinigų ar kokių mažesnių vertybių reikia paslėpti labai blogai. Vagys labai skuba, ypač jei bute suveikia signalizacija. Todėl mielai čiups santykinai nedidelį, bet lengvai rastą grobį ir spruks palikę kitką ramybėje.
Brangenybes graibštukai siūlo slėpti vaikų žaisluose. Vaikų kambariuose ne taip atidžiai ieškoma vertybių, nes nepriimta vaikams jas patikėti, ir apskritai vaikai laikomi „skurdžiausiais“ šeimos nariais. Be to, vaikų kambaryje paprastai tvyro netvarka - nežinia net nuo ko pradėti tarp kalno įvairiaspalvių žaislų.
Kitus du įdomius patarimus radau kariškio knygelėje: slėpkite pinigus ir brangenybes tarp šaldyto maisto šaldiklyje arba sieniniuose elektros lizduose. Šaldiklyje maistas taip sušala, kad surasti pluoštą banknotų tarp sustingusių į ledą ir mirtinai sukibusių veršienos išpjovos gabalų be keliolikos valandų laukimo praktiškai neįmanoma. Tik nepamirškite vertybes gerai supakuoti.
Elektros lizdai - taip pat gera slėptuvė. Jie menkai pastebimi, nes būna už baldų, užuolaidų, buitinės aparatūros. Jų vagys nenori laužyti bijodami nusitrenkti elektra. Be to, bute elektros lizdų yra nemažai, todėl ištraukinėti visus kištukus, atsukti varžtus, ardyti lizdus ir juos tikrinti nebūna laiko.
Jei manote, kad saugu slėpti brangius daiktus tarp virtuvės rakandų ar biraus maisto induose, pasistenkite juos bent jau pritvirtinti taip, kad neiškristų vagims verčiant virtuvę: geriausia priklijuoti pleistru prie prieskonių ar miltų dėžės dugno.
Kitų patarimų apie dvigubus dugnus ar įpjovas baldų pamušaluose neverta rašyti, nes visuose Holivudo filmuose vagys ir policininkai pirmiausiai ten ieško įtartinų dalykų…
Sėkmės slepiant turtus, nors tikriausiai laimingiausi tie, kurie neturi, ką slėpti…