• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kroatijos ir Madrido „Real“ legenda Luka Modričius, gimęs 1985 m. rugsėjo 9 d., yra mažo ūgio, tačiau pasaulinio lygio saugas ir neabejotinai yra vienas geriausių istorijoje.

6

Kroatijos ir Madrido „Real“ legenda Luka Modričius, gimęs 1985 m. rugsėjo 9 d., yra mažo ūgio, tačiau pasaulinio lygio saugas ir neabejotinai yra vienas geriausių istorijoje.

REKLAMA

Puikus futbolininkas Modričius gali žaisti bet kurioje aikštės pusėje ir yra laikomas vienu protingiausių, talentingiausių savo kartos žaidėjų. 

Modričius yra ne tik vienas kūrybingiausių ir nuosekliausių Madrido „Real“ žaidėjų, bet kartais vienas pats vadovavo Kroatijos nacionalinei rinktinei ir pasiekė gerokai geresnių rezultatų nei tikėtasi, rašo soccerprime.com.

2018 m. pasaulio futbolo čempionate Kroatija netikėtai tapo finalininke ir pralaimėjo Prancūzijai, o 2022 m. pasaulio čempionate užėmė trečiąją vietą. 

Modričius dažnai yra tylus ir santūrus žaidėjas už aikštės ribų, tačiau su kamuoliu po kojomis jis tampa tikrai išskirtiniu. Pastarųjų sezonų pasirodymai lėmė, kad žaidėjas laimėjo ir „Auksinio kamuolio“, ir UEFA vyrų geriausio metų žaidėjo apdovanojimus. 

REKLAMA
REKLAMA

Modričius retai ieško dėmesio ir mieliau kalba futbolo aikštėje, o laimingiausias atrodo žaisdamas futbolą arba leisdamas laiką su šeima.

REKLAMA

Kas tas Luka Modričius?

Prasidėjus Europos futbolo čempionatui, apžvelgsime Lukos Modričiaus asmenybę – šeimos žmogų, nes apie futbolo superžvaigždę galima rasti daug informacijos. 

Modričių supantys žmonės suformavo jo asmenybę ir darbo etiką, pradedant mirusiu seneliu, kuriam serbų sukilėliai įvykdė mirties bausmę, baigiant tėvais ir broliais bei seserimis.

Lukos Modričiaus tėvai 1991 m., prasidėjus Kroatijos nepriklausomybės karui, netikėtai atsidūrė karo epicentre ir beveik penkerius metus su šeima turėjo praleisti kaip pabėgėliai.

REKLAMA
REKLAMA

Būdamas šešerių metų, Luka, vyriausias iš Modričių vaikų, septynerius metus buvo priverstas gyventi viešbučiuose, nes šeimos namai buvo sudeginti iki pamatų.

Viską praradę Modričiaus tėvai staiga susidūrė su finansiniais sunkumais. Jų mažametis sūnus buvo priverstas žaisti futbolą viešbučio, kuriame šeima buvo priversta apsistoti, automobilių stovėjimo aikštelėje.

Prieš karą Kroatijoje abu tėvai dirbo tame pačiame tekstilės fabrike, tačiau Modričiaus tėvas Stipė, įstojęs į Kroatijos kariuomenę, tapo mechaniku. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Modričius tuos metus, kai buvo pabėgėlis kartu su tėvais, vadina sunkiausiais savo gyvenime, tačiau jie taip pat suformavo jo požiūrį į gyvenimą.

Jo ryžtas siekti sėkmės ir artumas su šeima atsirado dėl bendros patirties, patirtos per tikrai sudėtingą Kroatijos istorijos laikotarpį. Nepaisydami pavojų ir sukrėtimų, Stipe ir Radojka Modričiai stengėsi suteikti savo sūnui kuo normalesnį gyvenimą. 

Nepaisant to, kad karas paveikė Modricų šeimos finansus, jaunasis Luka buvo užrašytas į sporto akademiją tobulinti savo futbolo įgūdžių, o tai rodo, kad jį palaikantys tėvai jau nujautė, kad jų sūnus gali tapti profesionaliu futbolininku.

REKLAMA

Galiausiai Modričius žaidė „Zadar“ ir Zagrebo „Dinamo“ jaunimo komandose, o 2003 m. išvyko į Zagrebo pirmąją komandą. 

Luka liudija, kad 2005 m. pasirašęs pirmąją pelningą sutartį su Zagrebo „Dinamo Zagreb“, jis pirmiausia nupirko butą savo šeimai gimtajame Zadaro mieste.

Būdamas 20 metų būsimoji Kroatijos superžvaigždė pagaliau galėjo atsilyginti savo šeimai ir padėti jai įsilieti į kasdienį gyvenimą. 

Luka Modričius turi dvi seseris - Jasminą ir Diorą, kurios augo kartu su Luka Zadare, Kroatijoje. Abi Modričių seserys yra jaunesnės už savo brolį vidurio puolėją ir augo matydamos, kaip jų vyresnysis brolis ir sesuo šturmuoja futbolo pasaulį. 

REKLAMA

Nors abi seserys paprastai laikosi atokiau nuo dėmesio, jos abi tapo didžiulėmis Madrido „Real" gerbėjomis ir dažnai buvo matomos palaikančios brolį iš šono.

Įtarimai ir santuoka

Luka Modričius nuo 2010 m. yra susituokęs su Vanja Modrič, nors prieš susižadėdami pora susitikinėjo maždaug ketverius metus. Modričius susipažino su Vanja Bosnic, savo būsimąja žmona, kai ji dirbo Mamic sporto agentūroje.

Vanja Bosnic perėmė Luka Modričiaus atstovavimą, nes agentūra daugiausia dirbo su žaidėjais, jų sutartimis ir paramos sutartimis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2018 m. įtarimai dėl korupcijos Kroatijos futbole įtraukė Modričių į skandalą, iš dalies dėl jo ryšių su „Mamic Sports Agency“, priklausančia buvusiam Zagrebo „Dinamo“ vadovui Zdravko Mamicui.

Mamicas galiausiai buvo apkaltintas pasilikęs didžiąją dalį Modričiaus perėjimo mokesčio, kai jis persikėlė į „Tottenham Hotspur“. 

Tačiau dar prieš pasirodant šiems kaltinimams Modričius ir Vanja Bosnic greitai pradėjo susitikinėti, o po ketverių metų pora susituokė.

REKLAMA

Modričiai kartu augina tris vaikus, iš kurių vyriausias yra jų sūnus Ivano. Ivano gimė 2010 m., o jo jaunesnioji sesuo Ema - po trejų metų. Modrič šeimos būrį galutinai papildė 2017 m. gimęs trečiasis vaikas - Sofija. 

Dėl to, kad Modričius su savo klubu yra iškovojęs tiek daug trofėjų, po rungtynių ne kartą buvo atvejų, kai prie saugo aikštėje prisijungdavo jo žmona ir visi trys mažamečiai vaikai.

Rinktinių pasirodymus dienomis ir pavakarėmis galėsite stebėti per kanalą TV6, o vakarais – ir per TV3. Tuo tarpu portalo tv3.lt skaitytojai vienoje vietoje bus kviečiami tiesiogiai išvysti visas 51 rungtynes, kurios birželio 14 startuos Miunchene, o finalinė dvikova įvyks liepos 14 dieną Berlyne.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų