Kodėl šunims paplūdimyje – ne vieta?

Nors paplūdimių prieigose poilsiautojus pasitinka įspėjamieji ženklai, draudžiantys paplūdimiuose vedžioti šunis, daugelis keturkojų šeimininkų šias taisykles ignoruoja – žmonės augintinius vedžioja po kopas, pliažus, maudo jūroje.

Blogiausia yra ne tai, kad šuo gali išgąsdinti poilsiautojus, vaikus ar net juos užpulti, bet tai, kad gyvūnai savo išmatomis gali teršti aplinką. Taip plinta pavojinga liga toksokarozė. Šunų ekskrementais užterštas smėlis gali būti rimtų, pirmiausiai vaiko, sveikatos sutrikimų židinys, mat su išmatomis platinamos ir parazitinių kirmėlių lervos, kurios, į organizmą patekusios per smėlį, žaloja įvairius gyvybiškai svarbius žmogaus organus. Dažniausiai į organizmą patenka kirmėlių toksokarų kiaušinėliai, o lervos gali apsigyventi plaučiuose, kepenyse, akyse, smegenyse, širdyje ir kituose žmogaus organuose.

Pavyzdžiui, pažeidus plaučius, vaikas kosėja, dūsta, smegenų pažeidimas gali sukelti epilepsiją, galvos skausmus, lervai apsigyvenus akyje pablogėja regėjimas.Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras perspėja, jog šiltuoju metų laiku padaugėja susirgimų toksokaroze. Tai patvirtina ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateikti užsikrėtusių toksikoroze skaičiai 2012 metais: sausio mėnesį minėta liga Lietuvoje užsikrėtė 1 žmogus, vasarį – 7, o kovą – jau 13 žmonių.

Remiantis Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro pateikta informacija, toksokarozė paplitusi visame pasaulyje, visuose žemynuose. Lietuvoje susirgimai toksokaroze oficialiai pradėti registruoti 1992 metais. Kasmet Lietuvoje registruojama apie 100 žmonių, sergančių toksokaroze.Visuomenės specialistai teigia, kad toksokaroze galima užsikrėsti ne tik paplūdimyje. Ši liga taip pat plinta kontaktuojant su gyvūnais, kurie yra užsikrėtę ir ant veido ar kailio turi ligos sukėlėjo kiaušinėlių. Taip pat galima užsikrėsti valgant neplautus vaisius, uogas arba daržoves, kurios yra užkrėstos apvaliųjų kirmėlių kiaušinėliais. Reikėtų pabrėžti, jog liga neplinta nuo žmogaus žmogui.


Rašyti komentarą...
j
juokinga
2012-06-06 16:17:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomu,o zmoniu ekskrementai kaip veikia aplinka?Gal kaip vaistu poveikis??
Atsakyti
0

E
Emma
2012-06-06 17:07:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas iš to, kad negalima šunų ten vedžioti jei žmonės ten prišiukšlina tiek, kad šuns išmatos prie tų šiukšlių kalnų atrodo kaip visiškai nekenksmingas dalykas.
Atsakyti
0

T
Toma
2012-06-06 23:12:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Maciau savo akimis kaip vaikai duobute iskase sika smelyje, o motineles ruko net nemato.O vat suns sikancio pliaze dar nemaciau..
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų