• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kartą akademikė feministė Camille Paglia seksą būnant 90 metų apibūdino kaip „bandymą mušti biliardo kamuoliukus virve“. Tačiau nepaisant šio triuškinančio jos verdikto, tyrėjai teigia, jog tarp 75-85 metų amžiaus vyrų, keturi iš 10 vis dar mėgaujasi seksualiniu gyvenimu, ar bent jau teigia tai darantys. Visi tyrimai, paremti subjektyviais atsakymais, gali kelti abejonių. Sunku pasakyti, ar tokį skirtumą tarp lyčių lėmė neblėstantis vyrų potraukis seksui, ar jų polinkis apie tai girtis.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tyrėjai siūlo kur kas paprastesnį paaiškinimą: vyrai dažnai veda už save jaunesnes moteris ir miršta jaunesni. Moterys lieka našlėmis, todėl neturi sekso partnerio. Tuo tarpu vyrai tikriausiai susirastų kitą partnerę.

REKLAMA

Čikagos Universitete atlikto tyrimo metu pirmą kartą buvo nagrinėjama, kaip skirtingo amžiaus vyrai ir moterys vertina galimybes dėl savo seksualinių santykių ateityje. Rezultatai rodo, kad 30 metų amžiaus vyrai tikisi būti seksualiai aktyvūs dar maždaug 35 metus, to paties amžiaus moterys – 31 metus. Sulaukus 55 metų amžiaus, šie skaičiai atitinkamai pasikeičia į 15 ir 10 metų.

REKLAMA
REKLAMA

Duomenys, paskelbti „British Medical Journal“, gauti atlikus dvi apklausas, kuriose dalyvavo po 3000 vyrų ir moterų. Viena tiriamųjų grupė buvo 25-74 metų amžiaus, kita – 57-85.

Šių dviejų mokslinių darbų metu buvo pateikiamos skirtingos „seksualinio aktyvumo“ sąvokos: jaunesniems dalyviams jis buvo apibrėžtas kaip „bet koks abipusis sąmoningas veiksmas su kitu žmogumi, kuriame buvo seksualinis kontaktas, nesvarbu ar buvo lytinis santykiavimas ir ar buvo pasiektas orgazmas“ per pastaruosius 6 mėnesius. Ši sudėtinga žodžių konstrukcija atspindi tą painiavą, kurią jaučia dauguma amerikiečių: kai Bill Clinton buvo apkaltintas intymiais santykiais su Monica Lewinsky, jis teigė „Aš neturėjau lytinių santykių su ta moterimi“, ir apklausos parodė, kad dauguma jo tautiečių sutiko – oralinis seksas nesiskaito kaip „lytiniai santykiai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitai apklaustųjų grupei buvo pateiktas kur kas paprastesnis apibrėžimas: „turėti lytinių santykių su bet kuo“ per pastaruosius 12 mėnesių.

Rezultatai parodė, kad geros sveikatos žmonės yra beveik dvigubai labiau nusiteikę seksui nei ligoti. Vyrai visuose amžiaus tarpsniuose labiau domisi ir dažniau mėgaujasi seksu, o atotrūkis tarp lyčių didėja kartu su metų skaičiumi. Svarbus faktorius, lemiantis vyrų, bet ne moterų seksualinį aktyvumą, yra sveikata. Dauguma ligų, tokių kaip diabetas, širdies problemos, prostatos vėžys paveikia vyro pajėgumą, tuo tarpu moterys dažniau kenčia nuo paprastesnių ligų, kurios nedaro didelės įtakos jų seksualumui.

Per pastaruosius 10 metų tarp vyresnių vyrų – taip vadinamos „Viagros kartos“ - aiškiai matomas išaugęs susidomėjimas seksu, tačiau moterų seksualiniai įpročiai nepakito. Tyrėjai sako: „Šie pasikeitimai susiję su gana efektyvių ir plačiai prieinamų erekcijos sutrikimams skirtų vaistų (Viagra) atsiradimu JAV ir Europos rinkose 1998 metais.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų