Sujungė vaikai ir veikla
Dar neįsibėgėjus kalėdiniam maratonui, į Žiemos šventę atvyko ne vienas žinomas Lietuvos veidas – nuomonių formuotojos Karolina Meschino, Sotera Šveikauskaitė (BabyBlog), Monika Rachinštein, Simona Sesickaitė, Viktorija Nesupernama, Nijolė Da ir kitos.
Čia mamos dovanojo šypsenas bei dėmesį savo vaikams ir vienos kitoms, džiaugėsi bendryste, tarpusavio ryšio puoselėjimu, bendrų projektų gimimu bei jų stiprinimu.
Šventėje giedant „Ave Vita“ chorui žinomos mamos kartu su savo atžalomis kūrė pakilią nuotaiką – dekoravo vainikus, kepė meduolinius sausainius, gamino rankų darbo žaisliukus savo eglutei.
Dvikalbio ugdymo darželiuose „Katino Dienelės“ bei „KD International School of Vilnius“ ugdosi ir auga daugiau nei 270 vaikų.
Per šešerius gyvavimo metus „Katino Dienelės“ augo, subrandino darželių bei mokyklos viziją, sukūrė aplinką, kurioje vaikai galėtų tęsti ugdymą ir pradiniame ugdyme.
„KD International School of Vilnius“ kuria tarptautinę bendruomenę šeimoms, kurios nori mokytis netradiciniu būdu, tarsi išeidamos už visuomenei būdingų rėmų (angl. „learn outside the box), vaiką ruošdamos gyvenimui tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
Senelis pasistengė
Karolinos Meschino ir Dominyko Ježerio-OG Version pirmagimė šį darželį pradėjo lankyti šį rugsėjį.
„Džiaugiuosi, kad pirmas tris dienas naujoje Isabellei aplinkoje laiką galėjau leisti kartu. Ji darželyje pasijuto saugiai ir aš galėjau vis anksčiau išeiti. Net nepraėjo dvi savaitės, ir dukrelė pilnai adaptavosi – džiugiai eina pas naujus draugus, atsisveikindama šypsosi, pamojuoja, vakarais apie visus ir viską pasakoja“, – kalba sausio 7 d. antrąjį gimtadienį švęsiančios mergytės mama.
Ji pastebėjo, jog prasidėjus naujam gyvenimo etapui, Isabelle ėmė daugiau ir sklandžiau kalbėti.
Prisimindama pirmąjį mažylės ištartą žodį, K. Meschino šypsosi: „Kai gimė dukrelė, mano tėtis tikslingai dirbo šiuo klausimu, per dieną po 5000 kartų į ausį jai pakuždėdamas „nonno“, kas itališkai reiškia „senelį“. Tad, nenuostabu, jog ji pirmiausia tai ir pasakė visus, o ypač pirmojo žodžio suflerį, nudžiugindama“.
Jauna mama pastebėjo, kad dukrelė domisi ne tik muzikos instrumentais – tėčio, žinomo atlikėjo darbo įrankiais, bet ir knygelėmis ar smulkiomis dėlionėmis. Jai patinka žaislai, kurie reikalauja kruopštumo bei tikslumo.
Isabelle daugiausiai kalba lietuviškai, tačiau kai kuriuos žodžius mieliau taria itališkai. Pastarąją kalbą ji perima iš senelio, dėdžių ir animacinių filmukų.
Mergytė auga apsupta artimųjų ir retsykiais prižiūrina auklytės Staselės – moters, kuri rūpinosi Karolina bei jos broliu vaikystėje.
Po naujųjų metų Karolinos ir Dominyko laukia dar viena šventė – dukrelės gimtadienis.
Pirmąją mergytės sukaktį pora pažymėjo namuose, nes visi šeimos nariai sirgo kovidu.
„Šįmet švęsime, nes Isabelle mėgsta gimtadienius – tortas, žvakutės ir kepurėlė yra būtina atributika. Gimtadienio kepurėlę jai patinka užsidėti ir kasdien – taip laukia ne tik savo, bet ir kitų žmonių švenčių“, – su šypsena pasakojo K. Meschino.
Kokią mokyklą rinktis savo vaikui?
„Mes tikime, kad vaikai yra asmenybės, verti pagarbos, pasitikėjimo ir galimybių mokytis pagal savo gebėjimus ir pomėgius, – sako darželių ir mokyklos vadovė bei steigėja Asta Jagelo, – Tarptautinė Kembridžo programa skatina taikyti praktinius įgūdžius, suprasti mokomų dalykų kontekstą, tyrinėti, eksperimentuoti pasitelkiant išmaniąsias technologijas. Vertiname kiekvieną šeimą, kurie bendradarbiaudami padeda mūsų mokyklai augti, o 2025-ų metų rudenį naujose patalpose duris atversime ir pagrindinių klasių mokiniams“.
Tarptautiniai darželiai bei mokykla siekia sukurti tokią aplinką, kurios kiekviena šeima linki savo vaikui – visapusiškai saugią, ramią, nepropaguojančią patyčių bei atvirą pasauliui. Čia vaikai ugdosi per patirtį, atsižvelgiant į kiekvieno poreikius.
Asta Jagelo, darželių ir mokyklos vadovė bei steigėja, sako: „Kiekvienas mūsų siekiame rasti mokyklą, kur ugdomas vaiko savarankiškumas, empatija, gebėjimas spręsti problemas, skatinama aktyviai veikti bei dirbti komandoje. O KD tarptautinėje mokykloje be šių vertybių vaikas įgyja ir du diplomus vienu metu – lietuvių kalbos ir Kemdridžo, kas atveria platesnes galimybes studijoms bei gyvenime“.