Baigiantis vasarai tenka vis dažniau susimąstyti apie naujų mokslo metų pradžią. Jei iš anksto pasiruošite naujiems iššūkiams, juos bus žymiai lengviau įveikti. Tam tereikia labai nedaug: aiškiai žinoti norimus pasiekti rezultatus, nusimatyti, kaip įgyvendinsite planus bei rasti laiko profilaktinei sveikatos apžiūrai. Emocinė bei fizinė būsena yra labai svarbi, norint kryptingai ir sėkmingai artėti tikslo link.
Mokymosi krūvį didinkite pamažu
Tikriausiai jau pamiršote bemieges naktis ruošiantis patikrinamiesiems kontroliniams darbams, testams, egzaminams. Tačiau netruks įsibėgėti mokslo metai ir vėl pradėsite jausti nuovargį. Svarbu nepamiršti, kad tikslingas laiko bei darbų planavimas yra pagrindinis raktas į sėkmę.
Pasak medicinos atstovų, po ilgų vasaros atostogų moksleiviams dažnai būna sunku susikaupti. Norint sugrįžti prie įprasto mokymosi tempo tereikia palaipsniui intensyvinti mokymosi krūvį. Pirmąją savaitę namų darbų ruošai skirkite valandą ar dvi, antrą savaitę – dvi tris, trečiąją – tris ir daugiau. Žinoma, kiek laiko sėdėsite prie knygų priklausys nuo to, kelintoje klasėje mokotės, kaip greitai turite pasikartoti primirštas formules, pradėti naujas bei dar nuo daugybės priežasčių. Tačiau svarbiausia yra viena – laimėsite tuomet, jei tikslų sieksite kryptingai ugdydami savo valią.
Mokslą reikia prisijaukinti
Tie, kurie jaučia, jog įsigilinti į naują mokslo metų kursą bus sunkiau, turėtų pradėti ruoštis dabar. Tačiau nepersistenkite ir pabandykite prisijaukinti mokslą. Jei mėgstate istoriją – iš bibliotekos pasiimkite knygą apie jus dominančius istorinius įvykius. Jei pasitikite savo jėgomis matematikoje, chemijoje ar fizikoje – atsiverskite uždavinyną ir dar iki rugsėjo išspręskite bent tris uždavinius. Romantinių, fantastinių ar įtempto siužeto filmų mėgėjai šįkart rinkitės knygą. Tai neabejotinai praturtins jūsų vaizduotę ruošiantis artimiausiam rašiniui lietuvių kalbos pamokoje.
Prisijaukinę mėgstamą discipliną pasirinkite jums geriausiai tinkantį mokymosi būdą. Dažniausiai neramina tik nežinojimas, kaip išspręsti sudėtingą matematinę lygtį ar įsiminti krūvą istorinių datų. Tačiau atradę individualų mokymosi būdą galite tapti nepralenkiami savo klasės draugų tarpe, o gal visoje mokykloje ar net šalyje.
Rūpinkitės savo sveikata
„Geriems rezultatams pasiekti yra dar daugybė sėkmės receptų. Be moralinio nusiteikimo ir pasitikėjimo savo jėgomis svarbu tinkamai maitintis, laiku eiti miegoti, prižiūrėti savo sveikatą, sportuoti. Šie fiziniai veiksniai turi veik didžiausią įtaką mokymosi rezultatams“, – atkreipė dėmesį „Camelia“ vaistininkė Audronė Grabauskienė.
Jau dabar galite pradėti domėtis jums patinkančiu sportu ir naujų grupių formavimu rudenį. Pasirinkite bet ką, kas artima širdžiai: rytinį krosą, aerobiką, plaukimą, tenisą, dviračių sportą, jodinėjimą, jogą. Juk yra tiek daug būtų save realizuoti ir sukoncentruoti savo mintis!
Nepamiškite, kad organizmas kasdien turi įsisavinti reikalingą kiekį vitaminų.
- Susirašykite norimų pasiekti tikslų sąrašą;
- Palaipsniui didinkite mokymosi krūvį – nepersistenkite;
- Prisiminkite mėgstamas, o svarbiausia – prisijaukinkite mažiau patinkančias mokslo sritis;
- Rūpinkitės savo sveikata – bent kartą per metus atlikite profilaktinę sveikatos apžiūrą;
- Sportuokite;
- Tinkamai maitinkitės. Pusryčiai – svarbiausias dienos maistas;
- Laiku eikite miegoti;
- Tam, kad organizmas įsisavintų kuo daugiau vitaminų, rinkitės kuo įvairesnę mitybą.