Dar vis dažnai tradicinis muziejus suvokiamas kaip senų daiktų kaupykla. Tačiau keturi pietinėje Baltijos pakrantėje esantys jūrų muziejai, nenorėdami atsilikti nuo vis modernėjančio pasaulio, susitelkė tarptautiniam projektui „BalticMuseums 2.0“.
Kadangi projektas skirtas modernių technologijų diegimui aptarnaujant lankytojus, tai prie šio projekto prisijungė mokslininkai iš Lenkijos bei Vokietijos. Projekte „BalticMuseums 2.0“ Lietuvos jūrų muziejus bendradarbiauja su Vokietijos okeanografijos muziejum, Gdynios akvariumu (Lenkija), Pasaulio vandenyno muziejum (Kaliningradas, Rusija) bei Štralzundo bei Štetino universitetais. Trejus metus, pasitelkiant naująsias technologijas, kuriamos modernios lankytojų ir turistų informavimo bei komunikavimo su jais priemonės. Pernai pradėtą projektą finansuoja ES pietinės Baltijos bendradarbiavimo per sieną programa. Jam skirta beveik 1 milijono eurų parama.
Jau šią savaitę Jūrų muziejuje dirba projekto kolegos iš Vokietijos. Kitą savaitę muziejuje viešės visų keturių partnerių atstovai. Dabar dirbantys projekto partneriai iš Štralzundo universiteto aiškinasi, koks audiogidas būtų tinkamiausias mūsų lankytojams.
Pasak Jūrų muziejaus direktorės Olgos Žalienės, tai bus ne įprastinis audiogidas, o praturtintas interaktyviais elementais, leidžiantis ne tik susipažinti su ekspozicija, bet ir pasiūlantis lankytojui edukacinių žaidimų.
Taip pat baigiama parengti daugiakalbė svetainė, skirta turizmo aplink Baltijos jūrą esančiose šalyse skatinimui. Kitas projekto uždavinių – sukurti elektroninę bilietų pardavimo sistemą, leidžiančią bilietą į jūrų muziejų nusipirkti iš bet kurio pasaulio taško.
Dabar Lietuvos jūrų muziejus siūlo elektroninį bilietą tik asmenims, turintiems sąskaitas konkrečiuose Lietuvos bankuose. Taip pat rengiamas rinkodaros projektas, skatinantis šių jūrų muziejų lankymą.
Jau dabar minėtus keturis muziejus aplanko daugiau nei 2 milijonai lankytojų. Tikimasi, kad įdiegus minėtas naujoves, jų skaičius dar labiau išaugs.