Jubiliejų minintis „Krepšinio pasaulyje“ kūrėjas V. Mačiulis: šitie faktai apie Ilgauską ir Sabonį dar niekur neskelbti

„Pasikalbėkim“ rubrikoje žurnalistė Renata Šakalytė kalbina kolegą ir ilgametį laidos „Krepšinio pasaulyje“ kūrėją Vidą Mačiulį. Sausio 18-ąją sporto žurnalistui sukako 75-eri metai. Ar bėgantis laikas pakeitė Vido požiūrį į darbą ir kaip jis šiandien jaučiasi?

„Atvirai kalbant, aš jaučiuosi kur kas geriau nei prieš dešimt ar net penkiolika metų! Pirmiausia dėl to, kad pagaliau liovėsi bjaurus skausmas, kurį ilgus metus kenčiau dėl apendicito. Kai prieš kelerius metus man šią ataugą, siekusią net 18 cm išoperavo, gyvenimas nušvito kitomis spalvomis. Tiesiog daugybę metų gydytojai negalėjo rasti priežasties mano nuolatinių skausmų ir būdavo dienų, kai aš privalėdavau dirbti sukandęs dantis, nutaisęs dirbtinę šypseną, nes neturėjau kito pasirinkimo,“ – atvirai pasakoja žurnalistas.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vidas Mačiulis: mane saugo trys angelai sargai

Pokalbio metu Vidas prisimins ir tragiškus Sausio 13-osios įvykius, kai prieš 30 metų sovietų armijos kariams užėmus Lietuvos radijo ir televizijos pastatus Vilniuje, jis drauge su kolega Modestu Patašiumi pasijungė į tiesioginę transliaciją Kauno redakcijoje. Tąkart eteryje žurnalistas praleido rekordinį laiką – daugiau negu dešimt valandų.

„Ir toliau būčiau dirbęs, bet per tą laiką labai apžėlė barzda, tai teko skubiai skustis, kad padoriai atrodyčiau eteryje. Daug kas manęs klausia, ar nejaučiau baimės tuo metu. Kai pačiumpa adrenalinas, kai nebelieka kito pasirinkimo – baimė dingsta ir darai tai, ką turi daryti. Jeigu kas atsuktų laiką atgal, elgčiausi lygiai taip pat. Bet baimę jaučiau iki tol, kai dar nežinojau, kaip įvykiai pasisuks vėliau. Buvo pasiekusi informacija, kad link mūsų pastato juda tankai. Tai aš ir galvoju, ką dabar daryti? Juk jeigu subombarduos mus – visi žūsim, tačiau likome sėdėti, o po kokio pusvalandžio paaiškėjo, kad tankai grįžo į kareivines“, – prisiminimais dalijasi Vidas.

Apie darbą ir pažintis su krepšinio pasaulio lyderiais bei žvaigždėmis, žurnalistas kalba atvirai, tačiau asmeninio gyvenimo šydą praskleidžia retai. Visgi šįkart Vidas pasidalino ilgametės santuokos su žmona, taip pat žymia žurnaliste Tekle Virpšaite-Mačiuliene paslaptimi ir kas jam padeda išlikti tokiam jaunatviškam bei energingam. Taip pat vyras atskleidė, kad jį saugo net trys angelai sargai, apie kuriuos jam pranešė vienas kunigas.

REKLAMA

Pokalbio metu išgirsite ir dar niekur negirdėtų faktų apie krepšininkus Žydrūną Ilgauską, Arvydą Sabonį bei Šarūną Jasikevičių. Visus juos, pasak Vido, yra įamžinęs vaizdo kamera ir svajoją vieną dieną sukauptą archyvą paversti didžiuliu dokumentiniu filmu.

Visą interviu su V. Mačiuliu žiūrėkite video įraše.

„Pasikalbėkim“ – tai tv3.lt rubrika, kurioje žinomi ir įdomūs Lietuvos žmonės dalinasi savo kasdienybės akimirkomis. Dėl ko jie liūdi, džiaugiasi, ką naujo atranda ir kuo gyvena.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų