Kaip šokis ir sportas viename apibūdinamas „pole dance“ Lietuvoje pradėjo populiarėti dar prieš dešimtmetį. Nors iš pradžių šokis ir akrobatika ant vertikalaus stulpo daugeliui kėlė ne pačias geriausias asociacijas, šiandien Lietuvoje yra įsikūrusi ne viena šio meno mokanti mokykla, netrūksta ir entuziastų.
Jolantai Leonavičiūtei nauja veikla prasidėjo nuo kančių
Šia sporto šaka susidomėjusi J. Leonavičiūtė naujienų portalui tv3.lt sakė, kad „pole dance“ ją visuomet žavėjo savo estetiniu grožiu, dominuojančiais moteriškais judesiais ir akrobatinėmis figūromis.
„Pas mane asmenines treniruotes lanko „pole dance“ šokių studijos, esančios tame pačiame pastate, kaip ir sporto klubas, įkūrėja. Taigi, kartą su kita trenere užklausėme dėl asmeninių pamokų. Taip ir prasidėjo mūsų fizinės kančios“, – pasakojo ji.
„Kančiomis“ J. Leonavičiūtė tai pavadino ne veltui – „pole dance“ reikalauja ne tik jėgos ar tvirto kūno, bet ir puikios koordinacijos. Be to, kaip teigė pati Jolanta, viskas, kas nauja, yra fiziškai sunku.
„Treniruotės išties neapsieina be kančių, tačiau jos teikia nuostabų vidinį jausmą. Mokantis „pole dance“ mes neapsiribojame vien tik gražiu apsisukimu aplink stulpą, visada mokinamės vis naujų triukų. O tai be galo sunku“, – atskleidė sporto trenerė.
Treniruojasi kelis kartus per savaitę
Į pirmąją „pole dance“ treniruotę J. Leonavičiūtė atėjo prieš 2 mėnesius. Dabar moteris 1-2 kartus per savaitę praleidžia mokydamasi šio sporto.
„Žinoma, pradžia buvo tikrai sunki. Čia kūnas dirba visiškai kitaip, nei sportuojant salėje. Judesiai reikalauja daug ištvermės, technikos, viso kūno stabilumo ir tvirtumo“, – tikino moteris.
Spėjo pajausti naujos veiklos naudą
Nors rimtų traumų Jolantai kol kas pavyko išvengti, ji pripažino, kad vos pradėjus mokytis ir dėvint tik šortukus, kūnas buvo nusėtas mėlynėmis. Tačiau moters teigimu, visa tai atperka augantis tikėjimas savimi.
„Treniruočių metu atliekami triukai, kuriems būtinas odos sąlytis, yra labai skaudūs. Bet tas skausmas su laiku silpnės, kūnas apsipras.
Man „pole dance“ šokiai suteikia dar daugiau plastiškumo, švelnumo ir tikėjimo savimi, jog viskas yra įmanoma. Tereikia laiko ir reguliaraus darbo su savimi“, – įsitikinusi J. Leonavičiūtė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!