• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje, palaidotas kovo 6-ąją miręs režisierius Rimas Tuminas (1952-2024) Pagerbti R. Tumino atminimo į Vilniaus mažąjį teatrą trečiadienį atvyko prezidentas Gitanas Nausėda, teatro bendruomenė.

83

Vilniaus Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje, palaidotas kovo 6-ąją miręs režisierius Rimas Tuminas (1952-2024) Pagerbti R. Tumino atminimo į Vilniaus mažąjį teatrą trečiadienį atvyko prezidentas Gitanas Nausėda, teatro bendruomenė.

REKLAMA

Prasidėjus intensyviai Rusijos invazijai Ukrainoje dėl R. Tumino darbo Maskvoje režisierių kritikavęs kultūros ministras Simonas Kairys laidotuvėse nedalyvavo.

Režisierius Rimas Tuminas mirė eidamas 73-iuosius metus.

Urna buvo išnešta iš Vilniaus mažojo teatro, atsisveikinimui palydėta iki Lietuvos nacionalinio dramos teatro.

Išlydėti velionio ir palydėti į amžimąją kelionę atvyko prezidentas Gitanas Nausėda, jo dukra Gabrielė Tuminaitė, aktoriai Agnė Šataitė, Ramūnas Cicėnas, Martynas Nedzinskas, Gražina Baikštytė, kiti kolegos, šeimos nariai. 

REKLAMA
REKLAMA

Rimas Tuminas buvo reiškinys, padaręs didelę įtaką teatro gyvenimui, sako prezidentas Gitanas Nausėda, trečiadienį atvykęs į atsisveikinimą su režisieriumi Vilniaus mažajame teatre.

REKLAMA

„Aš atėjau pagerbti mūsų didelio režisieriaus, kuris tikrai padarė didelę įtaką mūsų teatriniam gyvenimui. Aš nesutinku su jo politiniais vertinimais, bet man tai netrukdo atsieti šituos dalykus ir matyti jame, pirmiausia, režisierių, kuris ieškojo žmogaus egzistencinių šaknų, to vadinamojo gero žmogaus kaip jis sakė ir kuris sukūrė teatrinę mokyklą“, – trečiadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA

R. Tuminas šalies vadovas vadino reiškiniu, išugdžiusiu aktorių kartą. 

Mirė Italijoje

Vienas žymiausių Lietuvos teatro režisierių Rimas Tuminas mirė eidamas 73-iuosius metus Italijoje, kur pastaruoju metu statė spektaklį.

Režisierius pastaraisiais metais dirbo Izraelyje, Italijoje, jis sirgo onkologine liga.

R. Tuminas buvo vienas Vilniaus mažojo teatro steigėjų, 1994 metais jis apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuo 2007-ųjų iki 2022-ųjų R. Tuminas dirbo meno vadovu Maskvos Valstybiniame akademiniame Jevgenijaus Vachtagovo teatre. 2021-aisiais jam skirta ir Rusijos vyriausybinė premija.

2022 m., prasidėjus intensyviai Rusijos invazijai į Ukrainą, dėl savo darbo Rusijoje R. Tuminas sulaukė kritikos Lietuvoje.

Tų pačių metų kovą Vilniaus mažasis teatras su režisieriumi nutraukė darbo sutartį. 2022-ųjų gegužę R. Tuminas nutraukė darbą Maskvoje, iš jo buvo atimta vyriausybinė premija.

Reikėjo taip vertinti gyvą, Tuminas buvo ne eilinis žmogus, tikras Lietuvos elitas. Juk ne kas kitas, o Lietuvos funkcionieriai jį žemino ir menkino.
O Nausėda geriau iš viso nebūtų ėjęs, gėda žiūrėti, kai jį lydi apsauga, netgi tokiu metu.
Tegul būna lengva Jums Režisieriau Lietuvos žemė, kurią Jūs taip mylėjote.
kaip pas mus susidorojoma su tikru kultūros elitu... Gėda kultūros ministrui ir visiems dergusiems pasaulinio garso režisierių. ILSĖKITĖS RAMYBĖJE.
Nesuprantu, ar mokslų daktarai, profesoriai mažiau nusipelnė Lietuvai, nei kolabarantas. Ir kodėl rašo, kad statė spektaklį Italijoje. Tai ne tiesa. Italų absoliučiai nedomina Cechovas. Tai parašykit, kuriame mieste statė ir kokį. Tuo labiau, kad rašė, jog ilsėjosi prieš rugsėjį vyksiančią premjerą socialistinė jei Kinijoje
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų