REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
„8 Kambarys“ (M. Stankaičio nuotr.)

Pastarasis laikas grupei „8 Kambarys“ – itin sėkmingas. Deividas Alejūnas-Corsalis ir Karolis Talutis-Talaz neseniai įvykusiuose M.A.M.A muzikos apdovanojimuose ne tik tapo geriausia metų hip hopo grupe, bet ir su Vidu Bareikiu pasidalijo apdovanojimą už metų kūrinį. O kur dar albumas ir laukiantys koncertai…

15

Pastarasis laikas grupei „8 Kambarys“ – itin sėkmingas. Deividas Alejūnas-Corsalis ir Karolis Talutis-Talaz neseniai įvykusiuose M.A.M.A muzikos apdovanojimuose ne tik tapo geriausia metų hip hopo grupe, bet ir su Vidu Bareikiu pasidalijo apdovanojimą už metų kūrinį. O kur dar albumas ir laukiantys koncertai…

REKLAMA

Tiesa, Corsalis ir Talaz atviri – kad atsirastų ten, kur yra dabar, turėjo išlieti nemažai prakaito ir įdėti daugybę pastangų. Naujienų portalui tv3.lt grupės nariai davė itin atvirą interviu apie savo kūrybą, darbą dviese ir su Vidu Bareikiu, dėl ko pykstasi, ir kokia yra šlovės kaina. Tiesa, nepaisant to, kad abu sutinka, jog asmeniniam gyvenimui laiko lieka mažai, pasirodo, kad šiais metais vieno nario laukia ir vestuvės…

Šiandien esate vieni ryškiausių repo atstovų Lietuvoje – jūsų dainas groja radijas, moka kone kiekvienas lietuvis. Vis dėlto ar lengva buvo „prasimušti“?

REKLAMA
REKLAMA

Corsalis: Kaip dažnam atrodo, prireikė vienos dainos „Ieškau“, bet tai toli gražu nėra tiesa. Tai – ilgų metų įdirbis, stiliaus, priėjimo, skambesio paieškos. Leidome kūrinius iki tol – su lyg kiekvienu jie rinko vis daugiau peržiūrų. Surinkome nemažą kiekį sekėjų ir paleidome į laisvę savo hitą, kuris leido apie mus sužinoti visai Lietuvai. 

REKLAMA

Šnekant apie „prasimušimą“, tai buvo labai sunku. Dirbome du darbus, kad galėtumėme sau leisti naktimis dirbti prie muzikos ir investuoti į muzikinius klipus. Darėme viską savo ne naudai. Ką turėjome – dėjome į muziką.

Talaz: Mums buvo nelengva. Iki pirmojo kūrinio, kuris pasiekė plačią auditoriją, mes sunkiai dirbome 3 metus. Mes nesame vienos dainos trendas – mūsų auditorija didėjo organiškai su kiekvienu išleistu kūriniu. 

Kada patys susižavėjote repu?

Corsalis: Visada buvau šios kultūros dalimi – šokau breiką paauglystėje, vaikščiojau apsmukusiomis kelnėmis. Prijausdavau šiai kultūrai. Pats repas atsirado prieš 7 metus, kai rimtai pradėjau norėti susikaupusias mintis išleisti į laisvę.

REKLAMA
REKLAMA

Talaz: Repas užvaldė mano gyvenimą, kai išgirdau Eminemą. Pamenu, buvau 5 klasėje. O „G&G Sindikato“ dainos įkvėpė išbandyti jėgas šioje muzikoje.

Darbas dviese tikriausiai turi ir savų pliusų, ir minusų. Kokie jie? 

Corsalis: Minusas vienintelis – beveik niekada nebus taip, kaip nori tu. Bus taip, kaip nuspręsime visi, o dažniausiai tai būna kažkur per vidurį – kompromisas. Komandoje esame trys skirtingi žmonės, idėjos dažnai išsiskiria, bet tai veda prie protingų sprendimų, tad tas minusas kaip ir tampa pliusu.

Talaz: Daugiau yra pliusų, negu minusų. Dviese lengviau ir kurti, ir atstovėti visus sunkumus. Nepavadinčiau to minusu, tačiau kartu dirbant kartais išsiskiria nuomonės. Bet mes mokame išspręsti tokias situacijas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar pasitaiko ir tokių dienų, kaip dėl muzikinių reikalų net susipykstate? Kaip tokiu atveju išsisprendžiate?

Corsalis: Mes pykstamės tik dėl muzikinių ir darbinių reikalų, ir tai vyksta gana dažnai. Kaip ir minėjau, esame 3 visiškai skirtingos asmenybės su savo ambicijomis, norais ir „charakteriu“ – normalu ir logiška, kad daug kur idėjos ir mintys išsiskiria. Džiaugiuosi, kad išmokome kalbėti ir spręsti situacijas, užuot ilgų nekalbėjimo ar įtampos dienų. Stengiamės pykčius ir nesutarimus palikti darbinėje aplinkoje, o už jos ribų būti draugais (šypsosi).

Talaz:  Retai pasitaiko – pykčiai ilgai netrunka. Viską išsiaiškiname labai greitai ir tiesiai šviesiai. Po to randame kompromisą ir vėl einame į priekį. Dažni nesutarimai kyla reikalus sprendžiant „Mesenger’iu“. Tuomet kyla nesusipratimai – kažkas neaiškiai suformuluoja mintį, kitas ne taip supranta. Bet dabar tai atsitinka retai. 

REKLAMA

Su jumis noriai bendradarbiauja ir kiti ryškūs Lietuvos veidai – vis dėlto kaip prasidėjo kolaboracijos? Pirmieji bendradarbiauti pasisiūlėte jūs, ar šio pasiūlymo sulaukėte iš kitų?

Corsalis: Kol kas turime tik vieną kolaboraciją iš šalies, kurią pasiūlė Vidas Bareikis. Kita – „Ieškau“ – su Niko Barisu, kuris tuo metu dirbo kaip mūsų komandos narys, tad viskas gavosi organiškai. Daug pakomentuoti negalime – nesam tie, kurie turėtų labai daug kolaboracijų, bet kai turime, tai – hitas.

Talaz: Kalbant apie Vidą Bareikį, mes susipažinome per M.A.M.A apdovanojimų afterį. Vidas priėjo, susipažinome, jam labai patiko mūsų daina „Išmokyk mane šypsotis“. Po pokalbio susitarėme susitikti ir pokalbį pratęsti studijoje. Vidas atsinešė „Ežero dugne“ idėją. Mes įsijungėme kompiuterį, o visa kita – jau istorija. 

REKLAMA

Kokia yra šlovės kaina? Ar jus atpažįsta gatvėje?

Corsalis: Atpažįsta. Ne taip dažnai, kaip, galbūt, atrodo, bet nepavadinčiau to „kaina“ – smagu, kai atpažįsta, prieina, pabendrauja. Papasakoja istorijų, kaip mus ir mūsų muziką atrado. O tą kainą mes mokame artimų žmonių sąskaita – dažnai nebūname namie, kenčia laikas kartu. 

Talaz: Atpažįsta, paprašo nusifotografuoti, primena mūsų grupės pavadinimą (šypsosi). Smagu – tai yra mūsų klausytojai, ir mes juos mylim. Niekada neatsisakome padaryti nuotraukos ar duoti autografo. Tai žmonės, kurių dėka mes džiaugiamės gyvenimu. 

Pastaruoju metu repas Lietuvoje tampa vis populiaresnis, atsiranda naujų grupių, veidų. Kaip vertinate augančią kartą? Koks būtų pagrindinis jiems jūsų patarimas?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Corsalis: Smagu matyti, kad Lietuva įsileidžia daug naujo skambesio. Džiaugiuosi už kiekvieną pelnytai iškilusį atlikėją, o jei jis dar ir neša kažkokią ideologiją ir skleidžia įdomią žinutę savo muzikoje – valio! Palinkėčiau daug dirbti ir vis priminti sau, kad niekas tau ant lėkštutės neatneš sėkmės recepto. Kitas dalykas –  netapkite vienodi. 

Talaz: Daug dirbti. Jei kažkuris gabalas patraukė žmonių dėmesį, nepriimti to kaip sėkmės garanto – kitą savaitę, o gal net kitą dieną, kažkas išleis dar geresnę dainą. Papulti į trendingą lengva. Išsilaikyti jame – sunkiau. Mano patarimas – nesusireikšminkite ir sunkiai dirbkite toliau. 

REKLAMA

Ne paslaptis, kad repo atlikėjai turi ir išskirtinį sceninį įvaizdį – kaip savo įvaizdį kuriate jūs?

Corsalis: Mes mėgstame paprastumą, tad niekuomet neatrodysime taip, lyg ką tik iš karnavalo.

Talaz: Mes nepasižymime išskirtiniu įvaizdžiu. Rengiamės taip, kaip mums patogu ir gražu. Žinoma, būna atvejų, kuomet reikia į pagalbą pasikviesti ir stilistų. Turime puikių žmonių, kurių skoniu pasitikime.

Karolio mergina Kristina šiais metais dalyvavo „Eurovizijos“ atrankose – kaip vertinate jos kūrinį?

Corsalis: Manau, tai buvo vienas kokybiškiausių ir gražiausių kūrinių šioje „Eurovizijos“ atrankų lentelėje.

REKLAMA

Talaz: Kristina – mano mergina, aš visuomet jai patariu, kur turiu kompetencijos. Daina man patiko, Kristinos balsas yra labai stiprus. Džiaugiuosi, kad dainos autorius pasiūlė jai šį kūrinį. 

Ar patys kada nors galvojote apie galimybę pasirodyti tokioje scenoje, kaip „Eurovizijos“?

Corsalis: Aš – ne.

Talaz: Ne. Nebent dirbsime užkulisiuose prie kokios dainos – kaip prodiuseriai ar autoriai. Patys ten neisime. Mes kuriame lietuviškai – kad ir kokia graži lietuvių kalba, jei tai ne kokie liaudiški motyvai, Europos kontekste nieko nesudomintume. O eiti vien dėl reklamos su lietuvišku kūriniu, mes nenorime.

Deividai, praėjusiais metais su mergina susižadėjote, o neretai įprasta manyti, kad vestuvės įvyksta praėjus metams po sužadėtuvių. Ar 2020-aisiais jūsų gerbėjai gali tikėtis vestuvių?

Corsalis: Taip, planuojame jas šiais metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų