REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
40
Viktorija, Markas ir Dangira Šmuilovičiai, Mantas Petruškevičius ir Natalija Martinavičienė. (tv3.lt fotomontažas)

Pavasarį nespėję nuvykti į Veneciją ir prestižiniame meno renginyje „Homo Faber Event“  išvysti Manto Petruškevičiaus kurtos vazos ir gėlių kompozicijos, nuo šiol tai galės padaryti Vilniuje.

40

Pavasarį nespėję nuvykti į Veneciją ir prestižiniame meno renginyje „Homo Faber Event“  išvysti Manto Petruškevičiaus kurtos vazos ir gėlių kompozicijos, nuo šiol tai galės padaryti Vilniuje.

REKLAMA

Sostinės „ISTO“ interjero namuose nuo spalio 20-osios vakaro eksponuojama bienalei kurta Manto vaza, pavadinimu „Molecule“ (分子). Pirmieji ją čia išvydo šalies verslo ir dizaino atstovai.

Kviestinei publikai skirtame renginyje svečiai išvydo ne tik M.Petruškevičiaus kurtą garsiąją vazą, bet ir kartu su „ARTable by ISTO“ pažino technologiškai sudėtingą „Venini“ stiklo kūrinių gamybos procesą.

Į išskirtinį vakarą atvyko ir šios istorinės bendrovės atstovas Christian Campisi, atskleisiantis stiklo manufaktūros subtilybes.

REKLAMA
REKLAMA

Demonstruoti savo kūrybą talentingiausius pasaulio kūrėjus vienijančiame „Homo Faber Event“ renginyje buvo pakviesta dešimt geriausių Europos floristų.

REKLAMA

Tarp jų – ir M.Petruškevičius, kurio kurtą vazą pagamino seniausia pasaulyje Murano stiklo dirbinių bendrovė „Venini“. Manto stiklo kūrinys jau buvo eksponuotas ir Milano dizaino savaitės metu vykusioje „Salone del Mobile“ parodoje.

„Venini“ – vieningai laikoma garsiausia Murano stiklo manufaktūra ir stiklo gamybos tradicijų puoselėtoja. Jos įkūrėjas Paolo Venini 1921 metais persikėlė į Murano salą su ambicinga svajone įkurti pasaulyje geriausias Murano stiklo dirbtuves – ir jam pavyko.

Kūriniai eksponuojami prestižiniuose pasaulio muziejuose, o patys rankų darbo dirbiniai vadinami vertingiausiais Murano stiklo pavyzdžiais.

REKLAMA
REKLAMA

M.Petruškevičiaus ir „Venini“ kūrybinė sintezė išsiskiria harmoninga asimetrija, švelnia, molekulę primenančia forma, ir tarsi kristalais puoštu vazos krašteliu.

Venecijos aukšto meistriškumo meno parodoje su savo kūriniu sužibėjęs M.Petruškevičius sako, kad savo kūryba visuomet stengiasi sukelti emocijas, todėl neabejoja, kad tarptautinę publiką pakerėjusi vaza lygiai taip pat pradžiugins ir tautiečius čia, Lietuvoje.

„Flower Couture by Mantas Petruškevičius“ kūrėjas pridūrė, kad šiame salone bus galima įsigyti jo sukurtas dar kelias tokias vazas.

„Džiugu, kad atsargiai nerimsta iki šiol, o vaza jau apkeliavo prestižines Europos meno parodas, netrukus pasieks ir išskirtinį dizaino bei interjero saloną Brazilijoje.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų