Nereikėtų įsivaizduoti, kad pavojų virtualiame pasaulyje nėra. Štai keletas tragiškų nutikimų.
Videoportalas „YouTube“
Rizikos grupė: pernelyg drąsūs vaikinai
Bandydami sukurti filmuką portalui „YouTube“ paaugliai pateko į avariją: vienas vaikinas žuvo, trys buvo rimtai sužeisti. Koks siaubas buvo nufilmuotas, įsivaizduoti nesunku.
Panašiai baigėsi ir paaugliams, kurie norėjo nufilmuoti vaizdelį „Ghost riding”. Jie juokaudami šoko hiphopą priešais be vairuotojo važinėjantį automobilį: filmavimo metu žuvo du jaunuoliai.
Portalas „Myspace“
Rizikos grupė: vieniši žmonės
Portale „Myspace“ viena šeima užmezgė nerimtus (taip jiems atrodė) santykius su 13 metų Megan Meier, kuri sirgo depresija. Po to, kai šeima nutraukė santykius su ja, mergina nusižudė.
Portalas „Facebook“
Rizikos grupė: visi, kurie įžeis musulmoną
Pirmas atvejis: Saudo Arabijoje tėvas užmušė savo dukrą už tai, kad ji bendravo portale „Facebook“. Islamo šalių šventikai itin neigiamai vertina šį portalą, nes jis esą skatina ištvirkavimą. Daugelis Saudo Arabijos moterų į šį portalą deda ne savo nuotraukas, o įvairius paveikslėlius ir pasivadina išgalvotais vardais.
Antras atvejis: Kai viena žydė atmetė tokio Ibrahimo Diranio draugystės pasiūlymą, jai buvo atsakyta: „Aš esu grupuotės „Hezbollah“ narys. Pažadu, kad užmušiu tave ir visą tavo šeimą“.
Narkotikai internete
Rizikos grupė: narkomanai
Parduoti narkotikus internetu, pasirodo, yra labai paprasta. 2002 metais internetu buvo parduodami mirtinai pavojingi preparatai, o 2007 m. 57 metų kanadietė numirė išgėrusi internetu įsigytų migdomųjų.
Internetiniai žaidimai
Rizikos grupė: daugybė pamišusių žaidėjų
Žinoma, kad vaikai turi didelę vaizduotę ir gali lengvai susitapatinti su žaidimų herojais. Taip nutiko kinų berniukui, kuris įsivaizdavo, jog yra supermenas ir iššoko pro langą iš 24 aukšto.
Šaltinis: gawker.com (čia galima rasti ir daugiau šiurpių pavyzdžių)