• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Grožis – tai didžiulė jėga, tačiau jis dažnai pareikalauja aukų. Ar mes pasiruošę aukotis? Ar žinojote, kad vos per metus naudojantis kosmetika moters organizmas įsisavina per 3 kilogramus cheminių medžiagų? O vidutiniškai viena moteris per savo gyvenimą kosmetikai išleidžia 45 tūkstančių dolerių. Trečiadienio vakarą Pirmojo Baltijos kanalo laidoje „Gyvenamoji aplinka“ žiūrovai sužinos, kaip netapti kosmetikos aukomis.

REKLAMA
REKLAMA

Laidos kūrėjai pasiūlė Rusijos pramogų verslo žvaigždėms nusifilmuoti filme be makiažo. Tiesa, norint nufilmuoti siužetą teko apskambinti daugiau kaip 30 dainininkių ir aktorių, gauti daugybę neigiamų atsakymų. Daug kas teisinosi neturįs laiko, ir tik kelios žvaigždės sąžiningai atsisakė dalyvauti. Jos bijo pasirodyti ekrane be makiažo, nes jaučiasi neužtikrintai. Sudalyvauti eksperimente sutiko tik dainininkė Natalija Podolskaja. Filme žiūrovai pamatys jos veidą be kosmetikos.

REKLAMA

Kosmetologų teigimu, mūsų oda yra kaip narkomanas – ji pripranta prie kai kurių medžiagų ir nuolat reikalauja naujos „dozės“. XVI amžiuje kosmetika buvo tikras masinio naikinimo ginklas. Būtent dėl to mirė caro Ivano Rūsčiojo motina ir žmona. Tokios išvados rusų mokslininkai priėjo ištyrę jų palaikus. Švinas, siera, gyvsidabris, arsenas. Visa tai – viduramžių kosmetikos komponentai. Moterys dengė veidus švino balintojais, lūpas dažė švino ir sieros mišiniu, o blakstienas – stibiu.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuolaikinėse priemonėse taip pat yra šių pavojingų komponentų. Pavyzdžiui, lūpdažių gamybai iki šiol naudojami švino junginiai. Laidos autoriai atliko kelių skirtingų gamintojų lūpdažių laboratorinius tyrimus ir patikrino švino kiekį. Vidutiniškai per savo gyvenimą moteris sau nepastebint suvalgo 1,8 kg lūpdažio. O švinas turi savybę kauptis organizme ir yra pavojingas net esant nežymiai koncentracijai. Specialistai papasakos, kaip išsirinkti nekenksmingą lūpdažį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prekyba kosmetika – pelningas biznis. Šiandien kai kurių produktų kaina siekia 300 ar net 500 litų. Kosmetikos koncernai iš mūsų meilės grožiui uždirba milžiniškus pinigus. Bet didelė kaina ne visada garantuoja aukštą kokybę. Ar verta mokėti daugiau už grožį? Ir kuo skiriasi lūpdažis už 100 Lt nuo lūpdažio už 10 Lt?

REKLAMA

Tonikas, emulsija, pienelis... Šiandien parduodamos kelių rūšių priemonės makiažui nuimti. Norint išsiaiškinti, kokia priemonė geresnė, buvo atliktas eksperimentas. Vienoda kosmetika nugrimuotos merginos susirungė, kuri greičiau nuvalys makiažą nenaudojant vandens, o tik su viena servetėle. Kuo pasibaigė eksperimentas, žiūrovai sužinos pažiūrėję filmą.

Trečiadienį vakare per Pirmąjį Baltijos kanalą laidoje „Gyvenamoji aplinka“ specialistai iš Higienos ir epidemiologijos instituto, kosmetikos priemonių sertifikavimo laboratorijos, gydytojai kosmetologai-dermatologai, visažistai ir gamintojai papasakos kaip netapti kosmetikos aukomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų