REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
14
Ala Pugačiova (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Rugpjūčio 30 dieną pasaulį apskriejo žinia, kad mirė paskutinis Sovietų Sąjungos vadovas Michailas Gorbačiovas. Jo laidotuvėse apsilankė ir scenos žvaigždė Ala Pugačiova.

14

Rugpjūčio 30 dieną pasaulį apskriejo žinia, kad mirė paskutinis Sovietų Sąjungos vadovas Michailas Gorbačiovas. Jo laidotuvėse apsilankė ir scenos žvaigždė Ala Pugačiova.

REKLAMA

Po laidotuvių moteris socialiniuose tinkluose ppaskelbė įrašą, kuriame išliejo skausmą, rašo UNIAN.

„Jau seniai taip neraudojau. Išėjo epocha, kai įgavome laisvę, liovėmės visam pasauliui būti „Blogio imperija“ ir išnyko baimė dėl mūsų vaikų ateities. Ir svarbiausia: Gorbačiovas atmetė prievartą kaip politikos ir savo valdžios išsaugojimo būdą. Nė vienas žmogus nėra be nuodėmės, politikai taip pat. Svarbiausia, kad šios klaidos nebūtų pražūtingos visai žmonijai. Kažkur dingo meilė žmonėms ir kilnumas. Dingo gebėjimas ieškoti kompromiso, jei šis kompromisas atitinka žmonių, kurie svajoja gyventi be baimės dėl savo vaikų ateities, interesus. Ieškokime jo kartu. Tikiuosi, kad dar ne vėlu“, – rašė A. Pugačiova.

Primename, kad neseniai Michailo Gorbačiovo laidotuvėse daryta moters nuotrauka sulaukė didelio visuomenės pasipiktinimo.

Antradienį pasaulį apskriejo žinia apie pirmojo ir paskutinio Sovietų Sąjungos prezidento Michailo Gorbačiovo mirtį. Daugelis jį vadina didžiu žmogumi, pakeitusiu komunizmą Sovietų Sąjungoje, tačiau kai kur, ir Lietuvoje, dėl savo darbų jis yra prieštaringai vertinama asmenybė.

REKLAMA
REKLAMA

M. Gorbačiovas bus palaidotas Maskvos prestižinėse Novodevičės kapinėse šalia 1999 metais nuo vėžio mirusios jo sutuoktinės Raisos, skelbė starhit.ru.

REKLAMA

Jis mirė sulaukęs 92 metų rugpjūčio 30 d. Gorbačiovas buvo gydomas Maskvos centrinėje klinikinėje ligoninėje. Laidotuvės vyksta Maskvoje, Kolonų salėje.  Atsisveikinti su juo atvyko daug visuomenės veikėjų. Tarp jų galima buvo išvysti ir Alą Pugačiovą.

A. Pugačiova padėjo lelijų puokštę prie politiko karsto. Primadona persižegnojo ir kreipėsi į velionio artimuosius pareikšti užuojautos. Tada ji grįžo prie karsto, prie kurio tyliai ištarė keletą frazių, žiūrėdama į velionį.

Primename, kad neseniai rašėme apie M. Gorbačiovą.

Iki pat paskutinės dienos Michailas Gorbačiovas gyveno dvejopoje realybėje – buvo mylimas Vašingtone, Paryžiuje ir Londone, tačiau buvo keikiamas daugybės rusų, kurie niekada neatleido jam už sumaištį, kurią sukėlė jo reformos.

REKLAMA
REKLAMA

Jo „Glasnost“ arba atvirumo politika suteikė rusams anksčiau neįsivaizduojamą laisvę, tačiau daugeliui jo valdymą prisimins dramatiškas gyvenimo lygio kritimas.

Kiti, persekiojami sovietinės nostalgijos, Gorbačiovą laikė savo imperijos griovėju ir kaltino jo politiką skatinant nacionalistus, sėkmingai siekusius nepriklausomybės Baltijos respublikose – Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje bei kitose sovietinio bloko šalyse.

Unikalus tarp sovietų lyderių Michailas Gorbačiovas neslėpė šiltų ir atvirų santykių su žmona Raisa – moterimi, kuri dažnai pasirodydavo viešumoje, kurios netikėta ir ankstyva mirtis nuo vėžio jam buvo pražūtingas smūgis, rašo žurnalas „Vogue“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jos pasitikėjimas savimi ir stilius padarė Raisą įžymybe, sustiprinusią Gorbačiovo įvaizdį Vakaruose. Ji nepaisė niūrių, itin senų sovietų lyderių žmonų stereotipų ir aiškiai pademonstravo, kad jos vyras atstovauja naujajai kartai.

Tačiau Gorbačiovui ji reiškė žymiai daugiau – ji buvo partnerė ir patikėtinė, kuri keliavo su juo, kai jis atnešė reikšmingų pokyčių Sovietų Sąjungoje.

„Visą gyvenimą ėjome susikibę už rankų“, – 2012 m. dokumentiniame filme sakė Gorbačiovas. „Ji turėjo kažką nuostabaus... ji buvo kaip princesė“.

Pora susipažino šeštojo dešimtmečio pradžioje, kartu studijuodami Maskvos valstybiniame universitete. Raisa atvyko iš nedidelio Rubtsovsko kaimelio netoli sienos su Mongolija studijuoti filosofijos, o Gorbačiovas buvo teisės studentas iš pietinio Rusijos miesto Stavropolio.

REKLAMA

Šilti jausmai poroje neblėso. 1953 m. susituokę, jie persikėlė į Stavropolį, kur Gorbačiovas pradėjo spartų komunistų partijos iškilimą ir 1979 m., būdamas 49 metų, tapo jauniausiu Politinio biuro nariu.

1957-aisiais pora susilaukė dukros, kurią pavadino Irina. Po kelerių metų pora susilaukė dar dviejų dukrų: Ksenios ir Anastasijos.

Raisa dirbo filosofijos ir sociologijos dėstytoja. 1985 m. Gorbačiovas buvo išrinktas komunistų partijos generaliniu sekretoriumi, perėmęs iš savo pusės didžiausią pasaulyje valstybę.

„Visą gyvenimą, kad ir kur bebūčiau, mes su Raisa nenutraukėme dialogo. Kai tapau generaliniu sekretoriumi ir prezidentu, Raisai skambindavau du ar tris kartus per dieną“.

REKLAMA

Gorbačiovas kartais buvo vaizduojamas kaip viščiukas, o Raisa – valdinga moteris už sosto. Populiarus pokštas vaizdavo porą kartu gulinčią lovoje.

„Miša“, – meiliai šnabžda Raisa: „Lažinuosi, kad niekada neįsivaizdavote, kad vieną dieną miegosiu su Sovietų Sąjungos prezidentu“.

Tačiau jis savo atsiminimuose karštai neigė, kad Raisa turėjo įtakos jo politiniams sprendimams. „Tos nuolatinės istorijos, kad ji priimdavo politinius sprendimus ar darė man spaudimą, yra nesąmonė. Ji net nežinojo, kaip veikia Politbiuras.“

Įvairi jos drabužių spinta, kurioje buvo pilna figūrą pabrėžiančių kostiumėlių ir kailinių, taip pat buvo prieštaringa šalyje, kurioje tokie stilingi drabužiai buvo neprieinami daugumai moterų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau vėliau ji atskleidė, kad tyliai pardavinėjo savo drabužius po kelis kartus juos apsirengus dėvėtų drabužių parduotuvėje, nes Gorbačiovo, kaip generalinio sekretoriaus, atlyginimas nesuteikė jai daug galimybių nusipirkti didelį kiekį drabužių derinių. 

Moters sveikatos problemos ėmė ryškėti per 1991 m. nepavykusį perversmą prieš M. Gorbačiovą, kai pora tris dienas buvo izoliuota nuo visuomenės. Raisa patyrė insultą ir keletą dienų negalėjo kalbėti.

Televizijos nuotraukose, kuriose užfiksuotas jos grįžimas į Maskvą, matyti jos sukritusi ir sumenkusi figūra. 1999 m., kai jos vyrą pakeitė naujos kartos Rusijos politikai, Raisai buvo diagnozuota leukemija. Ji keletą mėnesių buvo gydoma vienoje Vokietijos klinikoje, tačiau moteris tais metais mirė sulaukusi 67 metų.

Gorbačiovą persekiojo prisiminimai apie jos paskutines dienas.

ert_Video_getVideo_instagram/CiFDUr_qeYr##

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų