Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip dabar jaučiasi tie, kurie neteko visų pragyvenimo šaltinių – koncertų, turėjo nutraukti ilgą laiką planuotus turus ir ieškoti naujų būdų, kaip su savo šeimomis išgyventi šį uždarų durų etapą? Tai buvo vienas aktualių klausimų šeštadienio vakarą įvykusioje TV3 specialioje transliacijoje „M.A.M.A iš namų“.

Kaip dabar jaučiasi tie, kurie neteko visų pragyvenimo šaltinių – koncertų, turėjo nutraukti ilgą laiką planuotus turus ir ieškoti naujų būdų, kaip su savo šeimomis išgyventi šį uždarų durų etapą? Tai buvo vienas aktualių klausimų šeštadienio vakarą įvykusioje TV3 specialioje transliacijoje „M.A.M.A iš namų“.

REKLAMA

Per 3,5 valandos pasirodė dešimtys grupių ir atlikėjų, taip pat – medikai, sporto, teatro, kino pasaulio žmonės, kurie tiek vaizdo priemonėmis, tiek įtaigiais monologais, asmenine patirtimi ar muzika skatino žmones rasti kantrybės, išlaikyti pozityvą ir likti namuose.

REKLAMA

Lietuvos muzikos verslo asociacijos atstovas, garsių Lietuvos atlikėjų prodiuseris Lauras Lučiūnas pasakojo, kad muzikos pasaulyje yra visokių intrigų, bet kritiniu atveju atlikėjai sugeba mobilizuotis, susivienyti ir kartu ieškoti šviesos tunelio gale.

„Kitiems gali atrodyti, kad visi jie milijonieriai – juk rengia koncertus arenose. Bet jūs pagalvokite, kiek tuose koncertuose dirba žmonių: muzikantų, šokėjų, apšvietėjų, garso inžinierių, scenos darbininkų, bilietų pardavėjų... Tokiame renginyje, kaip M.A.M.A apdovanojimai, dirba 500 žmonių, ir dabar visi jie yra bedarbiai“, – pasakojo prodiuseris.

REKLAMA
REKLAMA

Vis dėlto įmanoma įžvelgti ir pliusų: pagaliau visi turi daugiau laiko, apie kurį svajojo. Grupės „Biplan“ lyderis Maksas Melmanas sakė, kad kaip tik tą vakarą turėjo įvykti grupės koncertas. Tačiau ir jį, ir visą turą „Džiaze tik merginos“ teko perkelti. Džiazo stiliumi įrašytas „Biplan“ hitas „Amore“ eteryje nuskambėjo taip, kaip dabar skamba visų grupių muzika – iš namų.

„Iš tiesų tai yra laikas, kai pagaliau galime pabūti su artimais žmonėmis, pakalbėti temomis, iki kurių vis „neprieidavo“ liežuvis. Žinoma, būna, kad stogą rauna, bet reikia įžvelgti pozityvo, tiek kiek tai įmanoma šiomis aplinkybėmis“, – sakė Maksas, apsistojęs pas savo mamą.

Pozityvo svarbą pabrėžė ir namuose Londone užsidariusi režisierių Dalios Ibelhauptaitės ir Dexterio Fletcherio pora. Sustojo Dalios spektakliai, jos artimo draugų rato – operos žvaigždžių karjera apmirė, be darbo sėdi ir Holivudas. Tačiau anot jų, reikia saugoti gerąją energiją ir ja dalintis su kitais.

REKLAMA
REKLAMA

Dainininkė Jurga iki šiol manė esanti intravertė, bet dabar jau tampa ekstraverte, kai norisi bendrauti su žmonėmis, dalintis kūryba. Jurga šiuo metu ruošia naują albumą, tad veiklos jai nestinga. Transliacijoje ji atliko vieną naujausių dainų – apie švyturius, kurių šviesos mums dabar taip reikia.

Vaizdo klipo premjeras specialioje transliacijoje „M.A.M.A iš namų“ pristatė ir kaip visuomet kūrybingi „Antikvariniai Kašpirovskio Dantys“ bei jaunasis atlikėjas Kristis. Naują dainą atliko „8 Kambarys“. Drauge su Vidu Bareikiu jie taip pat padainavo savąjį superhitą „Ežero dugne“. O vėliau Vidas dar prisėdo prie pianino ir sugrojo gimtadienio dainą kovo 28-ąją gimusiam Vaidui Baumilai, kuris eteryje pasirodė apsikaišęs balionais ir virtualiai gavo tortą, kuris bus įdėtas į šaldymo kamerą iki karantino pabaigos.

Inga Jankauskaitė skyrė žiūrovams savo eilėraštį, kuris jau kitą dieną plito internetu. Viską pasako pirmos eilutės: „Į mano širdį, rydama naujieną, nagus galanda nerimo katė. Ne morčius tai, tiesiog dabar kas dieną ji man kartoja: DURA, lik namie!“

REKLAMA
REKLAMA

Inga taip pat pasirodė jungtinėje žvaigždžių komandoje – kartu su Algirdu Kaušpėdu, Samu, Marijonu, Vidu Bareikiu, Jazzu, „Antikvariniais Kašpirovskio Dantimis“ atliko šiandien itin aktualų hitą „Zombiai“, kuriuo kvietė klausytojus „gyventi kaip galima švariau“.

Specialioje transliacijoje iš namų koncertavo Giedrė ir „Happyendless“, Jurijus, Martynas Levickis, „Colours of Bubbles“, „ba.“, „Skamp“, BIX, „The Roop“, Linas Adomaitis, „Saulės kliošas“, Milda Martinkėnaitė ir kiti.

Namuose šiuo metu griežtai laiką leidžia ir garsiausi Lietuvos sportininkai. Transliacijoje visus pralinksmino plaukimo čempionas Danas Rapšys, pasirodęs su baseino kepuraite ir akinukais savo namų vonioje, pilnoje putų. Nepaisant fakto, kad šiemet jau nuplaukė olimpiada, Danas spinduliavo gerą nuotaiką. „Padariau treniruotę vonioje, dabar ilsiuosi“, – juokavo jis. 

Šou vedėjų – Justino Jankevičiaus ir Mindaugo Stasiulio paklaustas, per kiek laiko perplaukia vonią, sportininkas išliko šmaikštus: „Atsispyrimai vonioje – maži, tai tenka paplaukioti.“ Kartu jis patikino, kad visi sportininkai dabar nekiša nosies iš namų, ir yra pasiryžę tiesiog iškentėti šį laiką. 

REKLAMA
REKLAMA

Krepšininkai Darjušas ir Kšištofas Lavrinovičiai su šeimomis užsibarikadavo vasaros rezidencijoje. „Trakuose sodyboje sėdim, toliau tvoros niekur neišeinam. Elektronine parduotuve pasinaudojam, maisto atveža mums. Marinuotų agurkų dar yra iš praeitų metų. Sėdim namie, knygas skaitom, su vaikais bendraujam. Pagalvojam apie gyvenimą – ką blogo padarėme, ir ką gero dar padarysime, jei Dievas duos ir medikai padės, jei reikės“, – kalbėjo broliai.

Medikų naudai savąjį menų fabriką „Loftas“ šiuo metu yra užleidęs Viktoras Diawara: muzikos renginių erdvė virto siuvyklų cechais ir sandėliais – iš ten į gydymo įstaigas keliauja apsauginės kaukės ir drabužiai.

Transliacijoje „M.A.M.A iš namų“ ypač atviras buvo gydytojas, medicinos mokslų daktaras Darius Rauba. Jis papasakojo, kad virusui tik palietus Europą, su draugų kompanija išvyko slidinėti. „Juokais vadinomės „Koronos draugija“. Kalbėjome, kad nuvažiavę virusą sulyginsim su žemėm, nugalėsim ir kalnus, ir koroną. Tokie drąsūs išvažiavome. Ir dabar nebejuokinga, kai antrą savaitę namie sėdžiu ir pats tą koroną turiu. Visiškai nebelinksma, kai kyla temperatūra, laužo kaulus, o tavo draugas guli ligoninėje“, – kalbėjo gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis tikisi panaudoti savo žinias pagal paskirtį, grįždamas į gydymo įstaigas su antra banga, kai reikės pakeisti karantinuojamus kolegas. Bet kol kas D. Rauba prašo visų sąmoningumo, ir kuo mažiau rodytis viešoje vietoje, nes tai ir yra pagrindinis apsisaugojimo būdas: „Atrodo, išėjai į parką – nėra žmonių. Bet jei tu kosti – seilių dalelės pasklinda 7-8 metrus, nusėda ant žemės, žolėje. Šuniukas iš paskos eis – įmins, grįžęs užšoks ant lovos, kas nors jį paglostys – ir visa šeima gali susirgti.“ Kartu gydytojas prašė žmonių nepanikuoti, sakydamas, kad ši liga gali praslysti ir lengva forma, o turint stiprią imuninę sistemą išvis aplenkti.

„Medikai dabar – svarbiausi“, – ne kartą buvo ištarta virtualiame TV3 koncerte „M.A.M.A iš namų“, kurio metu žiūrovai skambino trumpuoju numeriu ir skyrė savo finansinę paramą medikų reikmėms – pavyko surinkti beveik 128 tūkstančius eurų. Džiugu ir tai, kad visi operatoriai – „Tele2“, „Bitė“, „Telia“, „TCG Telecom“ ir auditoriai „Grant Thornton Baltic“ atsisakė savo administracinių mokesčių. Koncertas „M.A.M.A iš namų“ įrodė, kad net ir būdami namie galime daryti gerus darbus ir susivienyti vardan kilnaus tikslo – padėti medikams ir palaikyti ne tik juos, bet ir vieni kitus.

Asociacija M.A.M.A dėkoja visiems altruistriškiems atlikėjams ir jų vadybai, TV3 televizijai ir žiūrovams bei tikisi, kad publika nepamirš muzikantų bendruomenės tuomet, kai uždanga vėl pakils ir teks iš naujo kurti pilnavertį gyvenimą bei burti koncertų sales. O M.A.M.A ir toliau ruošiasi esminiams įvykiams: rugpjūčio 29 d. vyksiančiam festivaliui „M.A.M.A Vasara“ ir kitų metų sausio iškilmėms – 10-iesiems M.A.M.A muzikos apdovanojimams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų